Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Syndrom złamanego serca – czym jest?

Syndrom złamanego serca – czym jest?

Hipochondria i depresja – powiązania

Hipochondria i depresja – powiązania

Depresja w statystykach. 10 rzeczy, które warto wiedzieć

Depresja w statystykach. 10 rzeczy, które warto wiedzieć

Depresja endogenna – na czym polega? Jak ja rozpoznać?

Depresja endogenna – na czym polega? Jak ja rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
evra + probiotyk?
Autor: nishita ()
Data: 05 pa 2011 - 07:34:08

Witam,
czy przy plastrach evra mogę stosować probiotyk i który? Bo z tego co zauważyłam mają różne działanie a mi zależy na powstrzymaniu tycia i aby nie zatrzymywała się woda w organizmie

Re: evra + probiotyk?
Autor: kasia123 ()
Data: 05 pa 2011 - 12:23:59

Hej,

Powinnaś najlepiej kupić doustny probiotyk ginekologiczny, który wpływa zarówno na układ pokarmowy i moczowo-płciowy. Ja polecam LaciBios femina. Jeżeli chodzi o tycie, to dopóki nie przestestujesz tabletek to się nie dowiesz. Czasem się po nich chudnie a czasem tyjesad smiley

Data: 24 lis 2011 - 12:06:55

probiotyki wszystkie działają podobnie, dobrze że decydujesz się na probiotyk razem z plastrami bo antykoncep.hormon. często predysponuje do częstszych infekcji intymnych. U mnie sprawdza się provag-też jest doustny. Napisz jak doświadczenia z tym plastrami-tez je rozważałam.pozdr

Autor: ineczka26 ()
Data: 15 kwi 2012 - 17:07:21

jak masz wątpliwości, który będzie dobry dla Ciebie to zapytaj lekarza, te które dziewczyny polecają są bez recepty i zawsze możesz zapytać o zdanie farmaceutę, dodatkowo możesz też stosować provag żel lub clotrimazolum do smarowania miejsc intymnych np. po basenie, to który środek wybierzesz zależy od ciebiesmiling smiley

Autor: klareczka ()
Data: 22 wrz 2021 - 18:28:24

Jak dla mnie evra + probiotyk nie stanowi to żadnego problemu, ale jest wiele innych czynników na które powinnaś zwrócić uwagę, takich jak zanieczyszczenie wody lub żywności substancjami toksycznymi, leczenie chemioterapeutyczne (np. antybiotyki), radioterapia, infekcje wirusowe, niewłaściwy sposób żywienia, zanieczyszczenie środowiska, antykoncepcja u kobiet, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, a nawet nadmierny stres psychiczny mogą zakłócić stan naturalnej równowagi i w efekcie doprowadzić do rozwoju mikroflory patogennej. Zjawiska te szczególnie nasilają się u dzieci, osób starszych lub cierpiących na przewlekłe schorzenia. Objawiają się znacznym dyskomfortem w postaci kłopotów trawiennych. Regularne spożywanie preparatów probiotycznych, jak również mlecznych produktów fermentowanych wzbogaconych w probiotyki pozwala na przywrócenie naturalnego układu mikroflory jelitowej. W bakterie probiotyczne najczęściej wzbogacane są mleczne napoje fermentowane, głównie jogurt, a także napoje owocowe. W handlu tego typu produkty mają w nazwie przedrostek “bio” np. “biojogurt”. Należy pamiętać, iż bakterie probiotyczne wpływają korzystnie na układ pokarmowy i ogólne funkcjonowanie organizmu o ile są regularnie dostarczane i w odpowiedniej ilości. Są to bakterie beztlenowe, których naturalnym środowiskiem jest przewód pokarmowy człowieka. W związku z tym bakterie te nie namnażają się w gotowym produkcie, ich liczba nie wzrasta, a maleje w wyniku przechowywania. Obowiązkiem producenta jest wprowadzenie właściwej ilości mikroflory probiotycznej. I tak w produktach mlecznych fermentowanych np. biojogurtach zaleca się, by liczba Bifidobacterium sp. nie była niższa niż 106 jtk/g (jednostek tworzących kolonię na gram), a Lactobacillus acidophilus nie niższa niż 107 jtk/g pod koniec terminu przydatności do spożycia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.