Świadome Mamy w Łodzi

Drugie spotkanie Świadomej Mamy z przyszłymi i obecnymi Rodzicami oraz Dziećmi odbyło się w dniu 28 stycznia 2016 roku w Łodzi.

Konferencja i warsztaty dla Rodziców odbyły się w zaprzyjaźnionej Restauracji Przerwa w budynku Centrum Biznesowego Synergia.

Wszyscy przyszli i obecni Rodzice oraz grono Dzieci z województwa łódzkiego mogli uczestniczyć w osobnym panelu z cyklu „Czas Dziecka” i osobnym panelu „Radość z ciąży”, które poprowadził ambasador projektu Świadoma Mama, Tata i aktor, Piotr Ligienza.

Podczas konferencji Świadomej Mamy odbyły się również warsztaty praktyczne, zarówno dla obecnych jak i dla przyszłych Rodziców „Pielęgnacja i bezpieczeństwo”.

Ciocie z Przedszkola Koliberek po raz kolejny w przytulnym kąciku zabaw dbały nie tylko o bezpieczeństwo ale również o to, żeby każde Dziecko mile spędziło czas tak aby Rodzice mogli skorzystać z warsztatów i wysłuchać prelekcji naszych specjalistów.

Podczas warsztatów praktycznych dla obecnych Rodziców i Dzieci wraz z Panią z Muzeum Animacji Se-Ma-For wszystkie Dzieci wraz z Mamusiami i Tatusiami mogli uczestniczyć w zajęciach muzycznych Bergamutka. Podczas zajęć Dzieci bawiły się rytmem, stukały, klaskały, tupały, śpiewały i grały. Celem zajęć, było uwrażliwienie Dziecka na zmiany w muzyce, rozwijanie poczucia rytmu, usprawnianie ogólnej motoryki dziecka. Dzięki obcowaniu z bogatym muzycznym środowiskiem dziecko spontanicznie uczyć się będzie prawidłowości muzycznych.

Pierwszym specjalistą podczas panelu dla Rodziców Dzieci do 3 roku życia była Pani kosmetolog KAROLINA SOBCZYŃSKA-BARTOS z Gabinetu Kosmetologia i Medycyna Estetyczna. Pani Karolina zaprezentowała temat związany z pielęgnacją biustu. Pani kosmetolog zwróciła uwagę na to dlaczego pielęgnacja biustu jest tak ważna i doradziła wszystkim Mamusiom co robić aby sprzyjać dobrej kondycji biustu.

Czy komunikacja w rodzinie różni się od „normalnej” komunikacji, rozmowy? – to pytanie na które odpowiedziała Rodzicom Pani psycholog JOANNA PAUL-KAŃSKA z firmy Edukacyjno-Oświatowej Mały Index. Pani Joanna skupiła się podczas swojej prelekcji na tym co tworzy bariery komunikacyjne w czasie rozmowy oraz jak ich unikać.

Rodzice mieli okazję do spotkania z Paniami terapeutkami Metody Tomatisa i nie tylko, Paniami AGNIESZKĄ JAKUBOWSKĄ oraz BEATĄ BUGALSKĄ-BARSZCZAK z Audio Studio To-Ma-Tis. Panie opowiedziały jak słyszy małe Dziecko oraz podpowiedziały jak dbać o prawidłowy rozwój słuchu małych Dzieci. Panie Agnieszka i Beata, zwróciły również uwagę na to, że warto jest uczyć obecnego języka malutkie Dzieci.

Pani JOANNA REUROWICZ dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Sensitiva opowiedziała o rozwoju Dziecka. Pani Joanna uświadomiła Rodziców co zrobić żeby rozwój Dziecka był prawidłowy oraz jak go wspierać. Zwróciła szczególną uwagę na to co może Rodziców zaniepokoić, jak sobie z tym poradzić oraz gdzie szukać pomocy.

Firma HUMANA POLAND przygotowała dla obecnych Rodziców mały konkurs. Reprezentant firmy poprowadził krótki quiz edukacyjny dotyczący produktów firmy oraz wręczył zwycięskim Rodzicom atrakcyjne nagrody.

O zdrowych zębach maluszka opowiedziała Pani lek. dent. MAŁGORZATA URBANIAK z Gabinetu Stomatologia Przyjazna Dzieciom i Dorosłym. Pani Małgorzata odpowiedziała m.in. na pytania: jak dbać o higienę jamy ustnej kiedy Dziecko nie ma jeszcze zębów, jak dbać o pierwsze ząbki Dziecka, kiedy rozpocząć mycie zębów u Dziecka.

Podczas warsztatów praktycznych dla przyszłych Rodziców doula Pani AGNIESZKA EJCHMAN zaprezentowała masaż Dziecka. Była również okazja do spotkania z Panią doradczynią chustonoszenia JUSTYNĄ MILLER, która poprowadziła najpierw teoretyczne, a następnie praktyczne zastosowanie chustowania Dzieci.

