Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Problemy skórne Polek – RAPORT

Problemy skórne Polek – RAPORT

Szczaw – dlaczego warto go spożywać?

Szczaw – dlaczego warto go spożywać?

Problemy ze snem w depresji

Problemy ze snem w depresji

Kwas glikolowy na skórę twarzy: działanie

Kwas glikolowy na skórę twarzy: działanie

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: 12Następna
Bieżąca strona: 1 z 2
bol ramienia podczas miesiaczki
Autor: Jaga ()
Data: 22 sty 2011 - 05:52:15

Witam,mam problem ktory z tego co zauwazylam nie jest poruszany na forach-bol prawego ramienia podczas okresu.bol ten wystepuje na kilka do kilkunastu godzin przed rozpoczeciem krwawienia i mija ok drugiego dnia okresu.jest to typ bolu trudny do zniesienia,i trudny do umiejscowienia,tak jakby bolalo w srodku ramienia,jakby znajdowal sie tam wewnatrz jakis rozogniony punkt promieniujacy na cale ramie a nawet i reke do nadgarstka,szyje i prawa strone plecow.prosze czesto mojego chlopaka o pomoc,masaz odwraca moja uwage od bolu.podczas masowania czuje punkty bardzo bolesne w prawej gorno-srodkowej partii plecow,miesni ramienia,nie wiem czy te bole miesni sa zwiazane z tym 'wewnetrznym'bolem ramienia ale chyba tak.pisze z prosba o porade,gdyz ostatni okres minal dwa tygodnie temu a bol pozostal,choc nie tak intensywny.za dnia prawie nie boli,ale w nocy budze sie z bolu i lykam tabletki.dodatkowy problem tkwi w tym,ze mieszkam obecnie w anglii.mam zamiar wybrac sie do lekarza,tylko nie wiem co zasugerowac lekarzowi,gdy zaleci stosowanie paracetamolu.prosze o porade i sugestie dotyczace przyczyny tego nieznosnego bolu.pozdrawiam Jaga

Re: bol ramienia podczas miesiaczki
Data: 28 sty 2011 - 08:39:57

ODP dla Jaga:

Po raz pierwszy spotykam się z przypadkiem, który Pani opisuje. W moim odczuciu związek z cyklem płciowym jest wręcz nieprawdopodobny. Sugeruję wizytę u ortopedy lub lekarza zajmującego się schorzeniami autoimmunologicznymi/reumatologicznymi. Pozdrawiam.

Data: 10 cze 2012 - 09:20:12

Witam,
ja mam dokladnie taki sam problem!!! i tez prawe ramię!.
Moja dolegliwość zaczęła się 3 miesiące po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych, kiedy cykl już mi się unormował.
Nie bardzo wiem do jakiego lekarza mam się wybrać...myślałam nad reumatologiem???.
Robiłam morfologię i wyniki mam bardzo dobre.
Pozdrawiam

Data: 15 cze 2012 - 09:51:51

ODP dla joanna-wisnia:

Obawiam się, że bez zbadania Pani nie jestem w stanie się wypowiedzieć. Sugeruję bezpośredni kontakt z lekarzem. Pozdrawiam

Autor: HappyMum89 ()
Data: 24 mar 2013 - 21:20:09

Szkoda, że post bardzo stary ale mam identyczny problem! "Witam,mam problem ktory z tego co zauwazylam nie jest poruszany na forach-bol prawego ramienia podczas okresu.bol ten wystepuje na kilka do kilkunastu godzin przed rozpoczeciem krwawienia i mija ok drugiego dnia okresu.jest to typ bolu trudny do zniesienia,i trudny do umiejscowienia,tak jakby bolalo w srodku ramienia,jakby znajdowal sie tam wewnatrz " jakbys wyjeła mi to z ust. Jak z zegarkiem w reku co miesiac pojawia sie ten okropny bol. Najgorsze jest to ze nie pomagaja mi juz przeciwbolowe leki dostepne bez recepty. Lekarz przepisal mi tramal ale to jest opium i nie mialam odwagi go wziac. Takze co 4 godziny przez dwa dni lykam na zmiane paracetamol, ibuprofen, pyralgine i opokan do tego mam jeszcze jakies masci przeciwbolowe ale mimo tego ciezko jest wytrzymac. bylam na przeswietleniu ramienia ale nic nie wykazalo i lekarz odeslal mnie z kwitkiem twierdzac ze nic z tym zrobic sie nie da.. i co mam teraz cierpiec do konca zycia? porazka nie wiem co robic. Jesli znajdzie sie jakas dziewczyna z podobnym problemem prosze o kontakt

