Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Lacibios Femina a Trilac...
Autor: DariSSa ()
Data: 14 wrz 2008 - 11:46:45

Witam chcialam sie zapytac czy mozna zazywac tabletki Trilac? czy tak samo pomaga jak L.F przy roznych infekcjach??.
Czytalam w gazecie,ze ten lek zawiwra 3 starannie dobrane szczepy bakterii kwasu mlekowego.Zapobiega powikłaniom po kuracji antybiotykowych.Wskazania: zapobieganie biegunce podroznych, poantybiotykowe zapalenie jelit, leczenie wspomagajace przy antybiotykoterapii.Lek przywraca prawidlowa flore bakteryjna jelit.
Skład: 1 kaps. zawiera 1600 milionow bakteri kw.mlekowego w proporc. 37% Lactobacillus acidophilus, 25% Lactobacillus delbrueckii subsp.bulgaricus, 37,5% bifidobacterium Lactis .
Dziekuje ...

Re: Lacibios Femina a Trilac...
Autor: Nina ()
Data: 14 wrz 2008 - 12:08:48

Witaj DariSSa, odpowiedź na twoje pytanie brzmi ; NIE. Na rynku są dwie kategorie probiotyków tj. gastrologiczne czyli takie które wywierają dzialanie na układ pokarmowy [ jelita] - do tej kategorii kwalifikuje się trilac, oraz ginekologiczne, które mają podwójne działanie czyli ich szczepy wywierają korzystny wpływ na mikroflorę jelit, a namnażając się tam następnie kolonizują pochwę i okolice cewki moczowej. Probiotyki ginekologiczne mają zatem szersze spektrum działania i są bardziej wyspecjalizowane ze względu na miesjce działania i korzyści prozdrowotne. Zatem jako kobieta stosując np. antybiotyk na gardło, oskrzela czy układ moczowy, skórę powinnaś pamiętać, że on niszczy nie tylko patogeny, które wywołały infekcję którą leczysz ale i chroniące twoje zdrowie Lactobacillusy w jelitach i pochwie. A stąd to już krótka droga do infekcji. Bo wyjałwiona pochwa jest świetnym poletkiem doświadczalnym dla patogenów [ grzybów i bakterii] które przywędują do niej z jelita. Tak wiec jako kobieta wybierasz probiotyk doustny ginekologiczny, któery chroni cię całościowo i działa tak jak chce nasza kobieca natura.
Co do opisu szczepów w trilac to widzę że jest to tylko opis typu rodzaj/gatunek a nazwa prawidłowo oznakowanego probiotyku powinna być 3 członowa czyli podawać dokładne oznaczenie rodzaj / gatunek/ szczep np. jak w Lfemina Lactobacillus rhamnosus GR-1, wtedy dokładnie wiesz z jakim szczepem masz do czynienia. Poczytaj o wymaganiach dla prawdziwych probiotyków na tym serwisie w zakładce pt. probiotyki, a w zakładce "artykuły" masz ciekawy art. pt."moda na probiotyki" przeczytaj bo na prawdę warto to wiedzieć. To wiedza która procentuje potem w życiu. Pozdrawiam ciepło i mam nadzieję że pomogłam. Miłej niedzieli.

Autor: DariSSa ()
Data: 14 wrz 2008 - 12:14:58

Dziekuje bardzo Nino za odpowiedz, bylam po prostu ciekawa, czy ten probiotyk mozna rowiez uzywac lub zastapic go czyms innym, teraz wiem ze nie smiling smiley Zostaje przy L.F :] pozdrawiam

Autor: Nina ()
Data: 14 wrz 2008 - 12:51:51

Cieszę się, że mogłam pomoc. Życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam ciepło

Autor: Reterka ()
Data: 07 kwi 2011 - 10:57:41

Dziękuję również za info, dobrze że na wątek trafiłam bo tez mnie ten temat akurat interesował, tylko od drugiej strony :-) Ja akurat w końcu wybrałam trilac bo zależało mi przede wszystkim na osłonie przy antybiotykoterapii i farmaceutka w płockiej aptece za grosze gdzie kupowałam też powiedziała, że z osłonowych w tej cenie to trilac jest często kupowany i chwalony.

Autor: gryzelka ()
Data: 22 kwi 2011 - 09:27:49

no tak ,ale jak nie osłonisz swojego układu moczowo-płciowego,możesz liczyć się z tym , ze dopadnie cie po kuracji grzybica,lacibios-femina również osłania układ pokarmowy,tak jest napisane w ulotce,więc chyba chroni więcej i lepiej

Autor: igaentis22 ()
Data: 26 lip 2011 - 16:53:29

Ja wcześniej miałam Lacibios a tym razem lekarka poleciła Provag bo podobno ma lepsze badania. Stosowałyście może?

Autor: agnieszkag ()
Data: 27 lip 2011 - 08:20:34

Badania zdecydowanie lepsze maja szczepy zawarte w LaciBios femina i do tego LaciBios femina jest jedynym probiotykiem bezpiecznym dla kobiet ciężarnych i karmiących, Stosuję go profilaktycznie od kilku lat i nie zamieniłabym na żaden inny. Pozdrawiamsmiling smiley

Data: 02 sie 2011 - 08:44:19

ja stosuje provag, chwale sobiesmiling smiley w ciazy tez mozna go stosowac

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.