Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
uczulenie na sperme
Autor: ao ()
Data: 24 maj 2011 - 16:43:04

Witam
Mam pytanie do Pana Dokotora.
Od pewnego czasu borykam sie z problemem bakteryjnego zapalenia pochwy najgorsze objawy odczuwalam podczas stosunku byly to: pieczenie, zaczerwienienie,opuchlizna blon sluzowych oraz piekace i krwawiace ranki przy wejsciu do pochwy stosowalam kilka razy antybiotyk metronidazol doustnie oraz dopochwowo macmiror complex 500 po ktorych odczuwalam jakby sie objawy bardziej nasilaly teraz wlasnie skonczylam kuracje kremem dalacin 20mg/g.Ostatnio zauwazylam ze te objawy podczas stosunku o ktorych pisalam wczesniej tak jakby ustaly dodam rowniez ze stosunek raz odbywa sie z prezerwatywa a raz bez(tylko maz nie konczyl we mnie).Chcemy miec dziecko i podczas ostatniego stosunku maz konczyl we mnie ale raczej to nie jest normalne ze po stosunku przez jakies 2 godziny czulam bardzo silne pieczenie w pochwie nastapilo rowniez zaczerwienienie i obrzek. Panie doktorze czy to moze byc uczulenie na sperme?jesli tak to jak mamy to leczyc?bo czytalam ze przez takie uczulenie nie mozna zajsc w ciaze czy byc moze to jest skutek nadal nie wyleczonego BV?a byc moze to sa jakies otarcia bo dodam ze podczas stosunku nie jestem zbyt nawilzona.
Prosze o odpowiedz.

Re: uczulenie na sperme
Autor: kasia123 ()
Data: 25 maj 2011 - 14:31:46

Hej,

To mogą być skutki niewyleczonego BV, albo leki, kóre przyjmowałaś wywołały pieczenie. Proponuję zastosować doustny probiotyk ginekologiczny. Stossuj go regularnie, a zapobiegniesz takim przykrym sytuacją. Jeżeli chodzi ouczulenie na spermę, to czy kiedykolwiek wcześniej występowły u Ciebie takie objawy w trakcie stosunku, czy dopiero od niedawna?

Data: 26 maj 2011 - 16:30:59

tak pare miesiecy temu jeszcze jak niewiedzialam ze mam BV przez 2 razy podczas stosunku kiedy maz konczyl we mnie dzialo sie to samo co teraz strasznie pieklo przez jakas godzine i wystapil obrzek. Juz sama niewiem czym moze to byc spowodowanesad smiley

Data: 31 maj 2011 - 12:35:12

ODP dla ao:

Każda z tych opcji jest możliwa: niedoleczone zakażenie, uczulenie i otarcia mechaniczne. Na ten temat może wypowiedzieć się jedynie lekarz, który Panią zbada i wykluczy każdą z w/w opcji. Co do leczenie uczulenia, obawiam się, że nie ma leczenie empirycznego. Proszę rozważyć możliwość dopochwowego stosowania Cicatridiny. Do rozważenie są leki o działaniu przeciwhistaminowym. Natomiast sterydy - dopiero po diagnostyce immunologicznej. Alternatywą, jeżeli chodzi o zajście w ciążę, są inseminacje, a w okresie pozakoncepcyjnym - współżycie w prezerwatywie, jeżeli Pani jakość życia się poprawia przy takiej metodzie. Pozdrawiam

Data: 31 maj 2011 - 16:29:33

Dziekuje za odpowiedz.

Data: 23 cze 2011 - 21:54:52

probiotyk nigdy nie zaszkodzi, ja polecam dopochwowy lactowaginal, sama go stosuje, gdy tylko poczuje, ze cos dzieje sie nie tak w mojej pochwie (po jednej kapsulce na dzien, wiec nie jest to duzym problemem)

Data: 24 cze 2011 - 13:40:57

Przez jaki okres czasu stosowałaś lactovaginal? Czy można go stosować nieregularnie? Borykam się z problemem grzybicy już od dłuższego czasu i chciałabym się już tego pozbyć, a słyszałam, że bez probiotyków jest ciężko odbudować mikroflorę pochwy.

Data: 24 cze 2011 - 16:52:52

Ja bralam go przez tydzien, codziennie po 1 tabletce. Jesli stosujemy go z powodu uplawow, stanow zapalnych, grzybic albo po antybiotykach to lepiej brac regularnie, przy uzywaniu laktowaginalu profilaktycznie, po basenie, saunie, w podrozy wtedy mozna pozwolic sobie na jednorazowa dawke.
Powodzenia w walce z grzybica, na pewno sie uda!

Data: 28 cze 2011 - 13:56:11

Hej,

Ja proponuję lepszą opcję. Lactovaginal jest dopochwowy i tzreba go aplikowac na noc, a potem wypływa z pochwy. Zastowsuj laciBios femina- to doustny probioty ginekologiczny. Działa również na układ pokarmowy i moczowo-płciowy. Dzięki temu działa na bakterię już u źródła czyli w jelicie.

Data: 28 cze 2011 - 18:01:16

kasia123 Lactovaginal nie wyplywa z pochwy, wyplywaja jedynie nierozpuszczalne skladniki tabletki, wystarczy przeciez zalozyc wkladke higieniczna albo podpaske i juz nie powinno nam to zbytnio przeszkadzac, jeśli wiewioreczka24 ma grzybice pochwy, to chyba lepiej udarzyc odrazu w siedlisko tych grzybow - pochwe

Data: 30 cze 2011 - 09:11:43

Ja tam wolę stosować probiotyk doustnie niż dopochwowo. Działa równosześnie na układ pokarmowy i pochwę i jest bardziej wygodny w stosowaniu.

Data: 30 cze 2011 - 09:37:36

każdy wybiera to, co jest dla niego najlepsze smiling smiley

Data: 30 cze 2011 - 23:09:23

Moim zdaniem obie drogi są dobre do stosowania probiotyków, tylko najważniejsze jest to żeby je stosowaćsmiling smiley

Autor: ineczka26 ()
Data: 03 lip 2011 - 21:02:12

Jak miałam zapalenie pochwy, to lekarz przepisał mi środek dopochwowy, nie przeszkadzał mi, zakładałam wkładkę i po sprawie. Stosowanie tego typu leku wcale nie jest uciążliwe, nie przesadzajmy. Teraz do swoej higieny intymnej dołączyłam provagżel, na razie się sprawdza (chodzę na basen itp. i nic mi nie dolega).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.