Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Czy Polka leczy się sama?

Czy Polka leczy się sama?

5 niedocenianych ziół i przypraw, które warto wprowadzić do swojej kuchni

5 niedocenianych ziół i przypraw, które warto wprowadzić do swojej kuchni

Pięty jak kamienie. Jak walczyć ze zrogowaceniami?

Pięty jak kamienie. Jak walczyć ze zrogowaceniami?

Czy probiotyki mogą zwalczać depresję?

Czy probiotyki mogą zwalczać depresję?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
e.faecalis nie reaguje na leki z antybiogramu do P.Doktora
Autor: Anik ()
Data: 08 pa 2009 - 22:23:34

Szanowni Państwo Drogi Panie Doktorze,
od kwietnia tego roku borykam się ze stanem zapalnym którego nie mogę wyleczyć ponieważ w wymazie jest e.feacalis wrażliwy tylko na penicyline,ampicyline,amoksycylinę.Zgodnie z antybiogramem dostawałam leki robione z augmentinem -12 dni, augmentinem i neomycyna 24 dni itak co miesiąc od kwietnia i nic to nie daje jak by bakterie nie reagowały na lek mimo,że antybiogram podaje ze jest wrażliwa. Może Państwo w swojej praktyce spotkaliście taki przypadek co zrobić jak chociażby uśpić ta bakterię? Zauważyłam jedno przed ciąża, ta bakteria czasami wychodziła w wymazach ale była bardziej wrażliwa na leki i zazwyczaj jak dostałam globulki miałam spokój co najmniej pół roku a przynajmniej 3miesiące.Teraz bakteria się uodporniła nie reaguje na augmentin nie mogę wyleczyć upławów i boje się ze dojdzie do nadżerki. Podmywam sie laktacydem stosuje lacibios femine zawsze w okresie leczenie 2x1 jedną doustnie drugą po lekach dopochwowo. Co robić czy zastosować metody domowe maść propolisową czopki? Ogólny stan zdrowia mam dobry nie choruje raz w roku trafia mi się katar nie pale nie piję zażywam często czosnek .Pomyślałam,że to maż mnie nadkaża wiec współżyje w prezerwatywach i to raczej rzadko z racji upławów które powodują dyskomfort.Co Państwo proponujecie czy zrobić szczepionkę może to by pomogło, czy zastosować ten propolis masc 105 na czubek tamponu dopochwowo? ?Pytałm w laboratorium Mikrob w Łodzi robią doustną i zastrzyki ale czy to pomoże???ja już nie mam pomysłów.Mój ginekolog też rozłozył ręce.
Pozdrawiam ciepło.
Dodam,że w wymazach mimo stosowania probiotyków nie ma pałeczek doderla wynika to pewnie z tego ze mam kłopoty z hormonami tzn nie regularny @ suchosc pochwy i być może jakiś kłopot z błona sluzową i dlatego te właściwe pałeczki nie chcą się zasiedlić.Miałam robione badania pod tym kontem i wyszło że mój organizm mimo młodego wieku zachowuje się jak w okresie menopauzy.

Re: e.faecalis nie reaguje na leki z antybiogramu do P.Doktora
Data: 19 pa 2009 - 11:06:23

ODP dla Anik:

Proszę Pani, czy ma Pani jakieś dolegliwości? Przecież pochwa nie jest narządem sterylnym i zawsze wyhoduje Pani ze swojej wydzieliny pochwowej kilkadziesiąt ,jak nie setki drobnoustrojów, których opis zazwyczaj przeraża kobiety. Zwłaszcza, że zazwyczaj dochodzi do kontaminacji przedsionka pochwy bakteriami kałowymi ( ze względu na bliskość anatomiczną odbytnicy i pochwy). Kontaminacja nie jest równoznaczna z cechami klinicznymi ostrego zakażenia. Czekam na Pani odpowiedź. Pozdrawiam.

Re: e.faecalis nie reaguje na leki z antybiogramu do P.Doktora
Autor: Anik ()
Data: 23 lis 2009 - 12:31:55

Panie doktorze tzn tak byłam u ginekologa (chodzę do niego od kwietnia)i on stwierdził, ze jest zaczerwienienie i stan zapalny oraz dochodzą do tego upławy słabo nasilone białawe czasami zółte (w posiewie nie mam grzybów rzęsistków) Brałam leki które nic nie dały wiec teraz chyba zostaje mi tylko zrobić szczepionk lub iść na żywioł i zastosować med naturalną.Dziwne bo w badaniach kału nic nie ma ogólnie czuje się dobrze i nie choruje, nie przeziębiam się . Jedyna co mam to gasnąca rezerwę jajników mimo wieku 34l organizm zachowuje się jak przed menopauzą ,miałam robione badania AMH,hormony itp .Myślę ,że brak estrogenów osłabia błonę śluzową i to ma konsekwencję w tym,że nie chcą się rozwijać pałeczki kwasu mlekowego.
Na jednym z forów znalazłam podobny przypadek i tam dziewczyna wyleczyła się stosując vitabutin dietę bez cukru dopochwowo propolis na przemian z lactovaginalem (według mnie lepszy lacibios) przed probiotykiem wstrzykiwała przez 10 dni 20 ml 2% roztworu kwasu mlekowego.Zrobiła posiewy i twierdzi ze ok a walczyła kawał czasu.Zastanawiam się tylko w jakiej koloejnosci to zrobić gałki z propolisu ilu %po gałkach chyba kwas mlekowy i na noc lacibios ? co Pan o tym myśli?Lekarz stwierdził,że skoro mój szczep jest wrażliwy tylko na augmentin i podany lek nie działa to bez sensu żebym to brała.Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.