Pierwsza konferencja Świadomej Mamy w 2016 roku za nami…

Pierwsza konferencja Świadomej Mamy w VIII już edycji projektu odbyła się Domu Kultury „ŚWIT” w dzielnicy Targówek w Warszawie. 

Wszyscy przyszli i obecni Rodzice oraz grono Dzieci z Warszawy i okolic mogli uczestniczyć w osobnym panelu z cyklu „Czas Dziecka” i osobnym panelu „Radość z ciąży”, które poprowadziła ambasadorka projektu Świadomej Mamy, Mama i aktorka Karina Kunkiewicz.

Podczas konferencji Świadomej Mamy odbyły się również warsztaty praktyczne, zarówno dla obecnych jak i dla przyszłych Rodziców „Pielęgnacja i bezpieczeństwo”.

O bezpieczeństwo Dzieci podczas warsztatów i konferencji dbały Ciocie ze ŻŁOBKA ZACZAROWANY MALONIK. Panie opiekunki w kolorowym kąciku zabaw, w którym znajdowały się różnego rodzaju zabawki, maty, kolorowanki, tunele, klocki umilały czas najmłodszym uczestnikom spotkania.

Podczas warsztatów dla obecnych Rodziców w Warszawie uczestnicy mieli okazję spotkać się z Panią DAGMARĄ NOWICKĄ z DN-Consulting oraz Panią MAGDALENĄ RASIŃSKĄ z Masu-je, które przedstawiły warsztat z masażu Shantala. Dzięki Pani ANNIE WILCZYŃSKIEJ z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu była okazja do nauczenia się kilku kołysanek oraz dowiedzenia się jaki wpływ na rozwój Dziecka ma muzyka. 

Żłobek kontra niania czyli plusy i minusy żłobka i niani to temat, który przedstawiła Pani pedagog MONIKA PTASIŃSKA ze Żłobka Zaczarowany Melonik. Pani Monika doradzała Rodzicom kiedy i dlaczego zdecydować się zna żłobek, a kiedy na zatrudnienie niani. Pani pedagog zwróciła uwagę również na to czym powinni kierować Rodzice przy wyborze zarówno żłobka jak i niani. 

Jak powinna wyglądać menu wzmacniające odporność młodej Mamy oraz jak wprowadzić nowe smaki u Dziecka to pytania na które odpowiedziała Pani dietetyk JUSTYNA SZAFIRKOWSKA z Centrum Dietetycznego Natur House. Pani Justyna zwróciła uwagę również na nawodnienie organizmu Mamy i Dziecka.

Czy macierzyństwo wygląda tak jak w gazetach o Dzieciach? – na to oraz inne pytania związane z „idealnym” macierzyństwem odpowiedziała Pani coach JOANNA BARANOWSKA z Pozytywnej Dyscypliny. Pani Joanna swoją prelekcję poświęciła pytaniu: Dlaczego Mamy się frustrują? Jak tak musi być? Czy można to w jakiś sposób zmienić? Pani coach podpowiedziała jak odzyskać radość, frajdę i siebie w byciu młodą Mamą.

Chustonoszenie – czyli co to jest, jak nosić, jak wybrać chustę i jak prawidłowo zawinąć Dziecko – czyli chustonoszenie w pigułce przedstawiła Pani ALEKSANDRA WILK-PRZYBYSZ z Motaj Motaj. Pani Aleksandra odpowiedziała na każde pytanie wszystkich chętnych Rodziców oraz pomogła pokazała jak prawidłowo wiązać Dziecko w chustę w praktyce. 

Firma HUMANA POLAND przygotowała dla obecnych Rodziców mały konkurs. Reprezentant firmy poprowadził krótki quiz edukacyjny dotyczący produktów firmy oraz wręczył zwycięskim Rodzicom atrakcyjne nagrody.

Podczas panelu dla obecnych Rodziców ponownie gościliśmy Panią IGĘ ŻARNIEWSKĄ ze Studia Fotograficznego Petit Studio. Pani Iga wzbogaciła razem z obiektywem swojego aparatu czas zarówno Rodzicom jak i Dzieciom uczestniczących w warsztatach i konferencji w Warszawie. 

Podczas warsztatów praktycznych dla przyszłych Rodziców uczestnicy spotkali się z Panią EMILIĄ JAŚNIEWSKĄ z Fundacji Dobre Ręce Położnych, która zaprezentowała handling niemowląt, czyli jak kąpać, przewijać, trzymać noworodka. Młode Mamy oraz młodzi Tatusiowie mogli również okazję do zapoznania się z tematem chustonoszenia dzięki Pani ALEKSANDRZE WILK-PRZYBYSZ z Motaj Motaj.

