Świadome Mamy w Toruniu

Czerwiec rozpoczęliśmy od spotkania w Toruniu, gdzie dotarliśmy po raz pierwszy. Uczestniczki nas nie zawiodły i licznie przybyły do Hotelu Filmar, aby porozmawiać i posłuchać o świadomym macierzyństwie.

Podczas spotkania z cyklu Świadoma Mama intymnie na naszych gości czekało wiele cennej wiedzy i atrakcji. Tematy dotyczące przebiegu ciąży, zdrowia intymnego oraz odpowiedniej diety dla Mamy i Maluszka, to tylko część zagadnień poruszonych przez specjalistów. Spotkanie prowadziła aktorka Paulina Holtz, serialowa Agnieszka Lubicz, prywatnie mama Tosi i Marcysi.

Warsztaty otworzyło wystąpienie położnej – Moniki Kozankiewicz ze szkoły rodzenia Aktywna Mama. Przyszłe i obecne Mamy dowiedziały się jak przygotować się do porodu oraz jak ważna jest rola partnera w pierwszych chwilach życia Maleństwa.

Pani Monika przekonywała, że najczęściej poród nie wygląda jak w filmach.

Inaczej będzie wszystko przebiegało u pierwiastki (rodzącej pierwszy raz), inaczej  u wieloródki, gdzie poród trwa od sześciu do dziewięciu godzin. Każda kobieta rodzi w innym rytmie, tutaj nie ma jednego scenariusza. Przyszła mama powinna być spakowana już dwa tygodnie przed porodem.

Jednym z poruszanych tematów przez położną była obecność tatusiów przy narodzinach dziecka. Pamiętajmy zatem, że zamiast kierować się modą, warto wcześniej porozmawiać z partnerem. - Nie warto dręczyć, męczyć, namawiać panów do obecności. To musi być wyłącznie ich decyzja –podkreślała doświadczona położna.

Innym problemem dotyczącym sporej grupy młodych mam jest depresja poporodowa, która  może przyćmić radość z przyjścia na świat ich dziecka. Specjalistka zdradziła, kiedy mamie i jej bliskim powinno zapalić się światło z napisem „depresja poporodowa".

O odpowiedniej pielęgnacji wrażliwej skóry dzieci za pomocą naturalnych kosmetyków z serii CutisHelp mimi opowiedziała Sylwia Małecka – przedstawicielka firmy DermaProfil.

Opowiedziała ona o aktywnych emolientach na bazie oleju konopnego i przedstawiła specjalistyczną linię preparatów do pielęgnacji skóry np. z objawami atopowego zapalenia skóry (AZS), egzemy, łuszczycy, odleżyn, poparzeń i innych uszkodzeń skóry. 

 

Fachowych rad dotyczących ciąży i zdrowia intymnego udzieliła uczestniczkom dr Marta Monist - ginekolog. Pani doktor opowiedziała, jak przygotować się do ciąży, jakie badania należy wykonywać w kolejnych trymestrach oraz z jakich kobiecych przyjemności należy zrezygnować w oczekiwaniu na Maluszka.

 

Wiedzę uczestniczek dotyczącą odpowiedniej profilaktyki zdrowia intymnego sprawdziła Joanna Rubczyńska z firmy ASA w quizie edukacyjnym: Zdrowa Mama to szczęśliwe dziecko.

 

Odpowiednia dieta Mamy i Maluszka to kwestie, które omówiła dietetyk dr Kinga Kupczyk. Przyszłe Mamy dowiedziały się, jak powinna wyglądać dieta karmiącej mamy oraz jak stopniowo wzbogacać dietę maluszka o nowe produkty.

Tradycyjnie podczas warsztatów  uczestniczki mogły zrobić sobie profesjonalną sesję zdjęciową. Po raz drugi towarzyszyło nam studio fotograficzne Świetliste, które wykonało pamiątkowe zdjęcia mamom i maluszkom:)

 

Partnerem Merytorycznym Programu był preparat LaciBios femina i portal  zdrowieintymnie.pl

                      

 

Dodaj komentarz