Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Brązowe upławy.
Autor: Iza1818 ()
Data: 02 lis 2013 - 10:41:05

Witam. Już od około 5 miesięcy mam brązowe upławy przed i po okresie, które podczas każdego następnego okresu są obfitsze. W trakcie miesiaczki tylko pierwszego dnia mam lekki ból brzucha. Mam 18 lat, nigdy nie stosowałam środków antykoncepcyjnych oraz nigdy nie współżyłam. Jest jakaś przyczyna tych upławów? Proszę o pomoc

Re: Brązowe upławy.
Autor: Kłopotka ()
Data: 14 sty 2014 - 14:10:47

Witam. od 1,5 roku pojawiają się u mnie brązowe upławy przed okresem od 3 do 5 dni wcześniej następnie mam okres który trwa ok 5 dni, po jego zakończeniu znów mam brązowe upławy które trwają jakieś 3 dni, resztę miesiąca nic mi nie jest mam czyste upławy (mimo wszystko jest to kłopotliwe), byłam z tym u lekarza który zbadał mnie (nie mam nadżerki, cytologia w porządku) oraz krew po czym stwierdził że hormony szaleją ponieważ jeszcze nie miałam dzieci ( mam 28 lat) i przepisał mi antykoncepcję brałam ją przez 5 mis. oczywiście upławy ustały na 3 mis po odstawieniu hormonów. teraz znów wróciły i do tego doszedł nieprzyjemny zapach. co może być przyczyną tych upławów i czy może powinnam skorzystać z opinii innego lekarza?

Data: 03 lut 2014 - 14:45:30

Ja na brązowe upławy 3-4 dni przed okresem dostałam duhapson, już po jednej kuracji nie miałam plamień ale okresu też nie dostałam bo zaszłam w ciążesmiling smileysmiling smiley Myślę że musisz jeszcze raz skonsultować się z lekarzem bo wydaje mi się nabawiłaś się infekcji o czym świadczy nie przyjemny zapach. Oprócz leczenia infekcji pamiętaj o odbudowie mikroflory stosując np. probiotyk dopochwowy invag, która jest nie zbędna aby uchronić się przed nawrotem choroby. Głowa do góry jak zajdziesz w ciąże wszystko naturalnie się unormuje.

Brak miesiączki i brązowe upławy.
Data: 27 kwi 2014 - 02:32:28

Witam wszystkich! Mam problem, może ktoś tutaj mi podpowie co to może być i mnie uspokoi...? Otóż - mam 22lata, od samego początku nieregularnie miesiączkowałam - czasem nie miałam miesiączki, ale to raczej przez niedokrwistość oraz miałam długie cykle. Rok temu miałam operację na układzie pokarmowym i po 2 miesiącach miesiączka wróciła, a nawet miałam każdego miesiąca i w miarę równe cykle. I tak 4 miesiączki i do dziś BRAK, czyli od listopada 2013 jestem bez, upławy są. Myślałam "a u mnie to normalne", ale dziś już się niepokoję, ponieważ w tym miesiącu dokładnie 2tyg. temu pojawiły się jakieś brudne upławy - zabrązowione, nieładnie pachniały i były 3dni - na początku myslałam, że to początek miesiączki, ale nie. Potem były to zwykłe upławy aż do dziś, kiedy znowu pojawiły się te paskudne, brązowe...
Jestem 6. miesiąc bez miesiączki, nigdy nie brałam tabletek hormonalnych, współżyję.
Do ginekologa idę za 9dni.
Ktoś pomoże / podpowie co może być przyczyną?
Dziękuję za poświęcenie czasu.

