Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
flumycon, leczenie grzybicy
Autor: bobinka ()
Data: 06 cze 2013 - 20:12:54

mam 3 raz grzybicę pochwy, dostalam leki dopochwowe(na leczenie+ feminella vagi c na obniżenie ph) a po nich jeszcze doustne-flumycon 200 przez 6 dni, oczywiście po tych dopochwowych na drożdżycę cały ten stan zapalny zniknął, przestało boleć, swędzieć i piec. Teraz jest 3 dzien kiedy biore feminellę i te doustne. Wczoraj kiedy się myłam wsadziłam sobie tam lekko palca tak kontrolnie. O dziwo na palcu było cos dziwnego tzn w tej wydzielinie były takie białe grudki albo bardziej coś jak drobne płateczki- rzadko rozmieszczone i większe, dzisiaj to samo. nic mnie nie swędzi ani nie piecze. Czy to możliwe, że mimo dosyć silnych leków to tam dalej jest?

Re: flumycon, leczenie grzybicy
Autor: agnieszkag ()
Data: 01 lip 2013 - 08:15:25

Witaj,
Wydzielina która obserwujesz jest typowa dla grzybicy, po leczeniu idź koniecznie na wizyte kontrolną. A na odbudowanie właściwej mikroflory pochwy polecam LaciBios femina - doustny probiotyk ginekologiczny, który zawiera specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii probiotycznych mających zdolnośc kolonizowania pochwy i dodatkowo przez to, że jest doustny kolonizuje równiez jelito, które często jest źródłem infekcji. Pozdrawiamsmiling smiley

Re: flumycon, leczenie grzybicy
Data: 23 lip 2013 - 17:15:06

Z mojego doświadczenia wynika że to w dalszym ciągu grzybica, niestety bez ginekologa się nie obejdzie. Przyczyn może być wiele np. cukrzyca, zaburzenia hormonalne, Twój partner, stres itp. Myślę że powinnaś zrobić sobie wymaz z pochwy aby upewnić się z jakim rodzajem grzyba masz do czynienia, a może jeszcze masz infekcję bakteryjną. Pomyśl koniecznie o odbudowaniu mikroflory, ja używam probiotyku dopochwowego invag, zawiera 3-szczepy bakterii kwasu mlekowego dlatego tak skutecznie kolonizuje pochwę, myślę że probiotyk doustny też by się przydał.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.