Pierwszą specjalistką na części konferencyjnej dla przyszłej Mamy i przyszłego Taty była ponownie Pani lek. dent. MAŁGORZATA URBANIAK z Gabinetu Stomatologia Przyjazna Dzieciom i Dorosłym. Pani Małgorzata podczas tego panelu skupiła się na higienie jamy ustnej przyszłej Mamy. Zwróciła szczególną uwagę na to jak dbać o higienę jamy ustnej w ciągu 9 miesięcy ciąży oraz jak często należy odwiedzać stomatologa.

Pani SYLWIA BZDON specjalistka do spraw bhp z firmy Sibitium BHP była kolejnym ekspertem podczas panelu dla przyszłych Rodziców. Pani Sylwia opowiedziała o prawach, które przysługują kobiecie w ciąży m.in. tymi związanymi z urlopem macierzyńskim, rodzicielskim, jak wygląda sytuacja w pracy jeśli kobieta jest w ciąży, jakie prawa ma pracodawca, a jakie pracownik.

Czy kobieca stopa zmienia się w trakcie ciąży? – to pytanie na które odpowiedziała Pani podolog KINGA KOWALSKA z Gabinetu Podologicznego Kinga Kowalska. Pani Kinga podpowiedziała na co zwrócić uwagę w trakcie ciąży aby zapobiec problemom stóp. Zwróciła również uwagę na najczęstsze problemy podologiczne, które dolegają przyszłym Mamom oraz doradziła jak sobie z nimi radzić.

O byciu Rodzicem, czyli co to znaczy, jak powinniśmy przygotować się do roli Mamy i Taty opowiedziała doula Pani AGNIESZKA EJCHMAN. Pani Agnieszka udzieliła również kilku bardzo wartościowych wskazówek wszystkim przyszłym Mamusiom oraz przyszłym Tatusiom, które na pewno przydadzą się świeżo upieczonym Rodzicom w odnalezieniu się w nowej roli.

Ochrona karmienia piersią to temat, który zaprezentował przedstawicielka firmy Canpol Babies Pani DOROTA WIŚNIOWSKA.

Zarówno podczas panelu dla obecnych jak i przyszłych Rodziców uczestnicy mieli okazję do udziału w warsztatach fotelikowych, które poprowadził Pan ŁUKASZ JENDRYSEK ekspert kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach” i trener produktu, który reprezentował markę Maxi Cosi. Pan Łukasz doradzał i uświadamiał Rodziców m.in. w tematach jak wybrać bezpieczny fotelik dla malucha i starszaka, jaka forma przewożenia Dziecka jest najbezpieczniejsza, kiedy należy wymienić fotelik na większy.

Podczas panelu dla przyszłych i obecnych Rodziców mieliśmy przyjemność gościliśmy Panią EWELINĘ SZYMOR ze Studia Fotograficznego Ewelina Szymor. Pani Ewelina wzbogaciła razem z obiektywem swojego aparatu czas zarówno przyszłych jak i obecnym Rodzicom oraz wszystkim Dzieciom uczestniczących w warsztatach i konferencji w Łodzi.

Podczas konferencji dla przyszłych i obecnych Rodziców była możliwość konsultacji indywidualnych ze specjalistami Świadomej Mamy oraz spotkania się z sponsorami i partnerami projektu Świadomej Mamy: firma Dorel – marka Maxi Cosi, firma Humana Poland, firma Canpol Babies – marka Lovi, klub sportowy GYM Generation, marka 9 fashion, Przychodnia Malinowa, Akademia Rodzenia Malinowa.

Nagrody dla naszych uczestników przygotowała firma ASA, firma Hygienika Dystrybucja S.A., firma Humana Poland, marka Maxi Cosi, marka Canpol Babies, firma Aim Media, Muzyka Bobasa, marka 9 fashion, Akademia Rodzenia Malinowa, sklep Słoń, Studio Fotograficzne Ewelina Szymor Fotografia, firma Akuku Box oraz magazyn Chcemy być Rodzicami.

Każdy z uczestników otrzymał próbki produktów firmy ASA – preparaty LaciBios Femina, od firmy Hygienika Dystrybucja S.A., upominki od marki Lovi, darmowe vouchery do wykorzystania w klubie sportowym GYM Generation oraz Muzeum Animacji Se-Ma-For oraz gadżety od Centrum Wspierania Rozwoju Sensitive.

Przyszli i obecni Rodzice otrzymali również magazyn Dobra Mama, magazyn Apetyt na zdrowie, magazyn M jak Mama, magazyn Chcemy być Rodzicami.

Podczas spotkania była również okazja nabycia w bardzo promocyjnej cenie produktów z nowej serii LaciBios femina.

Dziękujemy uczestnikom za aktywne przybycie i udział w każdej części warsztatów!

Dziękujemy wszystkim specjalistom i partnerom z Łodzi i okolic za bezcenną wiedzę oraz poświęcony czas zarówno podczas wystąpienia jak i podczas konsultacji indywidualnych.

Dziękujemy partnerom za wsparcie i pomoc w organizacji warsztatów w województwie łódzkim.

Serdecznie dziękujemy za cały dzień, który spędziliście z nami i już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie w Łodzi 29 września

Dodaj komentarz