Autor: Mags ()
Data: 30 maj 2014 - 11:46:04

Witam!
Mam 21 lat, od okolo 2 i pol roku biore tabletki antykoncepcyjne, okres mam regularnie 4-5 dni rowno co 28 dni, wszystko mi sie wyregulowalo od kiedy zaczelam brac tabletki, wspolzyje z chlopakiem od poltora roku i nigdy nie bylo zadnego problemu, jedynie lekkie przesuniecie okresu przez dluzsze wakacje w tamtym roku ale poza tym nic sie nigdy nie dzialo. ostatnio dostalam okres ale byl on duzo obfitszy niz zawsze, bardziej bolesny i zamiast trwac 4-5 dni trwal 12 lub 13, zawsze podczas okresu boli mnie brzuch w pierwsze dwa dni plus dwa tygodnie przed okresem, teraz mialam jak zawsze bol przed okresem ale podczas okresu bol brzucha mialam przez caly okres, byl on silniejszy i nadal sie utrzymuje. okres skonczylam w ten wtorek, tylko ostatnie trzy dni byl slabszy ale nadal spory, jak tylko skonczylam okres to zaczelo mi sie brazowe plamienie a nigdy dotad takiego nie mialam, co moze byc powodem? Rowniez wczoraj po stosunku znowu dostalam chwilowego krwawienia i pozniej wrocilo do brazowego plamienia, nie wiem co sie dzieje ale bardzo sie martwie i niekomfortowo sie czuje bo boje sie ze znowu zacznie sie plamienie. Za dwa tygodnie w piatek powinnam dostac kolejny okres ale martwie sie ze po tak dlugim okresie moge dostac go pozniej lub wogole, czy jest taka mozliwosc? Dodam rowniez ze przez caly kwieciem mialam duzo zarwanych nocy i stresu przed studia i koniec semestru a w maju do polowy miesiaca rowniez bylo dosc duzo stresu przez egzaminy, czy stres i zmeczenie moga byc powodem dluzszego okresu?? Prosze o szybka odpowiedz bo nie wiem czy powinnam wybrac sie do ginekologa lub robic test ciazowy.

Autor: Hanneczka ()
Data: 23 lip 2014 - 10:04:24

Cześć, ja miała podobna sytuację miesiąc temu. Okres był bardzo słaby a przez prawie 2 tyg miałam brązowe upławy, które nie miały w ogóle żadnego zapachu:/ Później się dowiedziałam, ze moje hormony zaczęły szaleć i to przez to. Jak czytałam na innym forum to dziewczyna wypowiadała się, że to może zarodek obumarł i przez to taki kolor upławów. Szczerze mówiąc wystraszyła się tym. Teraz już się wszystko unormowało smiling smiley pozdrawiam smiling smiley

Autor: ilonka223 ()
Data: 11 maj 2016 - 20:56:14

ja również mam z tymi upławami problem - dokładnie wydzielina jest koloru brązowego. Ktoś może ma jakieś sprawdzone tabletki?

Data: 15 mar 2017 - 11:34:09

[www.tabletkinamase.pl], polecam, na tej stronie znajdziesz też tabletki dla siebiesmiling smiley ale najlepiej przejść na stronę producenta smiling smiley

Data: 26 maj 2020 - 09:15:14

kiedyś też miałam problem z upławami, wszystko zależy od organizmu, więc nie ma co się przejmować na zapas, najlepiej umówić się do dobrego ginekologa, żeby sprawdził czy wszystko jest okej, polecić Wam mogę lek. Katarzyna Chaberek która zajmuję się mną, przyjmuje w Centrum Medycznym Babka Medica [babkamedica.pl] to przemiła kobieta, która z pewnością pomoże i udzieli wsparcia smiling smiley

Autor: Alissa93 ()
Data: 28 lip 2020 - 20:13:29

Upławy mogą często się pojawiać i nie mieć ze sobą poważnych skutków, ale jeżeli kilka miesięcy pod rząd zauważasz u siebie różne dziwne dolegliwości to udaj się do ginekologa. Zbada Cię i będziesz miała pewność, że nic Ci nie dolega. Upławy często pojawiają się przy infekcjach intymnych a takich możesz nabawić się nawet na basenie.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2020-07-28 20:14 przez Alissa93.

Data: 19 sie 2020 - 08:44:47

również miałam kiedyś problem z brązowymi upławami, radzę nie zwlekać tylko wykonać badanie USG ginekologiczne, jeśli nie wiesz gdzie udać się na badanie to przy okazji polecam przychodnię Multimed [multimed.pl] w przychodni przyjmują świetni lekarze o różnych specjalizacjach, ponadto jest nowocześnie wyposażona, dzięki czemu badania dają szybkie i poprawne wyniki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.