Problemy skórne Polek – RAPORT

Problemy skórne Polek – RAPORT

Czy miewasz problemy z cerą i czujesz się w tej kwestii osamotniona? Zupełnie niesłusznie – jak bowiem donoszą badania, na przesuszenie, zaczerwienia i przebarwienia skarży się aż 2/3 Polek. Sprawdź, które z dolegliwości skórnych są najczęstsze, jakich kosmetyków używają Polki, by poprawić kondycję cery i czy często odwiedzamy w tym celu dermatologa.

Czy Polki mają problemy ze skórą?

Choć Polki słyną ze swojej urody, nieobce im są problemy ze skórą. Jak wiele z nas zauważa na niej różnego rodzaju nieprawidłowości?

Źródło: „Polki w swojej skórze”, ARC Rynek i Opinia w ramach kampanii „Róż się do lekarza”, 2018

Jak widać na wykresie, skala problemu jest ogromna – aż 2/3 Polek zauważa u siebie problemy skórne. U 53% badanych nieprawidłowości te powodują złość, u 22% – przygnębienie, u 18% – wstyd.

Skóra Polek: najczęstsze problemy

Na jakie dokładnie problemy skarżą się Polki? Obrazuje to kolejny wykres.

Źródło: „Rytuały pielęgnacyjne Polek”, na zlecenie marki CD, marzec 2016

Zdecydowanie najczęstszym problemem Polek jest przesuszona skóra. Warto jednak zauważyć, że jest to dolegliwość, którą dzięki fachowym wskazówkom można pokonać. Czy Polki szukają wsparcia w gabinetach kosmetycznych, czy może jednak działają „na własną rękę”?

Źródło: „Zwyczaje pielęgnacyjne Polek”, raport zrealizowany dla marek Hebe i Bandi, luty 2020

Jedynie 6% kobiet decyduje się na zasięgnięcie porady eksperta w kwestii dbania o swoją skórę – to niezwykle mało. Aż 63% podejmuje decyzje w tej kwestii samodzielnie. Należy jednak zauważyć, że bez fachowej wiedzy skutki takiego działania mogą być niekorzystne.

Jakich kosmetyków używają Polki?

Skoro Polki samodzielnie dbają o swoją skórę, nasuwa się pytanie – jakich kosmetyków używają? Odpowiedź – poniżej.

Źródło: „Zwyczaje pielęgnacyjne Polek”, raport zrealizowany dla marek Hebe i Bandi, luty 2020

Na półkach niemal wszystkich Polek znajduje się krem do twarzy. Niestety, nie zawsze jest to krem z filtrem – jak wynika z badań, stosuje go jedynie 44% ankietowanych. Z uwagi na fakt, że przez ostatnie lata liczba diagnozowanych przypadków czerniaka wzrosła o 74%, jest to bardzo przygnębiająca informacja.

Czy wygląd skóry przekłada się na samopoczucie?

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy wygląd skóry twarzy przekłada się na samopoczucie Polek. Niemniej pewnych informacji dostarcza poniższy wykres:

Źródło: „Czy Polacy lubią swój wygląd?”, badanie Nutridome, grudzień 2020

Aż połowa kobiet czuje się czasem źle z powodu swojego wyglądu – zapewne u części przyczyną są właśnie kłopoty ze skórą. Warto pamiętać, że można je pokonać – na początek trzeba jednak zaufać specjalistom i udać się do kosmetyczki oraz dermatologa.