Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Nietypowe sposoby na rzucenie palenia

Nietypowe sposoby na rzucenie palenia

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Depresja odbiera życie – 5 sygnałów, że bliska ci osoba planuje samobójstwo

Depresja odbiera życie – 5 sygnałów, że bliska ci osoba planuje samobójstwo

Syndrom złamanego serca – czym jest?

Syndrom złamanego serca – czym jest?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Menopauza powrót objawów
Data: 06 sie 2019 - 18:08:13

Bardzo proszę Pana Doktora o odpowiedź.
Dwa lata temu przeszłam menopauzę potwierdzoną badaniami. Objawy przekwitania były średnio nasilone i niemęczące więc nie musiałam przyjmować żadnych preparatów poprawiający ten stan. Niestety, od kilku tygodni nastąpił u mnie drastyczny wzrost objawów wypadowych uniemożliwiający mi normalne funkcjonowanie.
Stąd moje pytanie czy po dwóch latach od ustania miesiączki mogę zacząć stosować hormonalną terapię zastępczą? Jestem zdrowa, badania w porządku, jedynie przeszłam cholecystektomie kilka lat temu.
Jaka byłaby najlepsza forma przyjmowania HTZ? I po co stosuje się terapię ciągłą sekwencyjną lub cykliczną z miesiączką skoro kobieta i tak już nie miesiączkuje?

Re: Menopauza powrót objawów
Autor: kasia123 ()
Data: 07 sie 2019 - 07:51:53

Hej,

Myślę, że powinnaś porozmawiać ze swoim lekarzem. Najpierw wykonać badania i wtedy lekarz stwierdzi czy HTZ jest konieczne. Na razie mogę polecić Ci suplement diety łagodzący objawy menopauzy Climagyn. Jest to naturalny środek z soją i chmielem.

Re: Menopauza powrót objawów
Autor: koriena ()
Data: 14 pa 2020 - 13:14:14

Może powinnaś rozejrzeć się za naturalnymi rozwiązaniami? Podczas snu organizm ludzki najlepiej się regeneruje. Wszystko się także jakby układa i przygotowuje Cię na następny dzień. Może masz problemy z zasypianiem? Rozejrzyj się na stronie [melatonina.pl] bo ja zaczęłam suplementować melatoninę i po paru tygodniach czuję się po prostu lepiej. Nie działa to jakoś magicznie, jak większość reklam leków próbuje Ci wmówić, tylko reguluje i poprawia jakość snu substancją, którą sama wytwarzasz.

Re: Menopauza powrót objawów
Autor: ilonka223 ()
Data: 19 lis 2020 - 12:43:00

Przede wszystkim warto zadbać o dobrego specjalistę, ja w końcu mamę namówiłam na zmianę ginekologa i umówiłam ją do Centrum Medycznego Babka Medica [babkamedica.pl] z którego ja sama korzystam i jestem bardzo zadowolona. Zajmuje się nami lek. Piotr Świderczak doświadczony, pełny empatii i przede wszystkim motywujący i wspierający. Dzięki doświadczeniu i możliwości korzystania z nowoczesnego i czułego sprzętu, jaki jest w przychodni Babka Medica zawsze dobrze dobiera leczenie, kontroluje sytuacje i z chęcią odpowiada na wszelkie pytania.

Re: Menopauza powrót objawów
Autor: koriena ()
Data: 02 gru 2020 - 10:10:57

Przy okazji menopauzy warto byłoby zadbać o inne parametry zdrowotne, szczególnie te pojawiające się w kwiecie wieku, jak na przykład ilość cholesterolu. Warto zbadać się u lekarza pod tym kątem, poza małym ukłuciem badanie jest bezbolesne - do tego możemy sprawdzić kilka rzeczy naraz. W yprzypadku wykrycia nadmiaru złego cholesterolu możesz zajrzeć na tę stronę [www.herbaya.pl] aby dowiedzieć się jak sobie z nim poradzić.

Re: Menopauza powrót objawów
Autor: kasia123 ()
Data: 02 gru 2020 - 10:51:41

Na dolegliwości zwiazane z menopauzą polecam stosowanie produktów zawierajacych izoflawony sojowe. Mogę polecić bardzo dobry produkt Menoplant soja 40+.

Re: Menopauza powrót objawów
Autor: Unika ()
Data: 06 lip 2021 - 17:14:20

Z powodu menopauzy moja przyjaciółka miewa bardzo skrajne nastroje. Począwszy od niesamowitej radości aż po stany depresyjne. Poradziłam jej żeby wybrała się do psychologa i nawet znalazłam podobno bardzo dobre specjalistyczne centrum zdrowia Interior Opole. Może znacie ich lekarzy i ogólnie personel medyczny? Bardzo jestem ciekawa opinii.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2021-07-06 17:53 przez Unika.

Re: Menopauza powrót objawów
Autor: kasia123 ()
Data: 07 lip 2021 - 07:53:31

Dzień dobry,

Jednym z objawów menopauzy jest właśnie wahanie nastrojów. Nie wiem czy psycholog tu pomoże, ale pewnie nie zaszkodzi. Żeby uregulować huśtawke nastrojow trzeba uregulować poziom hormonów np poprzez HTZZ lub mniej inwazyjnie np suplemetami diety z soją lub czerwoną koniczyną.Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.