Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Nietypowe sposoby na rzucenie palenia

Nietypowe sposoby na rzucenie palenia

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Depresja odbiera życie – 5 sygnałów, że bliska ci osoba planuje samobójstwo

Depresja odbiera życie – 5 sygnałów, że bliska ci osoba planuje samobójstwo

Syndrom złamanego serca – czym jest?

Syndrom złamanego serca – czym jest?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Problem z trzymaniem moczu
Autor: agat ()
Data: 13 lip 2009 - 13:58:39

Pomocy.
Trzy miesiące temu urodziłam dziecko. Poród odbył się bez komplikacji ale od niedawna mam problemy z utrzymaniem moczu.Nie wiem co mam robić? Czy ktoś wie jak to leczyć? Prosze o wiecej info na ten temat.

Re: Problem z trzymaniem moczu
Autor: patso ()
Data: 14 lip 2009 - 13:44:09

Hej.Z tego co sie orientuje nietrzymanie moczu mozna leczyć. Powinnaś zgłosić sie do swojego ginekologa moze on poradzi co powinnaś robić. Słyszałam, że odpowiednie cwiczenia gimnastyczne na nietrzymanie moczu tez pomagają. Moze udaj się do fizjoterapeuty, który wskaże Ci jakieś ćwiczenia. Informacji na ten temat mozesz znalezc tez na stronie internetowej [www.ntm.pl]
Ja na twoim miejscu poszłaby szybko do lekarza, zeby jak najszybciej zapobiec rozwojowi choroby.
Pozdrawiam.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2009-07-15 09:33 przez patso.

Data: 20 lip 2009 - 08:43:30

Dziekuję Ci bardzo za radę.Wybieram się wkrótce do lekarza mam nadzieje ze mi pomoże i moje problemy z nietrzymaniem moczu znikną. Weszłam na strone która mi poleciałaś, rzeczywiście jest tam duzo informacji na temat tej dolegliwości, znalazłam kilka interesujacych rzeczy na temat NTM , wiem juz wiecej o tej dolegliwości i mam nadzieje ze sie z nia uporam. Dziekuje jeszcze raz.Pozdrawiam.

Data: 29 lip 2009 - 10:13:06

ODP dla agat:

Temat jest bardzo rozległy. Rozumiem ze gubi Pani mocz w sytuacji wysiłku ( kaszel, dźwiganie, kichanie, aktywność fizyczna) albo ma Pani parcia i nie jest w stanie Pani dojść do ubikacji na czas. Niech Pani jeszcze odczeka. Jeżeli sytuacji nie unormuje się po powrocie do krwawień miesiączkowych ( przynajmniej 3-6 cykli) a uzna Pani, że dolegliwość jest uciążliwa i wymaga postępowania proszę udać się do lekarza zajmującego się problematyką nietrzymania moczu i zaburzeń statyki narządu płciowego. Po zbadaniu Pani rozpozna przyczynę i zaproponuje właściwe postępowania. Na stronie www.ntm.pl uzyska Pani wszystkie informacje na temat problemu. Pozdrawiam.

Autor: gosiulek23 ()
Data: 31 lip 2009 - 19:50:04

Moja mama miała problem,jakim jest nietrzymanie moczu.Piszę, że miała, bo od około czterech miesięcy stosuje naturalny preparat FEMURIN, który można dostać w aptece bez recepty. Mama jest zadowolona, ponieważ on pomógł mamie normalnie żyć. Bo problem ten jest bardzo uciążliwy. Polecam

Data: 11 sie 2009 - 08:41:22

Dziekuję za radę. Mam pytanie nie wiesz moze xczy ten lek Femurin moga przyjmowac kobiety karmiace. czy sa jakies przeciwskazania?

Autor: kasia123 ()
Data: 17 wrz 2009 - 12:09:35

Femurin nie może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią>

Data: 22 wrz 2009 - 14:23:35

Kasiu, dziekuję bardzo to dla mnie wazna informacja.