Data: 28 mar 2013 - 11:23:50

Witam dziewczyny,wprowadzilam ten wątek,wrocilam po kilku latach i jestem zaskoczona,bo tak niewiele kobiet ma ten problem,lub nie wie,ze zwiazany jest z okresem.zanim połączyłam bol ramienia z nadchodzacym okresem mineły ok 2 lata...teraz borykam sie juz z tym koszmarem ok 6,5 roku i jest coraz gorzej.lekarz w anglii zbyl mnie twierdzac po pierwsze,ze o niczym takim nie slyszal,a po drugie,ze moze mam krzywy kregoslup i podczas napiecie przedmiesiaczkowego cos tam sie napina bardziej blablabla.w rezultacie zapisal mi bardzo silne przeciwbolowe,zaznaczajac ze mam je brac tylko przez te dwa dni i tylko dwie dziennie.tabletki sie skonczyly i nie poszlam wiecej do lekarza,boje sie tych tabletek...a po normalnych to zwykle wymiotuje,bo biore ich za duzo ale nie moge mniej,bo zdycham z bolu,placzę,po prostu bol jest nie do wytrzymania.smaruje takze roznymi masciami.boli mnie czasami takze w srodku okresu,ale tak delikatkie ćmi.nadal nie wiem,gdzie jest centrum bòlu,na pewno wewnatrz ramienia,jak sie klade na plecach to mam wrazenie jakby to ramie zwisalo na jakiejs napietej do granic niteczce.bolà mni tez plecy po prawej stronie,mam takie bolesne miesnie,takie jakby stwardniale węzły miesniowe,szyja po prawej stronie tez boli ,cala prawa reka boli a i z glowà i okiem cos zaczyna sie dziac.jestem bezradna,tym bardziej,ze lekarze mowia,ze nic o takim czyms nie slyszeli i podejrzewaja ibole reumatyczne...kto widzial bole reumatyczne podczas okresu prawie jedynie.wiem,ze mam krzywy kregoslup,bo jedna lopatka wystaje bardziej,wlasnie ta po bolàcej stronie.Doktorze Tomaszewski,to,ze cos wydaje nam sie nieprawdopodobne,nie znaczy ze to nie istnieje.dla mnie związek z procesem plciowym jest oczywisty.rentgeny wychodza dobrze,badania krwi i morfologie rowniez.jakie jeszcze badania mozna zrobic,zeby odkryc przyczyne bolu?prosze o pomoc...

Data: 28 mar 2013 - 12:10:12

U mnie problem zaczal sie w 2010 roku. Pracowalam przy okienku w miejscu gdzie byl straszny przeciag i ktoregos dnia chwycil mnie potworny bol ramienia, pamietam, ze wylam cala noc. Poszlam na drugi dzien do lekarza stwierdzil ze mnie przewialo i dostalam jakies silne leki przeciwbolowe i przeciwzapalne. Mialam je brac 10 dni a z wlasnej glupoty bralam je tylko 3 dni bo nie chcialam sie truc niepotrzebie skoro bol minal. po 3 miesiacach problem sie powtorzyl a pozniej juz co miesiac. Bol zaczyna sie kilkanascie godzin przed miesiaczka. Jedyny plus w tej calej tragedi ze zawsze wiem kiedy dostane okres. Teraz jestem swiezo po miesiaczce bolalo 2 dni. Najbardziej "rozwala" mi ramie 1 dobe bol jest okropny lykam jedna tabletke za druga i jakos tak przetrzymuje, bol mija i za miesiac powtorka z rozrywki. Bylam u dwoch roznych lekarzy. Jeden stwierdzil ze niedoleczony stan zapalny przepisal 7 dniowa kuracje ketonalem ktora oczywiscie nie pomogla. Drugi stwierdzil ze od kregoslupa bo mam krzywy. Mialam rtg i badanie z krwi na reumatyzm ale nic nie wyszlo. Jaga co za silne legi bralas? U jakich lekarzy bylas? Nie chce tego tak zostawiac bo boje sie ze bedzie coraz gorzej i co bedzie za np 10 lat? Jaga jak to sie wogole u ciebie zaczelo? pzdr

