TOP 10 Klinik Leczenia Niepłodności

Najpierw pojawia się pytanie o to, czy przystępować do procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Gdy jednak zapadnie już ta trudna decyzja, kolejne również nie należą do najłatwiejszych. Jedną z nich jest wybór odpowiedniej placówki, która zajmie się problemem niepłodności danej pary. Fora są przepełnione różnymi opiniami, o każdej placówce można powiedzieć coś dobrego... oraz coś niekorzystnego. Przedstawiamy zatem nasz ranking klinik leczenia niepłodności. Lista powstała dzięki danym uzyskanym z klinik leczenia niepłodności oraz dzięki opiniom Internautów.

1.Klinika Bocian Białystok

Według statystyk Kliniki Bocian, skuteczność uzyskania w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego wynosi średnio około 45%. Rozbijając te dane na poszczególne kategorie wiekowe możemy dowiedzieć się, że w przypadku kobiet do 34 roku życia skuteczność ta wynosi aż 52%. W klinice pracuje aż trzech embriologów, którzy są certyfikowani przez ESHRE. O skuteczności tego miejsca mówi wielu z was. Oto jedna z wypowiedzi:

Ja również polecam te klinikę ze względu na świetnych specjalistów. Chociaż moje podejście nie zakończyło się sukcesem, czuję się bardzo dokładnie przebadana i otoczona fachową opieką. Wierzę, że z tą kliniką w końcu nam się uda!

2.Klinika Invicta

Prawie 50% skuteczność uzyskiwania ciąż przy procedurach zapłodnienia pozaustrojowego, najdoskonalsze rozwiązania technologiczne (w tym diagnostyka preimplantacyjna PGD dla par obciążonych genetycznie, wykonywana tylko w jednej klinice w Polsce), ciekawe programy dla starających się o dziecko (np. in vitroIn vitroIn vitro – Zapłodnienie pozaustrojowe to metoda polegająca na połączeniu plemnika i komórki jajowej w warunkach laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym. Należy do technik rozrodu wspomaganego medycznie. Jest stosowana z szerokich wskazań jako sposób leczenia objawowego niepłodności w wypadku, gdy inne metody wspomaganego rozrodu nie mają zastosowania lub nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. all inclusive) oraz wysoka pozycja w opiniach głosujących – wszystko to sprawia, że w naszym rankingu Invicta znajduje się na wysokim, drugim miejscu.

3.Kriobank Centrum Leczenia Niepłodności

Tradycja połączona z nowoczesnością – za te wartości należy się Klinice Kriobank wysokie, trzecie miejsce. To właśnie tutaj przeprowadzono pierwszy w Polsce, udany zabieg zapłodnienia pozaustrojowego. Klinika działa od roku 1989, jej specjaliści mają zatem bardzo bogate doświadczenie. Odsetek ciąż/transfer u kobiet przed trzydziestym rokiem życia wynosi 61,5%, u pań między 31 a 40 rokiem życia – 37,6%.

4.Macierzyństwo Centrum Medyczne

51% ciąż klinicznych uzyskanych drogą zapłodnienia pozaustrojowego u kobiet między 30 a 34 rokiem życia, 40% sukcesów u pań między w wieku 35 – 39 lat. Duża ilość specjalistów i wspaniałe opinie wielu byłych pacjentów, które plasują Centrum Macierzyństwo na czwartej pozycji naszego rankingu.

5.Invimed Europejskie Centrum Macierzyństwa

43% procentowa skuteczność leczenia niepłodności we wszystkich grupach wiekowych, świetni specjaliści oraz aż 5 klinik w całej Polsce – wszystko to oraz bardzo dobre opinie samych zainteresowanych umieszczają Klinikę Invimed na piątym miejscu naszego rankingu.

6.Centrum Leczenia Niepłodności Parens

Skuteczność w wysokości 48% ciąż / transfer, świetna kadra lekarska oraz traktowanie pacjenta z należytym szacunkiem i troską – to ostatnie podkreślają aktualni oraz byli pacjenci Kliniki Parens.

7.Klinika Leczenia Niepłodności Salve Medica

Aż ponad 50% ciąż klinicznych przy podejściu do In vitro/ICSI, nowoczesny sprzęt i wysoka pozycja w ocenach najbardziej zainteresowanych – czyli tych, którzy marzą o dziecku.

8.Klinika Leczenia Niepłodności Gameta Szpital

Szybkie wprowadzanie najnowszych technologii, najnowocześniejszy sprzęt, trzy kliniki, świetni specjaliści oraz  warsztaty dla pacjentów oraz wysokie oceny – wszystko to oferuje Klinika (-i) Gameta.

9.Ovum Rozrodczość i Adrologia

40% odsetek ciąż (u pań powyżej 36 roku życia – 36%), jedenastoletnie doświadczenie oraz wysokie oceny pacjentów sprawiają, że klinika OvumOvumWięcej informacji na ten temat znajdziesz pod hasłem JAJO. również znajduje się w naszym rankingu.

10.Centrum Medyczne Angelius Provita

Ostatnie miejsce w naszym rankingu przysługuje Klinice Leczenia Niepłodności Provita. W klinice tej, jako jedynej w Polsce, realizuje się miejskie programy leczenia niepłodności.

Warto dodać, że w Polsce istnieje kilkadziesiąt placówek, które podejmują się leczenia niepłodności. W naszym rankingu braliśmy pod uwagę tylko te kliniki, które raportują swoją działalność do ESHRE.

Dodaj komentarz