Zwycięzcy Plebiscytu „Rak. To się leczy!” 2013 nagrodzeni podczas finałowej Gali!

3 kwietnia 2014 r. w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się wielka Gala „Rak. To się leczy!”. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali zwycięzcy internetowego Plebiscytu, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych praktyk w onkologii minionego roku. Wieczór uświetnił występ młodych artystów znanych z programu „The Voice of Poland” oraz Margaret. Gospodarzem wydarzenia był Tomasz Kammel.

Radość, wzruszenie oraz zarażający optymizm – to emocje, które towarzyszyły finałowej gali „Rak. To się leczy!”. Podczas uroczystości nagrodzone zostały oddziały onkologiczne, akcje działające na rzecz walki z rakiem oraz osoby niosące nadzieję, a także zaangażowane w walkę za rakiem. Nominacje do poszczególnych kategorii przyznawali internauci, oni także wybierali swoich faworytów w 3 kategoriach za pośrednictwem strony www.rak.tosieleczy.pl. W pozostałych 2 kategoriach (dziennikarz i kampania) laureatów wybrała Kapituła. Jedną z nagród wręczał Henryk Sawka – rysownik, ambasador kampanii. Dodatkowo specjalne wyróżnienie firmy Adrian otrzymała Beata Nowacka – Amazonka, była modelka. Nagrody wręczyli m.in. Henryk Sawka – ambasador kampanii oraz znakomici eksperci – członkowie Kapituły konkursowej: prof. Tadeusz Orłowski, prof. Cezary Szczylik i prof. Marek Krawczyk.

- Nasz Plebiscyt pokazał, że w Polsce jest wiele ośrodków oraz ludzi, którzy poprzez swoje działanie i afirmację życia pokazują, że „rak – to się leczy”. Z chęcią ich pokazaliśmy i nagrodziliśmy, bo na to z pewnością zasłużyli - zapewnia Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w ING Życie, współorganizatora Plebiscytu.

Do tegorocznego Plebiscytu zgłoszono ponad 260 nominacji, a na półfinalistów w 3 kategoriach oddano prawie 12 tys. głosów. To świadczy o dużym zainteresowaniu akcją. A jak przyznają eksperci oraz sami pacjenci, pokazanie takich pozytywnych przykładów ma ogromne znaczenie w procesie leczenia. – Dziękujemy wszystkim głosującym internautom za to, że mają otwarte oczy i serca na wspaniałych ludzi, których zechcieli nam przedstawić. – powiedziała Alicja Zakrzewska, Rzecznik prasowy kampanii „Rak. To się leczy!”. – Mamy nadzieję, że nagrody dla finalistów dodadzą im skrzydeł oraz wiary w to, że warto dawać z siebie więcej i że ich codzienna praca jest zauważana i doceniana. – dodała. Oprócz statuetek dla zwycięzców nagrody rzeczowe ufundowały marki Nestle, ING Życie, Pharmaceris i Adrian.

Muzyczną atrakcją wieczoru był występ młodych muzyków znanych z programu „The Voice of Poland”. W śród nich: Kasia Dereń, Aro Kłusowski, Michał Sobierajski, Ernest Staniaszek, a także podbijająca europejskie listy przebojów Margaret. Wokalistom towarzyszył zespół muzyczny pod okiem trenera „The Voice of Poland” Aleksandra Milwiw-Barona.

Na gali obecni byli m.in. przedstawiciele środowisk medycznych, naukowych, organizacji pacjenckich, a także firm odpowiedzialnych społecznie. Nie zabrakło też organizacji i instytucji, które wspierają chorych oraz swoim działaniem promują profilaktykę nowotworową.

Współorganizatorem Plebiscytu „Rak. To się leczy!” jest ING Życie (Partner Strategiczny), Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych oraz Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia. Partnerami wydarzenia są firmy: Pharmaceris, Nestle Health Science, Adrian, Press Glass, Lilly, Oknoplast, DOZ.pl , LOT I Narodowe Centrum Badań I Rozwoju.

Przedstawiamy tegorocznych zwycięzców Plebiscytu „Rak. To się leczy 2013!”.

Kategoria 1: „Człowiek najbardziej zaangażowany w walkę z rakiem w roku 2013”

1 miejsce: dr n. med. Aleksandra Ciałkowska-Rysz - konsultant  krajowy w dziedzinie medycyny paliatywnej.

2 miejsce: Marzena Lewandowska - założycielka Łódzkiej Fundacji Kocham Życie.

3 miejsce: prof. Krzysztof Bielecki - wybitny chirurg, członek wielu organizacji medycznych.

Kategoria 2:”Oddział/szpital onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentom w roku 2013”

1 miejsce: Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie – jeden z wiodących ośrodków europejskich w leczeniu chorych na mięsaki tkanek miękkich i kości oraz czerniaki.

2 miejsce:  Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie – jako jedyny szpital na Mazowszu - poza Centrum Onkologii w Warszawie, prowadzi leczenie onkologiczne metodami skojarzonymi w sposób kompleksowy.

3 miejsce: Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – dzięki wybitnym osiągnięciom zespołu lekarskiego prowadzonego przez prof. dr hab. Alicję Chybicką klinika jest największym i jednym z najlepszych ośrodków hematologii i onkologii dziecięcej w Polsce

Kategoria 3: „Człowiek niosący nadzieję”

1 miejsce: Joanna Zielewska - pielęgniarka z wykształcenia i powołania. Współpracuje z Łódzką Fundacją Kocham Życie.

2 miejsce: Anna Nowakowska – współzałożycielka i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „SANITAS”.

3 miejsce: Kamil Dolecki – twórca i założyciel Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki „SARCOMA”.

Kategoria 4: „Akcja lub kampania na rzecz walki z rakiem w roku 2013”

1 miejsce: „Dotknij piersi”

Akcja „Dotknij Piersi” to owoc współpracy grupy studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Jej celem jest zwiększenie wiedzy mieszkanek Pomorza na temat raka piersi.

2 miejsce: „Piękna w chorobie”

Akcja Stowarzyszenia na Rzecz Walki z chorobami Nowotworowymi „Sanitas”, skierowana do kobiet, które toczą walkę z nowotworem na szpitalnych oddziałach onkologicznych.

3 miejsce: „Gadaj * badaj”

Gadaj*Badaj - kampania społeczna Fundacji Rak’n’Roll, stworzona po to, by zwrócić uwagę mężczyzn na konieczność wykonywania profilaktycznych badań w kierunku raka prostaty.

Kategoria 5: „Dziennikarz najbardziej zaangażowany w edukację onkologiczną w roku 2013”

1 miejsce: Krzysztof Michalski - dziennikarz radiowy i telewizyjny. Popularyzacją nauki i medycyny zajmuje się ponad 30 lat.

2 miejsce: Monika Lenczewska – dziennikarka TV Białystok, redaktorka magazynu „Czas na Twoje zdrowie”.

2 miejsce: Aleksandra Rudnicka – autorka projektu realizowanego wspólnie z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych „Głos Pacjenta Onkologicznego”.

(2 miejsca równorzędne)

Więcej na www.rak.tosieleczy.pl.

Dodaj komentarz