Data: 02 kwi 2013 - 12:24:35

ODP dla Jaga:

Hmm, a czy była Pani u neurologa. Jeżeli problem nasila się w drugiej fazie cyklu, oprócz bólu występują parestezje i zaburzenia widzenia/słuchu to jedyny związek, który przychodzi mi do głowy ma to związek z grą naczyń krwionośnych, uciskających splot nerwowy, oponę mózgu i/lub migreną. Sugeruję kontakt z Poradnią Leczenia Bólu Przewlekłego np. w Warszawie w Szpitalu CMKP przy Czerniakowskiej np. dr Malec-Milewska. Pozdrawiam

Data: 25 kwi 2013 - 16:16:53

hej Happy Mum,u mnie zaczęło bez zadnej świadomości,ze jest to ból związany z okresem,bolało ramię,na początku nie tak dokuczliwie,myślałam,że to jakieś zmiany reumatyczne,po 2 latach dopiero powiązałam ten ból z okresem.byłam u lekarza pierwszego kontaktu,zapisał mi mefenacid i strasznie przestrzegał,żebym brała tylko dwie dziennie i tylko przez te dwa dni okresu.coż,tabletki skutkowały raczej,ale musiałam je uzupełniać innymi przeciwcólami.najlepiej dziala tramal,ale to już jest przeciwbólowy dla ludzi chorych np na raka.dostałam kiedyś od kogos opakowanie i zniwelował bol,ale za to byłam na bani ze tak powiem.czułam sie jak piana.zresztą teraz jak mnie boli i łykam ketonal i inne przeciwbólowe plus smaruję ramię i plecy maściami to tez czuję sie zawiana.Szukałam podobnego wpisu na innych forach,znalazłam kilka i dziewczyny piszą ze miały badania pod różnymi kontami i nic nie wykryto.jednej dziewczynie lekarz wysunął teorię,że to kwestia wody któa sie odkłada w organizmie podczas okresu i cos tam uciska.ta dziewczyna pisała ze teraz bierze tabletki moczopędne niedługo przed okresem i w trakcie i oczywiscie przeciwbólowe jak zaczyna boleć i jakos wytrzymuje.zaopatrzyłam sie juz w moczopędne srodki,co prawda ziołowe i pewnie srednio skuteczne,nie mniej spróbuję.nie mam czasu,zeby chodzić po lekarzach i nie stac mnie na te wszystkie badania,ktore wykluczą różne możliwości.ta dolegliwosc wystepuje tylko na początku okresu,więc moze badania powinny byc wykonywane własnie w tym czasie?nie wiem i przyznam,ze jestem zniechecona historiami dziewczyn,które przebadano pod wieloma kątami i nic nie wykryto.

