Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Problemy skórne Polek – RAPORT

Problemy skórne Polek – RAPORT

Szczaw – dlaczego warto go spożywać?

Szczaw – dlaczego warto go spożywać?

Problemy ze snem w depresji

Problemy ze snem w depresji

Kwas glikolowy na skórę twarzy: działanie

Kwas glikolowy na skórę twarzy: działanie

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: 12Następna
Bieżąca strona: 1 z 2
Primolut Nor - proszę o pomoc
Autor: Iman85 ()
Data: 22 lut 2013 - 10:20:10

Panie doktorze, mam pytanie odnośnie leku Primolut Nor, czy można po kuracji 8 miesięcznej Duphastonem, w celu suplementacji progesteronu i odbudowy endometrium(które jest już dobre-ostatnie usg) i regulacji cykli, zacząć go brać przez 2 cykle, od 16dc do 25? Czy zmiana leczenia, leku wpłynie niekorzystnie na organizm i na tym zakończyć regulacje okresów? Z tego co wiem, Primolut Nor wpływa również na pobudzenie jajników?

Re: Primolut Nor - proszę o pomoc
Data: 11 mar 2013 - 11:34:49

ODP dla Iman85:

Nie proszę Panią, jest to również preparat gestagenowy taki jak duhpaston, tylko innego typu zawierający octan norethisteronu. Czy Pani stosuje dupahston (mniejsze działania niepożądane, może zachodzić Pani w ciążę) czy Primolut (więcej działań ubocznych, nie może go Pani stosować starając się o ciążę) to nie odgrywa żadnej roli jeżeli chodzi o regulację rytmu krwawień. To leczenie nie indukuje jajnika - ono jedynie suplementuje niedobór fazy luteinowej gonady przez podaż hormonu z zewnątrz w formie tabletki. Pozdrawiam.

Data: 09 sty 2017 - 22:04:32

Czy lek primolut nor wyreguluje mi cykl ? Miałam go przepisany dlatego że wystąpiło u mnie krwawienie w połowie cyklu mam go brać przez 15 dni zeby zatrzymac to krwawienie odstawić i czekać na normalną miesiączka czy ta miesiączka wystąpi? I czy te tabletki pomogą na wyregulowanie cyklu i nie będzie juz więcej takich niespodzianek w połowie cyklu ?

Autor: kasia123 ()
Data: 10 sty 2017 - 08:07:29

Powinnno pomóc, musisz spróbować. Jeżeli lekarz tak zalecił, to pewnie wiedział co robismiling smiley A to krwawienie często u ciebie występowało? było silne czy raczej plamienie, ile dni trwało?

Data: 10 sty 2017 - 08:25:20

To krwawienie wystąpiło pierwszy raz wcześniej nie miałam dopiero od 4 miesięcy nie biorę tabletek a brałam 11 lat. Było raz bardziej skąpe praktycznie nie zauważalne a momentami mocniejsze

Data: 10 sty 2017 - 09:39:00

Trwało 3 dni ale nie wiem czy zatrzymało się przez ten lek czy samoistnie bo 3 Dnia wzięłam już ten lek i na 4 dzień miałam już spokój.

Data: 12 sty 2017 - 07:40:53

To obserwuj teraz kolejne cykle. Być może krawienie już nie wystąpi.

Data: 12 sty 2017 - 07:44:10

Chodzi Ci o to krwawienie w środku cyklu ze może już nie wystąpić? Ja sie kurczę boję co będzie teraz jak odstawie ten lek czy dostanę normalną miesiączka czy też nie bo akurat wtedy mam wyjazd w.gory na cały tydzień i boję się co mnie może czekać chociaż w ulotce przeczytałam ze po odstawieniu występuje tzw krwawienie z odstawienia czyli coś podobnego do tabletek anty tak?

Data: 12 sty 2017 - 07:56:08

Tak, chodzi mi o krwawienie w srodku cyklumoody smiley) A akurat na czas wyjazdu kończy ci się lek? Jeżeli tak, to bardzo prawdobodobne jest, że dostaniesz krwawienie po jego odstawieniu.

Data: 12 sty 2017 - 07:58:01

Lek kończę brać w poniedziałek a wyjazd mam w sobotę. Więc może podcZas wyjazdu się uda ze końcówkę będę miała. No to nie będzie normalna miesiączka tylko z odstawienia tak ?

Data: 12 sty 2017 - 08:02:05

No tak z odstawienia. Może akurat do soboty się skończysmiling smiley pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku. A gdzie jedziesz w góry?

Data: 12 sty 2017 - 08:11:04

No jezeli dostane od razu po odstawieniu to powinno sie skończyć a jeżeli nie to przez pierwsze dni wyjazdu sie skończy bo jedziemy na cały tydzień więc tak długo na pewno nie będzie trwało. Jedziemy do Zakopanego smiling smiley dziekuje.