Pierwszą specjalistka podczas części konferencyjnych dla przyszłych Rodziców była doula Pani KAMILA BOCHENEK. Pani Kamila zaprezentowała niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu porodowego. Doula opowiedziała również jak wygląda poród w wodzie i jaki wpływ ma zapach olejków podczas porodu. 

O zasadach bezpiecznego treningu młodej Mamy opowiedziała Pani instruktor fitness i pilatess MONIKA CYWIŃSKA z E-Mama Fit. Pani Monika zwróciła szczególną uwagę na rodzaje aktywności, które są zalecane, a które raczej niewskazane w ciągu 9 miesięcy ciąży.

Kiedy spakować torbę do szpitala, co powinno się w niej znaleźć, co dla Dziecka, co dla Mamy, co potrzebuje Tata – czyli temat jak skompletować wyprawkę do porodu opowiedziała Pani EMILIA JAŚNIEWSKA z Fundacji Dobre Ręce Polskich Położnych. 

Ochrona karmienia piersią to temat, który zaprezentował przedstawiciel firmy Canpol Babies Pan RADOSŁAW KRÓL.

Przyszli Rodzice mieli okazję spotkać się ponownie z Panią ALEKSANDRĄ WILK-PRZYBYSZ, która tym razem zaprezentowała masaż Shantala. Pani Aleksandra opowiedziała czym jest masaż Shantala, w jakim celu się go stosuje, jaki wpływ ma na Dziecko i na Mamę. Zwróciła również szczególną uwagę na to, że masaż Shantala powinien być wykonywany Dziecku przez najbliższe osoby – Mamę lub Tatę.

Podczas panelu dla przyszłych Rodziców ponownie gościliśmy Pana JAKUBA KOWALSKIEGO ze Studia Fotograficznego JK-Foto Fotografia z Duszą. Pan Jakub wzbogacił razem z obiektywem swojego aparatu czas przyszłych Rodzicom uczestniczących w warsztatach i konferencji w Warszawie.

Zarówno podczas panelu dla obecnych jak i przyszłych Rodziców uczestnicy mieli okazję do udziału w warsztatach fotelikowych, które poprowadził Pan ŁUKASZ JENDRYSEK ekspert kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach” i trener produktu, który reprezentował markę Maxi Cosi. Pan Łukasz doradzał i uświadamiał Rodziców m.in. w tematach jak wybrać bezpieczny fotelik dla malucha i starszaka, jaka forma przewożenia Dziecka jest najbezpieczniejsza, kiedy należy wymienić fotelik na większy. 

Podczas konferencji dla przyszłych i obecnych Rodziców była możliwość konsultacji indywidualnych ze specjalistami Świadomej Mamy oraz spotkania się z sponsorami i partnerami projektu Świadomej Mamy: firma Dorel – marka Maxi Cosi, firma Humana Poland, firma Magnesia, Centrum Dietetyczne Natur House, firma Canpol Babies – marka Lovi. 

Nagrody dla naszych uczestników przygotowała firma ASA, firma Hygienika Dystrybucja S.A., firma Humana Poland, marka Maxi Cosi, firma Aim Media, Muzyka Bobasa, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, specjalistki z masażu Shantala, Studio Fotograficzne Petit Studio, Studio Fotograficzne JK-Foto Fotografia z Duszą, Żłobek Zaczarowany Melonik, firma Akuku Box oraz magazyn Chcemy być Rodzicami. 

Każdy z uczestników otrzymał próbki produktów firmy ASA – preparaty LaciBios femina, wodę od firmy Magnesia, od firmy Hygienika Dystrybucja S.A., upominki od marki Lovi oraz kupony do wykorzystania w Babys Academy by Egurrola w Warszawie.

Przyszli i obecni Rodzice otrzymali również magazyn Dobra Mama, magazyn Apetyt na zdrowie, magazyn M jak Mama, magazyn Junior, magazyn Chcemy być Rodzicami.

Podczas spotkania była również okazja nabycia w bardzo promocyjnej cenie produktów z nowej serii LaciBios femina

Dziękujemy uczestnikom za aktywne przybycie i udział w każdej części warsztatów!

Dziękujemy wszystkim specjalistom i partnerom z Warszawy i okolic za bezcenną wiedzę oraz poświęcony czas zarówno podczas wystąpienia jak i podczas konsultacji indywidualnych.

Dziękujemy partnerom za wsparcie i pomoc w organizacji warsztatów ze stolicy i okolic!

Serdecznie dziękujemy za cały dzień, który spędziliście z nami i już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie w Warszawie 24 listopada! Do zobaczenia!

Dodaj komentarz