Powitanie wiosny ze Świadomą Mamą w Krakowie

Pierwszy dzień wiosny, pomimo deszczowej pogody, powitaliśmy w Krakowie w gronie szczęśliwych
i uśmiechniętych Mam, które przybyły na kolejne spotkanie z cyklu Świadoma Mama intymnie. Niektóre Mamy przybyły na spotkanie z dziećmi, niektóre namówiły na udział w Warsztatach swoich partnerów. Poruszane na spotkaniu tematy i tym razem dotyczyły macierzyństwa oraz zdrowia intymnego kobiet. Uczestniczki bezpłatnych Warsztatów mogły od specjalistów uzyskać informacje na temat prawidłowej higieny w ciąży i połogu. Specjaliści doradzali im na co szczególnie zwracać uwagę, jakie badania koniecznie trzeba wykonywać, czego z kolei unikać, i na co bardzo uważać…

Jak się powinny odżywiać przyszłe i młode mamy, czy powinny jeść za dwoje czy raczej dla dwojga, przekonywała na spotkaniu dr n. med. Elżbieta Gabrowska - dietetyk kliniczny na Oddziale Leczenia Żywieniowego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Mamy dowiedziały się od niej, jak powinna wyglądać dieta podczas ciąży oraz czym najlepiej karmić potem swojego maluszka i na co zwracać uwagę przy doborze odpowiedniego mleka. Pani Dietetyk przedstawiła Mamom kluczowe zasady racjonalnego żywienia kobiety ciężarnej i kobiety karmiącej oraz dzieci w okresie niemowlęcym.

Innowacyjne produkty antybakteryjne marki OsmozaCare, niezbędne podczas zabawy ipielęgnacji  dla mamy
i dziecka przedstawiła prowadząca spotkanie Paulina Holtz- aktorka ale także podwójna mama.

Jak przygotować się do ciąży? Czy USGSonomammografiaSonomammografia, czyli USG piersi, to badanie gruczołu piersiowego. Obok mammografii stanowi jedną z najpopularniejszych metod diagnostycznych chorób piersi. Badanie to jest zalecane kobietom do 35 roku życia z uwagi na gęstą budowę gruczołu piersiowego w młodym wieku oraz w przypadku zmian mastopatycznych w przypadku, gdy mammografia jest niewystarczająca. Wskazana jest również kobietom, które w okresie klimakterium stosują HTZ wpływającą na zgęstnienie struktury piersi. Badanie to nie naraża pacjentek na promieniowanie jonizujące.   w 3D jest niezbędne? Co to są probiotyki i przed czym mogą nas uchronić? Jakie wybierać płyny do higieny intymnej? Czy podczas ciąży można farbować włosy i malować paznokcie? Co to jest plastyka sromu i jak ćwiczyć mięśnie KeglaMięśnie KeglaMięsień łonowo - guziczny, zwany także mięśniem Kegla otacza i podtrzymuje narządy płciowe, cewkę moczową i odbytnicę, wpływają również na doznania seksualne. Warto je ćwiczyć, szczególnie podczas ciąży i po urodzeniu dziecka. Ćwiczenia polegają na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni okolic pochwy i krocza.   ? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadała
z kolei ginekolog dr Marta Monist. na co dzień pracująca w Szpitalu Klinicznym w Lublinie, która jeszcze długo
po swoim wystąpieniu odpowiadała na indywidualne pytania przyszłych i młodych Mam.

Joanna Rubczyńska, przedstawicielka firmy ASA - producenta doustnego probiotyku ginekologicznego LaciBios femina oraz dermokosmetyków do higieny intymnej przeprowadziła wśród uczestników mini quiz edukacyjny „Świadome Macierzyństwo receptą na zdrowe Dziecko”. Wśród uczestniczących w zabawie rozlosowano potem ksiązki Pauliny Holtz „Luśka na planecie Dziecko”.

O pielęgnacji delikatnej skóry maluszków naturalnymi kosmetykami z serii CutisHelp mimi opowiedział Paweł Kościelniak, przedstawiciel firmy DermaProfil, a na pytania dotyczące porodu i połogu odpowiadała położna Małgorzata Kozak.

Czy poród rodzinny jest „dla wszystkich”, jak wyglądają i czy mogą zmieniać się relacje z partnerem w okresie ciąży i po porodzie? Kiedy należy zgłosić się do szpitala? To tylko niektóre kwestie poruszone na spotkaniu przez doświadczoną położną.

Na zakończenie spotkania tradycyjnie odbyło się losowanie nagród spośród wszytkich uczestników Warsztatów. Nagrody zostały ufundowane przez Partnerów akcji firmę ASAOsmoza CareDerma Profil,Wydawnictwo Publicat, Concertino Baby oraz Klinikę Krakowską.

Miłym akcentem wydarzenia była sesja zdjęciowa wykonana przez Mikołaj Mikołajczyk z Mami Foto Studio w mini-studiu fotograficznym.Każdy z uczestników otrzymał także pakiet upominkowy składający się z  się z preparatów: LaciBios femina, upominków od firmy Alles oraz zestawu produktów Gerber.

Partnerem Merytorycznym  Programu Świadoma Mama intymnie jest preparat LaciBios femina i nasz portal  zdrowieintymnie.pl

Dodaj komentarz