Data: 29 kwi 2013 - 22:09:10

lekarz przepisal mi tramal wykupilam ale nie mialam odwagi go brac. Czytalam ze strasznie szybko uzaleznia poza tym to narkotyk i boje sie "jazd" moglabys mi dac namiary na fora o tej tematyce? moze byc na priv zeby reklamy nie bylo

Autor: ollla ()
Data: 02 sty 2014 - 21:17:37

Hej, ja borykam się z tym problemem już ponad rok. Początkowo wydawało mi się to nieprawdopodobne, jednak jestem pewna, że ma to związek z miesiączką. Ból ramienia występuję WYŁĄCZNIE w czasie miesiączki i często promieniuje na prawą rękę. Odczuwam też trudność przy głębszych wdechach i wydechach, czuję jakby mnie coś przeszywało w środku. Zauważyłam, że przy większym stresie ból się gwałtownie nasila. Dajcie znać czy udało Wam się dojść przyczyny. Ja czekam na wizytę u neurologa. Pomaga mi masaż, który rozbija "napięcie" barku i ciepły termofor. Jednak nie ukrywam, że ta dziwna dolegliwość utrudnia mi życie (jakby sam okres nie wystarczył smiling smiley) Pozdrawiam

Data: 05 lut 2014 - 15:57:46

Cześć, dołączam się do Was z identycznymi objawami. początkowo moje bóle pojawiały się nieregularnie, ale już od ok 2 lat występują przy każdej miesiączce i czasami w okresie około owulacyjnym. Lekarz stwierdził, że "taka moja uroda", szukałam dalej RTG ok, neurolog również nic nie stwierdził. Mam do Was pytanie: czy odkąd macie te dolegliwości starałyście się zajść w ciążę? My z mężem nie zabezpieczamy się od 4 lat i nic..?! Mamy 10-letniego syna więc raczej nie jest to problem bezpłodności. Od kilku dni zaczynam coraz więcej czytać na temat endometriozy i nabieram coraz więcej podejrzeń, tym bardziej, że dwa tygodnie temu (po wielu miesiącach dziwnych dolegliwości bólowych i podejrzeń symulacji) moja siostra miała usuniętego guza pęcherza, który dopiero po badaniu histopatologicznym został zdiagnozowany jako endometrioza... Mam nadzieję, że w naszym przypadku to nie jest to, ale nie wierzę, że ból może pojawiać się bez przyczyny, tym bardziej, że nie jestem jedynym takim "przypadkiem" smiling smiley

Autor: agnieszkag ()
Data: 06 lut 2014 - 07:48:14

Witaj,
Objawy bólowe mogą wskazywać na endometriozę, ale niekoniecznie. Niestety tylko laparoskopowo można zdiagnozować endometriozę.

Data: 06 mar 2014 - 16:12:34

witam,mam identyczny problem,ból zaczyna się na kilka godzin przed miesiączką trwa ok 2 dni,lekarze bagatelizują sprawę, starami się o dziecko od 2 lat i również nic,nie wiem czy ma to jakiś wpływ na to,czy któraś z was ma już postawioną jakąś diagnozę przez lekarza?

Autor: alex89 ()
Data: 23 maj 2014 - 04:14:40

Hej dziewczyny ja również mam ten sam problem. Od około roku miewam bóle ramienia zazwyczaj w 2 i 3 dniu okresu. U lekarza jeszcze nie byłam bo póki co silniejsza tabletka pomaga ale boje się co będzie dalej sad smiley tym bardziej że ja również od 9 miesięcy staram się o dziecko i nic a mam już 5 letniego synka i w pierwszą ciąże zaszłam bez najmniejszego problemu. Czy któraś z was była u jakiegoś konkretnego lekarza który coś zdiagnozował u was?? Pozdrawiam

