O projekcie Świadoma Mama intymnie

W styczniu 2013 roku rusza ogólnopolska kampania edukacyjna: Świadoma Mama intymnie.

Inicjatywa kierowana jest do kobiet w ciąży i kobiet, które niedawno zostały mamami, a jej celem jest edukacja i kształtowanie świadomości kobiet w kwestiach związanych ze zdrowiem, seksualnością, profilaktyką zdrowia intymnego, a także pielęgnacją w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka.

Projekt Świadoma Mama – organizator kampanii we współpracy z firmą ASA –  Partnerem Merytorycznym programu, zaplanowali cykl kilkunastu otwartych warsztatów edukacyjnych  w 15 miastach Polski z udziałem wybitnych ekspertów i znanej mamy  aktorki – Pauliny Holtz.

Inicjatywa Świadomej Mamy zrodziła się w 2010 roku w Poznaniu, gdzie zorganizowano cykl warsztatów dla kobiet w ciąży i mam z udziałem aktorki Katarzyny Bujakiewicz – ambasadorki kampanii.

Projekt spotkał się z dużym uznaniem i popularnością, czego następstwem była organizacja ogólnopolskiej edycji spotkań z udziałem znanych aktorek: Aleksandry Woźniak, Katarzyny Bujakiewicz, Jolanty Fraszyńskiej i Pauliny Holtz.

Dziś pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych i młodych Mam – stworzyć program, w którym nie ma tematów tabu.

Podczas warsztatów poruszone zostaną tematy intymne, o których rzadko się wspomina. Uczestniczki będą miały okazję porozmawiać z ekspertami i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Zależy nam również na zrzeszeniu i integracji uczestniczek, które podczas spotkań mają okazję podzielić się ze sobą doświadczeniem macierzyństwa. Więcej informacji o akcji znajdziecie na www.swiadomamama.pl

Dodaj komentarz