Data: 12 sty 2017 - 09:44:43

Fajnie, życzę udanego wypoczynkusmiling smiley

Data: 12 sty 2017 - 10:08:15

Dziękuję jeszcze raz i za poradę również smiling smiley

Data: 12 sty 2017 - 11:12:44

bardzo proszę. Zapraszam na forum częściejsmiling smiley

Data: 19 sty 2017 - 13:01:52

Kurcze nie wiem co sie dzieje biore ten primolut nor poniewaz w polowie cyklu krwawilam i lekarz kazal mi go brac przez 15 dni po 1 tabletce w ulotce jednak pisze ze brac 2 razy dziennie przez 10 dni ale zrobilam tak jak mi kazal. Krwawienie po 2 dniach ustalo i wszystko caly czas bylo ok po 10 tabletce odczuwam pobolewanie w podbrzuszu i bardzo delikatne plamienie tak jak na okres. I teraz nie wiem co zrobic bo lekarz kazal mi brac lek do poniedzialku a okres normalnie powinnam dostac miedzy niedziela a wtorkiem i tak sie zastanawiam czy to pojawiajace sie plamienie moze swiedczyc o zblizajacym sie okresie ? Czy podczas brania primolutu mozna dostac miesiaczki czy dopiero po odstawieniu wystepuje krwawienie z odstawienia ? Czy moge dzien wczesniej odstawic ten primolut zamiast 15 dni przyjac 14 ? A jezeli chodzi o to krwawienie z odstawienia po tym primolut to moze byc ono skape ? Pierwszy raz takie tabletki bralam wiec nie wiem jak to okreslic dzis jest drugi dzien co mam skape krwawienie a trzeci po odstawieniu i nie wiem czy to sie dopiero rozkreca czy tak zostanie.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2017-01-23 11:00 przez karolciaa69.

Data: 24 sty 2017 - 11:20:17

Ile czasu takie krwawienie po odstawieniu primolut moze trwac ?

Data: 26 sty 2017 - 09:04:26

Najlepiej zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj czy masz pryjmowac lek dalej, czy jeżeli już wystąpiuło plamienie to masz go odstawić.

Data: 26 sty 2017 - 09:16:55

A jak mam teraz liczyc swoj cykl skoro to jest krwawienie z odstawienia ? To jest tak jak w przypadku tabletek anty ze od nastepnej normalnej miesiaczki ? W ogole takie krwawienie po odstawieniu ile moze trwac ? Najwiecej to sie obawiam tego ze ten lek mi nie pomogl i w tym miesiacu bedzie to samo w polowie cyklu :-(

Data: 26 sty 2017 - 09:29:30

Tak, od następnej normalnej miesiączki. Takie krwawienie może trwać różnie myslę, że do 7 dni,

Data: 26 sty 2017 - 10:02:48

Dzieki wielkie :-) trzymaj kciuki zeby nie bylo powtorki z rozrywki z tym krwawieniem w srodku cyklu.

Data: 30 sty 2017 - 09:03:00

ok, trzymam, trzymamsmiling smiley

A jak się udal wyjazd?

Data: 31 sty 2017 - 17:46:05

Jestem w trakcie wyjazdu jeszcze :-)

Data: 01 lut 2017 - 07:52:55

A, to super. pewnie dużo śniegu maszsmiling smiley

Data: 01 lut 2017 - 18:40:15

Sniegu jest mnostwo az zal bedzie wracac ale co zrobic :-)

Data: 07 lut 2017 - 13:53:36

już wróciłaś? Wszystko ok?

Data: 08 lut 2017 - 09:25:06

Wrocilam :-) jak na razie wszystko jest ok wiec mam cicha nadzieje ze ten lek pomogl i sie juz wiecej to nie powtorzy.

Data: 17 lut 2017 - 10:32:29

Czy gorski klimat moze opoznic okres ? W sumie w gorach bylam z koncowka okresu ale kolo wtorku powinnam dostac kolejny a jak na razie ani widu ani slychu gdzie ma zawsze na kilka dni orzed zaczynalam cos miec. Jest to mozliwe ze primolut mogl wyregulowac mi cykl ze teraz na 5 dni do przodu nie bede brudzila itp.? Bo tak zawsze bylo.

Data: 22 lut 2017 - 11:34:35

Tak, jest taka możliwość, że teraz po zastosowaniu leku, twoje cykle uległy zmianie. Wyjazd też mógł mieć wpływ na przesuniecie miesiączki.

Autor: Oldzi92 ()
Data: 06 pa 2019 - 13:56:25

Hej, bralam primolut przez 10 dni po jednej tabletce, dosyalam krwawienia po odstawieniu. Jest bardzo silne.. musze co 1-1,5h wymieniac podpaske.

Idź do strony: 12Następna
Bieżąca strona: 1 z 2

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.