Data: 20 lip 2014 - 21:22:07

Mam takie bóle od około 3 lat.
Też zajęło mi sporo czasu powiązanie tego z okresem. W sumie to zauważył to mój mąż.
Dowodem na to, że ból ma związek z miesiączką jest to, że przez 7 miesięcy brałam leki na endometriozę, które wprowadzają organizm w stan menopauzy. Przez te 7 miesięcy nie miałam więc miesiączki. Zupełnie zapomniałam wtedy o tym koszmarnym bólu. Od 2 miesięcy nie biorę już leków, miesiączka wróciła a wraz z nią te okropne bóle.
Ramie boli - tak jak piszecie - gdzieś w środku. W czasie masażu można znaleźć punkty, w których boli najmocniej ale jednego punktu nie da się zidentyfikować.
Czasami promienieje na rękę i szyję. Boli w nocy, nie pozwala mi zasnąć i pracować w dzień. Ból w skali 1-10 nie jest najgorszy - oceniam go mniej wiecej na 6-7 ale jest tak permanentny i wkurzający. Nakręcam się nim i wtedy bolii coraz bardziej. Zaczyna bolec w czasie okresu i niestety ostatnio ból trzymał 2 tygodnie. Teraz tez już jestem 5 dni po okresie i nadal boli.
Im więcej mam stresu tym boli mocniej.
Im więcej się ruszam tym boli mniej,
Im mniej mam stresu tym boli mniej.
Teraz byłam na wakacjach to mimo, że miałam okres to przez 2 dni mnie nie bolałao. Wiążę to z tym że w pierwszy i drugi dzień okresu właziliśmy na dwa wysokie wulkany i to był spory i długi wysiłek.
Z leków najlepiej pomaga mi NIMESIL - to lek na receptę, rozpuszcza się go w wodzie. Na mnie działa właściwie niezawodnie przez około 9 h. No ale to dosyć poważny lek więc staram się go nie brać non stop.
Pomagaja mi masaże - takie na pograniczu ajurwedy, relaksacyjne , uciskające róże punkty.
Masażysta mojej siostry z innego miasta powiedział, ze to ma związek z okresem a dokładnie z chormonami, które sprawiają, że skórczają się jakies mięśnie. Poradził ćwiczyć joge. Ja kiedyś ćwiczyłam i muszę teraz do tego wrócić.
Ogólnie to dziwi mnie ignorancja lekarzy. Skoro jest nas 10 i wszystkie boli prawy bark w czasie okresu to coś w tym jest - może ktoś kompetentny by się tym zainteresował.
Co Wam pomaga?
Serdeczności,
Marta

Data: 12 wrz 2014 - 19:33:34

Witajcie dziewczyny!
Właśnie postanowiłam zarejestrować się na forum, bo mam dokładnie ten sam problem i już myślałam, że to z moją głową jest coś nie w porządku, ale widzę że jest nas więcej smiling smiley
Moje problemy zaczęły się ponad rok temu, po tym jak odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Poza okropnymi bólami brzucha i biegunką przy miesiączce, dokładnie co miesiąc, na kilka godzin przed dostaniem okresu zaczyna się ten okropny ból prawego ramienia, promieniujący na całą rękę. Boli mnie z każdym miesiącem coraz bardziej, czasem mam drętwienia w ręce i generalnie nic nie mogę nią robić. Podobnie jak u was, ból przechodzi koło 2/3 dnia miesiączki.
Puenta z tego wywodu jest taka, że na amerykańskich forach i portalach medycznych znalazłam najprawdopodobniejszą diagnozę naszego problemu i jest ona właśnie związana z endometriozą, a konkretnie z sytuacją, w której endometrium przedostaje się do przepony, powodując silne bóle prawego ramienia pojawiające się cyklicznie w związku z okresem. Wszystko fajnie, niby diagnoza jest, ale po pierwsze, nie wiadomo czy temu wierzyć, bo to jednak tylko źródła internetowe, poza tym poważny, medyczny żargon po angielsku, więc mogłam wszystkiego nie zrozumieć, a po trzecie - jak tu przemówić do naszych ginekologów, że nie wymyślamy sobie problemu, jest nas więcej i możliwe że wiemy co jest przyczyną? Ja wolę unikać samodiagnozowania się, ale problem jest rzeczywiście nietypowy, i może Pan dr Tomaszewski, który odpowiadał tutaj na forum ma dla nas jakąś radę? Czy rzeczywiście "diaphragmatic endometriosis" istnieje i może być przyczyną naszych problemów?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2014-09-16 17:25 przez widzimisie_.

