Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Problemy skórne Polek – RAPORT

Problemy skórne Polek – RAPORT

Szczaw – dlaczego warto go spożywać?

Szczaw – dlaczego warto go spożywać?

Problemy ze snem w depresji

Problemy ze snem w depresji

Kwas glikolowy na skórę twarzy: działanie

Kwas glikolowy na skórę twarzy: działanie

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Bóle podbrzusza przy torbieli
Autor: nike96 ()
Data: 04 lut 2020 - 10:32:14

Witam. Ostatnio zdiagnozowano u mnie torbiele jajników wraz z podejrzeniem zespołu policystycznych jajników. Trafiłam do lekarza z powodu bólu podbrzusza i braku miesiączki. Dostałam lek Kontracept na wywołanie miesiączek i wchłonięcie torbieli. Jestem w trzecim cyklu i podczas owulacji pojawił się u mnie spory ból, który nie przechodził po zmianie pozycji a tabletki przeciwbólowe tylko lekko poprawiły sprawę. Trochę się martwię a wizyta u lekarza dopiero pod koniec miesiąca. Czy z tymi torbielami się coś dzieje czy to może być coś zupełnie innego? Będę wdzięczna za pomoc

Re: Bóle podbrzusza przy torbieli
Autor: kasia123 ()
Data: 05 lut 2020 - 08:28:05

Hej,

Lek Kontracept jest lekiem antykoncepcyjnym. Nie występuje u ciebie teraz owulacja. Takie leki stosuje się, żeby wywołać krwawienie i dzięki nim torbiele mogą się również wchłonąć. Ból może mieć różne podłoże. Poczekaj na wizytę u lekarza, a jeżeli jest bardzo silny, to idź wcześniej do swojego lekarza POZ. A jak duże są te torbiele?

Data: 05 lut 2020 - 21:52:44

Nie wiem bo lekarz mi nie powiedział a ja zapomniałam spytać. No ale ja lek Kontracept biorę tylko od 19 do ,25 dnia cyklu więc może nie mieć takiego samego działania jak zwyczajne tabletki antykoncepcyjne.

Data: 06 lut 2020 - 07:41:05

Tak, jeżeli bierzesz w takim schemacie to nie mają działania antykoncepcyjnego. Służą po prostu to "uregulowania" hormonów i ewentualnego wchłonięcia się torbieli.

Data: 06 lut 2020 - 08:11:11

W takim razie czemu w środku tego trzeciego cyklu miałam te straszne bóle podbrzusza? Czy to może oznaczać że coś z tymi torbielami się zaczęło dziać albo pojawiły się nowe?

Data: 09 mar 2020 - 09:36:30

Hej,

Najlepiej idź na kontrolna wizytę do lekarza i na usg sprawdzi czy torbiele zaczęły się wchłaniać. Być może już ich nie maszsmiling smiley

Autor: ilonka223 ()
Data: 19 pa 2020 - 13:16:39

Również nie czekałabym tylko radzę iść do dobrego ginekologa, a jeśli to nie wystarczy to do endokrynologa. Jeżeli jesteś z Warszawy to polecić mogę przychodnię Babka Medica [babkamedica.pl] niedługo otwierają nową placówkę w okolicach metro Kabaty. W centrum medycznym Babka Medica pracują doświadczeni i dyskretni lekarze, ja osobiście polecam lek. Katarzynę Mosoń-Rzepka pomogła mi z torbielami i dwukrotnie prowadziła moja ciąże – taki lekarz to prawdziwy skarb

Data: 19 pa 2020 - 14:18:13

Hej,

Dobrze wiedzieć gdzie można znaleźć dobrego lekarzsmiling smiley Rekomendacje zadowoloych pacjentek są zawsze cennesmiling smiley
nike96 czy byłaś u lekarza? Co ci powiedział?

Autor: ilonka223 ()
Data: 09 lis 2020 - 11:39:54

nie poddawajcie sie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.