Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Problemy skórne Polek – RAPORT

Problemy skórne Polek – RAPORT

Szczaw – dlaczego warto go spożywać?

Szczaw – dlaczego warto go spożywać?

Problemy ze snem w depresji

Problemy ze snem w depresji

Kwas glikolowy na skórę twarzy: działanie

Kwas glikolowy na skórę twarzy: działanie

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
ważne! czy odwlec decyzję?
Autor: ukatuka ()
Data: 01 lip 2008 - 10:35:28

pod koniec sierpnia wyjezdżamy samolotem na tydzień na wczasy, obecnie biorę odpowiednie tabletki by ułatwić zajście w ciążę i mam dylemat! jeśli uda mi się to w trakcie wyjazdu byłby to drugi miesiąc ciąży - czy przy dobrych wynikach i samopoczuciu wyjazd samolotem i zmiana klimatu mogą negatywnie wpłynąć na ciążę albo wywołać poronienie? jeśli uda się dopiero w następnym m/cu to w trakcie wyjazdu byłby to ok. drugi tydzień ciąży czy wtedy byłoby to bezpieczniejsze? mamy już opłaconą wycieczkę i ogromnie się waham czy nie odwlec starań do września? bo z jednej strony zbliżam się do 40-stki i mam małe problemy hormonalne, więc czas goni a z drugiej strony nie chcę się stresować albo przeżyć dramat gdyby coś się działo niedobrego... proszę o poradę jakie jest najlepsze wyjście w takiej sytuacji!

Re: ważne! czy odwlec decyzję?
Autor: martita808 ()
Data: 01 lip 2008 - 12:23:26

wiem ze gwaltowne skoki cisnienia spowodowane miedzy innymi lotem samolotem moga powodowac powazn prolemy w pierwszym trymestrze ciazy.
najlepiej poradz sie lekarza.

Autor: marlina ()
Data: 01 lip 2008 - 21:08:37

To wyczytałam w necie [www.ciaza.org] , może Ci pomoże:

"Panie doktorze. Własnie dowiedziałam się że jestem w ciąży. Od ostatniego okresu minęło 6 tygodni. W czwartek 26.10 mam zaplanowany lot samolotem. Chciałabym się dowiezieć jak duże jest ryzyko utraty dziecka z tego powodu. Dodam że czuję się dobrze. Poprzednie ciąże były bezproblemowe.
Kolorowooka ! Jesli wszystko jest ok to nie ma przeciwskazan do latania . Na moje mozesz smialo leciec . Ja sama lecialam do Polski i spowrotem gdy bylam w polowie 5 miesiaca . Do Polski lot byl raczej nieprzyjemny - mialam uczucie jakby mi wszystkie wnetrznosci uciskaly dol brzucha , ale lot spowrotem byl ok - normalny . Nie mam pojecia od czego ta zalezalo . Klopoty z lataniem moga byc jak jestes w ciazy powyzej 7 miesiaca . Po prostu linie llotnicze moga ci odmowic wejscia na poklad "
Czytałam też wiele innych wypowiedzi lekarzy, że jeżeli ciąża przebiega prawidłowo to nie trzeba mieć obaw przed lotem samolotem. Myślę, że tutaj możesz obawiać sie upałów jeżeli jedziesz do ciepłych krajów, ale przecież nie musisz całych dni spędzać na słońcu. Wystarczy prowadzić zdrowy tryb życia, nie przeciążać się, dużo leniuchować heheh i GÓŁWNIE nie stresować się, bo to w końcu urlop. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia!

Data: 10 lip 2008 - 13:37:24

ODP dla ukatuka

Prosze jechać. Taki wyjazd czasami jest lepszy niż najdroższe metody leczenia. Nie ma to żadnego znaczenia gdzie Pani zajdzie w ciążę. To samo dotyczy zmiany klimatu czy podróżowania samolotem przed 32 tygodniem jej trwania. Pozdrawiam.

Autor: RomeoStar ()
Data: 10 sty 2020 - 10:14:48

Bardzo interesujące pytanie. Moja żona ma mniej więcej te same problemy, a kiedy leci w podróży służbowej, bardzo się o nią martwię

Autor: kasia123 ()
Data: 10 sty 2020 - 11:16:29

Hej,

Jeżeli ciąża twojej zony przebiega prawidłowo, to nie ma się czym martwić. A w którym miesiącu ciąży jest żona?

Autor: Zakir ()
Data: 10 sty 2020 - 16:10:00

Cześć wszystkim. Bardzo często zdarza mi się, że moi bliscy są w lotach i bardzo często martwię się o nich, ponieważ przez całe życie bałem się samolotów. Jest bardzo dobra usługa radar samolotów , z którą możesz zapoznać się tutaj , co pomaga mi być spokojnym dla moich bliskich w lotach

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.