Data: 12 gru 2014 - 18:03:51

Dawno mnie nie było. Wkońcu na 90 procent mam diagnoze. Znalazłam dobrego lekarza, który nie zbagatelizował problemu. Prawdopodobnie to endometrioza, która umiejscowiła się w ramieniu. Musze zrobić rezonans. Przypadki umiejscawiania się błony śluzowej macicy w takim miejscu są rzadkie ale podobno się zdarzają. Błona śluzowa co miesiąc się złuszcza tyle, że krew nie ma gdzie odpływać i powoduje stan zapalny. Najgorsze ze to choroba nieuleczalna.. Narazie mam brac tabletki antykoncepcyjne bez robienia przerwy aby zahamowac miesiaczke. Wspolczuje wszystkim dziewczynom ktore sa w gronie nielicznych chorujących na ta dziwna przypadlosc.

Data: 19 gru 2014 - 15:07:55

Hej. Jak pusałam gdzieś tam wyżej:-) mam dokładnie taki sam problem. Byłam u ginekologa!!! Kilka razy i każdy mnie wyśmiał, u ortopedy, reumatologa, robiłam usg w czasie tego bólu, okresu i nic nie wyszło - ponoć woda zatrzymuje sie w organizmie i tak moze sie dziać , dotarłam nawet do kardiologa :-). Reumatolog poradził mi zrobić badanie na bolerioze, ale jako ze zaszłam w ciąże dałam sobie spokój. I teraz jestem pewna, ze bol związany jest z miesiaczka gdyż przez cały okres ciąży i chwile po porodzie nie było miesiączki i nie było bólu:-D. Niestety okazało sie, ze mam dość rozległą endometrioze. Problem jednak w tym, ze bol wrócił wraz z okresem (odpukać troszkę lżejszy) i już 3 lekarz stwierdził ze związku z endometrioza nie widzi!!!. Eh jedyne co mi przychodzi do głowy to znów zacząć brać pigułki!!!!. Pozdrawiam. Trochę mnie podbudowalo,ze nie jestem sama bo już sobie wymyśliłam niestworzone choroby;-).
Pod koniec miesiąca idę do ginekologa i będę go jeszcze molestować o jakieś badania. Acha, endometrioza stwierdzona przy cesarskim cięciu bo nikt, nigdy nawet nie podejrzewał, ze coś takiego mogę mieć, a robiłam naprawdę duuuuuzzzzo badań rożnej maści, ot takich lekarzy mamy!!!!!!!!

Data: 19 gru 2014 - 16:13:34

Hej. Mi się wydaje, że sprawe mógłby wyjaśnić rezonans. Miałaś problem z zajsciem w ciążę? bo podobno przy endometriozie tak bywa.. Ja zaczynam myśleć o 2 ciąży bo kto wie jak ta paskudna choroba się rozwinie za kilka lat, a nie wyobrazam sobie zeby nie miec drugiego dziecka. Przeraza mnie fakt, że nie ma lekarstwa na endometrioze. Boje się że ból z latami będzie się nasilał a gdzie mi tu do starości.. nie wiem jak mam z tą chorobą tak po prostu już żyć zawsze.. co bierzesz przeciwbólowego? pzdr

Data: 19 gru 2014 - 18:37:47

Nie miałam problemu z zajściem w ciąże, co lekarz określił mianem cudu;-) i zapowiedzial, ze z kolejna na pewno nie będzie tak łatwo o ile w ogóle sie uda:-/. Powiem szczerze, ze mnie ta choroba przeraża!, szczególnie, ze lekarze nie potrafią jej wykryć w normalnym, nieinwazyjnym badaniu,jak widać na moim przypadku, a przecież nie będę co 2 lata latać na rozcinanie brzucha żeby zobaczyć czy coś sie dzieje czy nie!!!!!. Niby lekarz zapewniał, ze powinnam mieć spokój na długi czas, bo ciąża, urodzenie dziecka, polog itp. to najlepsze lekarstwo, ale jakoś jestem sceptycznie nastawiona, zwłaszcza ze bol wrócił. Mnie oczywiście boli bark, ramie, szyja itp., ale jakoś udaje mi sie funkcjonować bez proszków przeciwbólowych. Raz tylko wzięłam, gdy na dworze było ponad 35 stopni...podobno przy wysokich temp. bol sie nasila i słowa lekarza, ze na tego typu bol tylko zimne okłady bo one obkurczaja to co podczas okresu jest nabrzmiałe.
Pozdrawiam

