Świadoma Mama w Gdańsku

Sprzyjająca pogoda i niezwykle ważne tematy poruszane podczas bezpłatnych  Warsztatów Świadoma Mama intymnie sprawiły, że na czwartkowe (11.04.) spotkanie w Gdańsku przybyło bardzo dużo młodych i przyszłych Mam. Miła atmosfera wśród Rodziców (bo byli także Tatusiowie) towarzyszyła całemu spotkaniu, na którym poruszane tematy dotyczyły intymności oraz zdrowia Mamy i Maluszka.

O promowanie idei świadomego macierzyństwa w gronie przyszłych i obecnych rodziców, tym razem zadbali, wraz z prowadzącą spotkanie aktorką  Pauliną Holtz,  zaproszeni eksperci czyli  ginekolog dr Marta Monist, seksuolog Katarzynyna Łycyniak  oraz dietetyk Joanna Troch. Partnerem spotkania był doustny probiotykProbiotyk Słowo probiotyk pochodzi z greki od słów pro - „dla" i bios - „życie". Chociaż pierwszy raz o „korzystnych bakteriach" wspomniano na początku dwudziestego wieku, badania nad bakteriami trwają nadal. Probiotyki to preparaty, w których składzie znajdują się żywe kultury mikroorganizmów, najczęściej bakterie kwasu mlekowego. Stosowanie probiotyków przynosi określone korzyści dla zdrowia bez ryzyka przedawkowania i powikłań. Probiotyki wpływają na syntezę witamin B1, B2, B12,K i metabolizm cholesterolu, stymulują układ immunologiczny, regulują wchłanianie jelitowe, utrzymują prawidłowe pH. ginekologiczny LaciBios femina oraz nasz portal.

Pod czas wykładów specjalistów można było dowiedzieć się, jak zadbać o zdrowie intymne w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka, czy nasze ciało i psychika zmieniają się w tym szczególnym czasie, jakie mogą pojawić się problemy np. w sferze seksualnej.

Na pytania,  na które nasi eksperci nie zdążyli odpowiedzieć na spotkaniu można uzyskać odpowiedź za pośrednictwem naszego portalu.

Tradycyjnie już wiedzę uczestników na temat zdrowia intymnego w krótkim quizie edukacyjnym sprawdziła  przedstawicielka firmy ASA (producenta LaciBios femina) Pani Agnieszka Tobuch, a Paulina Holtz przedstawiła antybakteryjną serię produktów marki OsmozaCare przydatnych w codziennych zajęciach Maluchów. Uczestnicy wraz z Maluchami mogli wziąć także udział w mini sesji fotograficznej, zorganizowanej przez studio Katarzyny Florczak. Każda uczestniczka otrzymała pakiet składający się z się z preparatów LaciBios femina, upominków od firmy AllesOsmozaCare,  Magnesia  oraz zestawów produktów Gerber.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zadawania pytań na naszym Forum oraz do lektury artykułów z cyklu Zdrowa Kobieta i Piękna Kobieta.

Dodaj komentarz