Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
antybiotykoterpia a lacibios femina
Autor: malgoooo ()
Data: 16 lut 2012 - 12:58:52

Witam,
przepraszam jeśli wątek powtórzy się. Czytałam dośc sporo, na tym forum, ale potrzebuje konkretnej odpowiedzi.

Zrobiłam sobie biocenozę pochwy. Wynik nie zadawalający sad smiley
grzybica: Candisa albicans wzrost mierny
bakterie beztlenowe: Gardnerellna vaginalis wzrost obfity
do tego ph 4,5 stopień czystości III i BRAK Lactobacillus..

Biocenoze pochwy zrobilam prywatnie gdyż od listopada miałam nawracające infekcje, które zawsze były rozpoznawane na oko na grzybicę.. Po 3 nawrotach zrobiłam badanie i wyszło co wyszło.. Niestety po badaniu mineły 5 dni zanim poszłam do gin i sama postanowiłam brac przez ten okres doustnie raz dziennie lacibios feminę i dwa razy dziennie dopochwowo lactovaginal. Pojawił się u mnie wtedy nieprzyjamny jak to określają inne kobiety rybi zapach. Poszłam do Gin. Pani doktor, powiedziała, że nie miało to sensu.. Kazała odstawić.. I przepisał mi teraz Flumycon 150mg, która miałam wziąć raz, a przez kolejne 2-3dni dopochwowo Nystatynę po tych dniach znowu Flumacon 150mg i zacząć leczenie bakterii.. (nie wiem czy nie za krotkie to leczenie grzybak?? hmm ) Sunamed 500mg: 2 tabletki co 24godziny, a następnie EWENTUALNIE metronidazol 500mg dopochwowo przez 10dni.. Zapytałam czy nie mogłoby być dosutnie, aby już nie męczyć pochwy.. Ale Pani Gin powiedziała, że w takim wypadku mam brac 2x w tygodniu.. NIE WSPOMNIAŁA NIC o odbudowie flory bakteryjnej.. Staram się czytac o tym na internecie, ale mam mętlik... Czy mam nadal stosowac Lacibios Feminę? Mogę Ją stosować przy tych wszystkich tabletkach jednocześnie? Czy odczekac i zacząć po??

A i jeszcze wspomnę, że mój chłopak nie dostał nic.. Sami w swoim zakresie zrobiliśmy dzisiaj badanie ogólne moczu i sprawidzmy czy nie zaraziłam go czymś..

Dziekuję z góry

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2012-02-16 13:01 przez malgoooo.

Re: antybiotykoterpia a lacibios femina
Data: 29 lut 2012 - 10:30:03

ODP dla malgoooo:

Partnera się nie leczy w przypadku BV. Leczenie według standardów CDC polega na doustnym przyjmowaniu metronidazolu w dawce 750-1000 mg /dobę przez 7 dni, lub 8 tabletek a 250 mg jednorazowo. Do pochwy stosuje się przez 7-14 dni metronidazol/clotrimazol w dawce 2x 100 mg/dobę lub 0.5 g /tydzień, lub 2% maść z Dalacinem przez 7 dni jedna depozycja dopochwowa. Oczywiście cały czas proszę stosować LaciBios femina a potem przez 7 dni przed i 7 dni po miesiączce. Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.