Autor: Izabelam ()
Data: 23 sie 2015 - 23:58:39

Hej, dolączam do grona nieszczęśników, mam 25 lat, od dwóch lat cierpię na to samo schorzenie, które opisujecie.
Ból podczas 1 dnia miesiączki jest nie do zniesienia, czuję, że to całe napięcie mięśniowe skupia się w prawym barku i promieniuje na prawe ramię. Zgłosiłam się z tym do fizjoterapeuty, który pod wykonał intensywny i silny masaż - to bylo mi w stanie pomóc tylko chwilowo. Przy następnej miesiączce ból się powtarzał.
Początkowo również nie wychwyciłam związku z okresem, ale potem zrozumiałam, że ból wystepuje tylko w czasie miesiączki co wydawało mi się absurdalne, tym bardziej, że nikt z otoczenia - bliscy i lekarz - mi nie wierzył.
Mam wrażenie, że ból rozpoczął się odkąd zaczęłam stosować orgametril, a następnie microgynon na torbiele, które miałam. Czy stosowanie tych tabletek mogło u mnie wywołać taki skutek uboczny? Dodam, ze tabletek już nie zażywam, a bóle nadal pojawiają się cyklicznie co meisiąc.

Autor: kamilaa0 ()
Data: 19 cze 2017 - 12:58:32

Hej, jest tu ktoś jeszcze?
Ja również cierpię na to o czym tu piszecie, jednak żaden lekarz nie jest w stanie postawić trafnej diagnozy. Jestem prawie pewna że to endometrioza. Od 4 latach męczę się z tym. Czy któraś z was może polecić jakiegoś lekarza, który wam zdiagnozował tą chorobę i wdrożył jakieś leczenie?

Autor: karolina_k ()
Data: 26 cze 2017 - 18:56:47

Mam ten sam problem. U mnie zaczęło się na krótko przed zdiagnozowaniem endometriozy. Ból w ramieniu, tak jak by w kości/stawie, trudny do zlokalizowania. Na początku nie był zsynchronizowany z miesiączka, i myślałam że może mnie przewiało albo się przedźwigałam.
Okazało się że mam dwie ogromne torbiele czekoladowe na jajnikach. Po operacji brałam różne leki hormonalne i problem zniknął na jakiś czas. Ból powrócił po paru miesiącach, dodatkowo podczas oddychania. Tak jak ktoś wyżej pisał, czułam promieniujący ból w prawej stronie klatki podczas oddychania, zwłaszcza w nocy. Ulgę dawała tylko określona pozycja podczas siedzenia. Leki przeciwbólowe nie pomagały.
Mój mąż znalazł artykuł jakiejś amerykańskiej kliniki, która zajmuje się badaniami nad endometriozą, że u grupy kobiet z takimi dolegliwościami zdiagnozowano zrosty w przeponie(zrosty są charakterystyczne dla endometriozy). Przed operacją miałam robione RTG i u mnie również wyszły zrosty w przeponie. Ponoć po usunięciu tych zrostów problem minął. Niestety zrosty wracają i nie jest to rozwiązanie długoterminowe :/

Robiłam rezonans magnetyczny ramienia(prywatnie oczywiście, bo żaden lekarz nie da skierowania na to badanie z takiego powodu), ale nic konkretnego nie wyszło.
Reumatolog u której byłam, stwierdziła, że jestem krzywa i może coś na nerwy uciska. Dała mi tez coś na zwiotczenie mięśni bo niby miałam strasznie napięte. Oczywiście nic nie pomogły, kasa w błoto...
Ginekolodzy tylko wzruszają ramionami...
Może jak powiem, że mam myśli samobójcze z powodu bólu to ktoś się zainteresuje.

