Dobra kondycja a udany seks

Powiedzmy sobie szczerze: większości z nas do dobrej kondycji sporo brakuje.  Siedzący tryb pracy nie sprzyja rozwojowi mięśni, a praca fizyczna męczy na tyle, że nie mamy ochoty na rozciąganie czy inną aktywność fizyczną po niej. Stres i zmęczenie sprawiają, że seks wydaje nam się zbyt męczący, by wyłuskać siły na niego. Co zrobić aby poprawić ten stan?                    

W zdrowym ciele zdrowy duch

„Nie lubię ćwiczyć”, „nudzi mnie to”, „nie chcę się pocić”, „nie mam czasu” – która z wymówek jest Twoją ulubioną? Prawda jest taka, że większość z nas nie lubi się męczyć. Wolimy odpocząć z książką, przed telewizorem, czy w inny statyczny sposób. Wydaje się nam, że po pracy nie jesteśmy w stanie z siebie nic więcej wykrzesać. Tymczasem najtrudniejszy jest pierwszy krok. O przezwyciężeniu niechęci do sportu opowiada Olga: - miałam postanowienie noworoczne. Typowe – będę biegać cztery razy w tygodniu. Rany, jak ciężko było mi się za to zabrać, ale stwierdziłam, że w końcu muszę to zrobić, dla siebie. I wróciłam z pracy, przebrałam się w dres i poszłam biegać. Było ciężko, ale gdy wróciłam okazało się, że nie dość, że mam świetny humor, to jeszcze mnóstwo energii. Już nie chciało mi się spać, jak zwykle popołudniami. Posprzątałam mieszkanie i przygotowałam obiad na kolejny dzień, a jak wylądowałam w łóżku z moim partnerem, to mieliśmy niezwykle udany seks. Rano czułam się jak nowonarodzona. I choć nadal musiałam się mobilizować, żeby iść biegać, to miałam motywację. Wiedziałam, że potem „odżyję” i będę czuła się lepiej przez resztę dnia.

Wysiłek fizyczny sprawia, że wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia, które sprawiają, że mamy dobry nastrój, ale i dodają nam energii do działania.

Co to wszystko ma wspólnego z seksem? Gdy jesteśmy znużeni i ospali, ciężko o „żywe” życie seksualne. Aktywność fizyczna wyzwala w nas chęć dbania o siebie. Uprawiając sport zaczynamy się lepiej odżywiać i wzrasta świadomość własnego ciała. Gdy we własnym ciele czujemy się dobrze, także w łóżku wykazujemy więcej energii i fantazji. Co więcej w wyniku aktywności fizycznej zwiększa się popęd seksualny, dzięki czemu seks uprawiamy częściej i jest on bardziej satysfakcjonujący.

Korzyści

Udany seks nie musi wiązać się ze skomplikowanymi pozycjami. Jednak czasem warto wyjść poza schemat i zrobić coś nowego. Ćwiczenia rozciągające z pewnością wpłyną na możliwości naszego ciała.

Korzyści z regularnego uprawiania sportu są nie do przecenienia „w łóżku”:

  • zmniejszenie ryzyka impotencji,
  • poprawa wydajności układu krążenia, co ułatwia erekcję,
  • lepsze nawilżenie i ukrwienie pochwy,
  • zwiększenie wrażliwości na dotyk i pieszczoty,

Co więcej, seks ma także nieoceniony wpływ na aktywność fizyczną. Okazuje się, że orgazm kobiecy może zmniejszać ból mięśni. U mężczyzn testosteronTestosteronTestosteron jest podstawowym hormonem męskim. U kobiet produkowany jest w niewielkich ilościach przez korę nadnerczy i jajniki. Jego działanie wpływa korzystnie na gospodarkę wapniową, na spermatogenezę, wykształcanie się wtórnych cech płciowych. Poza tym testosteron zwiększa libido, przyspiesza zakończenie wzrostu kości długich, pobudza rozwój gruczołu krokowego, zwiększa poziom cholesterolu LDL we krwi. Średnie stężenie testosteronu we krwi kobiet wynosi 0,2-0,8 ng/ml. Zbyt wysoki poziom tego hormonu u kobiet powoduje wirylizację, czyli nabieranie męskich cech. Może być również skutkiem niektórych chorób takich jak guz jajnika czy nadnerczy. powstały w wyniku biegania wpływa na jakość seksu, ale i odwrotnie. W wyniku seksu testosteron pozwala wytworzyć więcej energii, co wpływa na wyniki sportowe.

Warto wziąć te argumenty pod uwagę, a najlepszym pomysłem wydaje się wspólne uprawianie sportu. Popularne bieganie można rozpocząć razem. Takie wyprawy mają same korzyści. Przede wszystkim spędzamy wspólnie czas, wspieramy się w trudach i chwilach zwątpienia, motywujemy się i mamy dobry humor i pozytywną energię. Co stoi na przeszkodzie, aby wziąć wspólny prysznic? Udany seks zbliża do siebie partnerów, a dzielona pasja, lub choćby czas jaki spędzamy razem, wpływa pozytywnie na związek i nasze samopoczucie. Warto o to dbać, bo to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie mamy w życiu.

Dodaj komentarz