W Lublinie zakończyliśmy kampanię Świadoma Mama intymnie!

W licznym gronie Świadomych Mam z Lublina zakończyliśmy kampanię Świadoma Mama intymnie!

W miniony czwartek dotarliśmy do Lubina, by w towarzystwie ekspertów i aktywnych Mam szerzyć ideę Świadomego Macierzyństwa. Spotkanie poprowadziła aktorka i szczęśliwa mama, ambasadorka kampanii Świadoma Mama intymnie –  Paulina Holtz.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wystąpienia pani ginekolog dr Marty Monist od początku związanej z programem  Świadoma Mama intymnie. Pani Marta opowiedziała przyszłym Mamom, jak świadomie przygotować się do ciąży i zadbać o zdrowie intymne. Pojawiły się również zagadnienia związane z bezpieczną pielęgnacją i aktywnością przyszłych mam.

„Zdrowa Mama to szczęśliwe dziecko” pod tym hasłem odbył się quiz edukacyjny poświęcony profilaktyce zdrowia intymnego kobiet, który przeprowadziła przedstawicielka firmy ASA i marki LaciBios Femina.

Po przerwie skupiliśmy się na tematach dotyczących diety Mamy Dziecka. Aleksandra Żyła – dietetyk z Centrum Zdrowia Dziecka poradziła uczestniczkom, jak zadbać i dietę w czasie ciąży i w karmienia piersią, a także, czym kierować się przy wprowadzaniu dziecku stałych pokarmów.

Następnie odbyła się prezentacja dotycząca higieny antybakteryjnej dłoni, którą przedstawiła Paulina Holtz – ambasadorka marki OsmozaCare.

W czasie przerwy uczestniczki miały okazję wziąć udział w sesji zdjęciowej „z brzuszkiem i maluszkiem" w mini-studio FotografKKa.

Nie zabrakło praktycznych rad dotyczących porodu i karmienia piersią, których udzieliła Beata Hołub – doula i doradca laktacyjny ze Szkoły Rodzenia Aktywna Mama.        

Na zakończenie podziękowaliśmy ekspertom kampanii Świadoma Mama intymnie, którzy wspierając nas swoją wiedzą i doświadczeniem, pomogli w propagowaniu świadomego i odpowiedzialnego macierzyństwa. Podziękowaliśmy również ambasadorce kampanii Paulinie Holtz, która, prowadząc warsztaty podzieliła się własnym doświadczeniem rodzicielstwa i zadbała o ciepłą i przyjazną atmosferę spotkań.

Nasze spotkania nie odbyłyby się bez wsparcia Partnerów – firm przyjaznych Mamie i Dziecku.

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy ASA, producenta preparatu LaciBios femina , która jako Partner Merytoryczny Programu umożliwiła organizację ogólnopolskich warsztatów Świadoma Mama intymnie.

Dziękujemy firmom, które pomogły w organizacji eventów i przygotowywały wspaniałe zestawy upominkowe, uatrakcyjniając nasze spotkania: Nestle, OsmozaCare, DermaProfil, Alles.

 

Dodaj komentarz