Autor: HAN ()
Data: 19 lis 2010 - 09:04:08

Witam.
Tez borykam się z tym niezwykle uciążliwym problemem od kilku lat. Ja biorę Ditropan, ale bez specjalnych efektów. Femurinu nie stosowałam. Polecam jednak bardzo skuteczny lek o nazwie Vesicare. jest tyko na receptę i trochę kosztuje- ok. 110 zł (różnie w róznych aptekach). Bierze się go tylko 1 raz dziennie.

Autor: oposek ()
Data: 06 kwi 2011 - 16:26:50

Wracając do tematu, na stronie ntm.pl jako jeden ze sposobów leczenia zachowawczego nietrzymania moczu piszą o ćwiczeniach mięśni dna macicy (mięśni Kegla). Ja też te mięśnie ćwiczę ale trochę w innym celu (bardziej "seksualnym"). Nie robię takich ćwiczeń, jak na stronie (ale na pewno warto spróbować), tylko normalnie zaciskam i rozluźniam mięśnie. Na początku ciężko jest je namierzyć ale ja używam takich kuleczek gejszy i po prostu na nich zaciskam mięśnie, jest łatwiej.

Data: 08 kwi 2011 - 09:56:15

To też dobry pomysłsmiling smiley

Autor: malagosia ()
Data: 29 pa 2017 - 23:06:35

Mięśnie Kegla swoją drogą ale jeśli to jest poważny problem to radzę Ci zainteresować się rewitalizacją laserową. [ginekolog-michalik.pl] poczytaj o tym. Przy WNM jak najbardziej wskazane.
W porównaniu do Kegla - mięśnie zawsze warto wzmacniać, ale samo ćwiczenie nie da Ci aż takiego efektu, a na pewno nie w krótkim czasie.

Data: 02 lis 2017 - 14:28:23

A czy ktoś już stosował tę rewitalizację laserową?

Autor: ilonka223 ()
Data: 27 kwi 2020 - 13:25:54

kiedyś też stosowałam wymieniane przez was leki, ale przez przypadek jakoś natrafiłam na informacje o tamponach URITAM na nietrzymanie moczu, od kiedy pierwszy raz ich użyłam przestałam brać leki, doskonale się sprawdziły w życiu codziennym, dzięki nim znów wróciłam na siłownie bez jakichkolwiek obaw, dużym plusem jest to, że się łatwo aplikują i nie rozwarstwiają, dzięki temu są w pełni bezpieczne, dodatkowo można je zamówić w różnym rozmiarze

Autor: koriena ()
Data: 01 gru 2021 - 15:36:35

Wiesz co, temat jest dość rozległy,a problemy mogą wynikać z naprawdę różnych przyczyn. Na dobry początek warto jednak powiedzieć parę słów o cewce moczowej. Jako ciekawostkę dodam, że jest zbudowana z czterech odcinków. Są to kolejne części: śródścienna, nadprzeponowa, przeponowa oraz podprzeponowa. Niestety taka, a nie inna lokalizacja i budowa cewki u kobiet może sprzyjać zakażeniom. Przy okazji polecam zajrzeć pod ten [www.dbajonerki.pl] adres w internecie, gdzie można znaleźć więcej informacji, a także obrazek wizualizujący. Nie można też nie wspomnieć o funkcjach cewki moczowej. Różnie się one u mężczyzn i kobiet. U kobiet odpowiada tylko za wydalanie moczu. Z kolei u mężczyzn wyprowadzane jest również nasienie. Wracając jeszcze do bezpośredniego tematu, to zawsze warto skonsultować problem z lekarzem specjalistą. Taka osoba najlepiej będzie wiedziała, jak pomóc. Ode mnie parę słów na temat samej budowy cewki, a także pęcherza. Zawsze trochę informacji o budowie się przyda. Pozdrawiam i życzę zdrowia!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.