Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Czy probiotyki mogą zwalczać depresję?

Czy probiotyki mogą zwalczać depresję?

Praca zdalna a depresja

Praca zdalna a depresja

Energetyki – dlaczego są niebezpieczne?

Energetyki – dlaczego są niebezpieczne?

Bergamotka – czym jest i jak ją stosować?

Bergamotka – czym jest i jak ją stosować?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
cytologia a mikrobiologia
Autor: Bożka ()
Data: 21 pa 2010 - 10:39:07

serdecznie proszę o odpowiedź, bo nie wiem co zrobić. Badanie cytologiczne stwierdza grzybicę, zaś badanie mikrobiologiczne, stwierdza, że grzybów nie wychodowano. Lekarz zapisał kurację przeciwgrzybiczą, nie wiem czy ją rozpocząć, wobec tych dwóch wykluczających się wyników.

Femivaxin
Autor: Bożka ()
Data: 22 pa 2010 - 16:46:02

czy po zaszczepieniu się przeciwko grypie można zażywać Femivaxin, czytałam, że to ma jakiś związek.

Re: cytologia a mikrobiologia
Data: 22 lis 2010 - 09:31:40

Człowiek w sposób ciągły znajduje się w kontakcie ze środowiskiem zewnętrznym poprzez komórki nabłonkowe błon śluzowych oraz skórę, a proces ten jest konieczny dla zachowania procesów życiowych, z drugiej strony może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Powinniśmy mieć świadomość tego, że największe zagrożenie dla nas samych, nie jest zawarte w wizualnym zabrudzeniu, tylko w niewidocznych procesach powodowanych przez patogenne bakterie.
Dopóki jest utrzymana przewaga niechorobotwórczych bakterii w danym środowisku, nie ma możliwości rozwoju chorób i powstawania nieprzyjemnych zapachów.

Podstawowe zalety produktów:

Działanie polegające na kompetencyjnym wypieraniu patogenów poprzez konkurencje o materię organiczną i wilgoć oraz rozbijając biofilm..
Preparaty wspomagają utrzymanie równowagi biologicznej w pomieszczeniach, zastępują tradycyjne środki dezynfekujące.
Niwelują rozwój chorobotwórczych bakterii, np. E-coli, Paciorkowca, Gronkowca.
Zapobiegają powstawaniu infekcji oraz wzmacniają odporność. Przyśpieszają gojenie ran i powstrzymują przed zainfekowaniem.
Działanie antystatyczne – zabezpiecza powierzchnię przed szybkim zabrudzeniem i ułatwia jej kolejne oczyszcnie.
Skuteczne oczyszczanie każdej powierzchni ze 100% gwarancją nie uszkodzenia jej.
Zdolność całkowitego zlikwidowania nieprzyjemnych zpachów pochodzenia naturalnego i przemysłowego. Po zastosowaniu produktów zapachy zostają całkowicie usunięte a nie tylko „przytłumione”.
Nieszkodliwe oddziaływanie na środowisko naturalne człowieka – środki CHRISAL ulegają całkowitemu naturalnemu rozkładowi (są biodegradalne).
Nie są toksyczne – nawet przy podgrzewaniu nie powodują żadnych uczuleń.
Są bezpieczne dla przyrody i człowieka – w tym dla oczu, płuc, skóry oraz odzieży.
Używanie, przechowywanie i transportowanie produktów nie wymaga stosowania żadnych środków ostrożności.
Usuwają przykre zapachy. Testy na materacach szpitalnych wykazały bardzo wysoką redukcję patogenów. Produkty są idealne do stosowaniu np. w opiece paliatywnej. Odpada konieczność stosowania dezynfekcji i zapobiegawczych antybiotyków.PROBIOTYCZNE MYDŁO W PŁYNIE - produkt powoduje natychmiastowe zmniejszenie liczny bakterii chorobotwórczych i skutecznie zapewnia długotrwałą ochronę przed rekolonizacją dłoni przez patogeny.
SPRAY DO STÓP I BUTÓW- spray ma doskonały wpływ na zapobieganie i usuwanie nieprzyjemnych zapachów, obniżenie wilgotności i utworzenia korzystnej mikroflory.
PROBIOTYCZNA MGIEŁKA DO CIAŁA- daje poczucie lekkości i orzeźwienia a dzięki obecności probiotycznych bakterii utrzymuje równowagę mikrobiologiczną. Wykluczenie patogennych bakterii zabezpiecza przed nieprzyjemnym zapachem potu.
PIP HIGIENA SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW - efekt czyszczący polega na działalności bakterii z rodzaju Bacillus, które pochłaniają brud i niszczą biofilm, dzięki czemy groźne dla zdrowia zanieczyszczenia gromadzące się na główce szczoteczki są eliminowane.
PIP PROBIOGEL- preparat wspomaga procesy regeneracyjne i tworzy probiotyczną barierę ochronną, jest wyjątkowo skuteczny przy pielęgnacji skóry z tendencją do takich dolegliwości jak: łuszczyca, grzybica, egzemy, skaleczenia, uszkodzenia naskórka.
STABILIZATOR MIKROFLORY - probiotyczny preparat na bazie żywych kultur bakterii ze specjalnymi dodatkami wspomagającymi do utrzymywania równowagi biologicznej.

PRZEDSIĘBIORSTWO DORADCZO – HANDLOWE KRZYSZTOF SOBIERAJ
ul.Suwalska 6b, Gajewo 11- 500 Giżycko
tel. (87) 429-17-96 ; 0-606-718-529
e-mail: pdhsobieraj@gmail.com

Re: cytologia a mikrobiologia
Data: 24 lis 2011 - 11:24:26

Myślę że jeśli lekarza zalecił Ci kurację przeciwgrzybiczą powinnaś się przeleczyć, według moich informacji badanie cytologiczne jest dokładniejsze, niż mikrobiologiczne, ponadto może wymaz mikro miałaś nie dokładnie pobrany, należałoby zapytać lekarza czy szczepionka na grypę ma coś wspólnego z lekami które Ci przepisał, pamiętaj abyś po kuracji odbudować swoją mikroflorę pochwy ja stosuje np lactovaginal jest bardzo skuteczny.Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.