Przychodzi mi jeszcze jedno do głowy. Moja mama choruje na reumatoidalne zapalenie stawów(prababcia też to miała), i opowiadała mi, że w młodości tez miewała silne bóle ramion. Miała też usuwane torbiele z jajników w młodości, tylko czy to były endometrialne- w tamtych czasach nikt tego nie sprawdzał. Możliwe, że moja mama też chorowała na endometrioze.
Może te dwie choroby są jakoś ze sobą powiązane?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2017-06-26 19:07 przez karolina_k.

Autor: kasia123 ()
Data: 28 sie 2017 - 07:54:39

Hej,

Być może, że jest to ze sobą powiązane. Musiałabyś trafić do jakiegoś dobrego lekarza, który się tym zajmie.

Data: 19 wrz 2017 - 21:48:31

Chyba mam diagnozę! mąż wyczytał w artykułach jakiejś amerykańskiej kliniki zajmującej się endometriozą, że wszystkie wymienione przeze mnie objawy wskazują na endometriozę przeponową. Znalazłam klinikę w Polsce, która zajmuje się leczeniem tego typu endometriozy, na razie przesłałam im historie choroby czekam na zlecenie dodatkowych badan. Jeśli wszystko się potwierdzi to będę mieć usuwane ogniska endo metoda waporyzacji. Uff mam nadzieję, że to koniec moich tułaczek po rożnych specjalistach smiling smiley

Data: 25 wrz 2017 - 09:12:58

Hej,

Czy masz już jakieś wiadomości z tej kliniki? Jakie dodatkowe badania musiałaś wykonać?

Data: 17 pa 2017 - 22:28:04

kasia123 jestem po rozmowie tel z lekarzem z kliniki. Na początek zaproponowali terapię żywieniową, dla wzmocnienia systemu immunologicznego(stąd bierze się to choróbsko-operacja to tylko usunięcie skutków a nie przyczyny). Terapia trwa 7 tygodni, na początku głodówka oczyszczająca.
Lekarz po objawach stwierdził, że to na pewno endo w przeponie- ból przy oddychaniu promieniujący na prawo(bark, ramie, szyja).

Niestety w Polsce mi tego nie zoperują.Tutaj robią tylko ginekologiczne laparoskopie. Będę musiała udać się do ich oddziału w Dortmund, niestety wiąże się to z dużo wyższymi kosztami, ale ja już jestem zdesperowana...w tym cyklu ból w ramieniu jest nie do wytrzymania i nawet ketanol nie pomaga sad smiley

Data: 20 pa 2017 - 08:15:11

O to dobra wiadomośćsmiling smiley Już zaczęłaś terapię żywieniową? Czy to jest coś takiego jak post dr ewy dąbrowskiej?

Data: 26 lis 2017 - 13:53:25

Witajcie. Wracam po ponad dwóch latach. Mimo niepotwierdzonej jeszcze diagnozy jestem pewna że to endo. I również jakiś czas temu natrafiłam na artykuł o endometriozie w przeponie. Mnie również od kilku miesięcy w trakcie okresu boli pod prawym żebrem podczas oddychania, kichnięcia czy kaszlnięcia i to promieniuje na to paskudne ramie które skutecznie zatruwa mi życie. W grudniu 2015 zaszłam w ciąże i cały okres ciąży jak i karmienia do czasu dostania pierwszej miesiączki po porodzie był wolny od bólu!! Wraz z powrotem miesiączki ból powrócił a przez ostatnie 3 miesiące znacznie się pogłebił i przeciągnął. Byłam u ortopedy ponowne rtg i usg barku nic nie wykazało. Karolina_k gdzie jest ta klinika? jakie badanie moge zrobić żeby wykazało czy mam endometrioze w przeponie? nie ma możliwośći leczenia tego na nfz?????? chętnie porozmawiam z tobą o tym na priv. Obecnie dostałam od ortopedy blokade w bark i pierwszy raz od 7 lat nie bolał mnie w trakcie okresu. Niestety to nie jest rozwiązanie długotrwałe.. pozdrawiam

Idź do strony: 12Następna
Bieżąca strona: 1 z 2

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.