Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: Poprzednia1234
Bieżąca strona: 4 z 4
Re: brazowe upławy
Autor: kotka23 ()
Data: 22 lis 2011 - 10:56:40

Aby stwierdzić grzybicę pochwy należy udać się do lekarza ginekologa, który wykluczy infekcje bakteryjne i wirusowe oraz potwierdzi tło grzybicze zakażenia. W tym celu przeprowadzi wywiad lekarski, badanie ginekologiczne i badania laboratoryjne.

Jedną z najpewniejszych metod potwierdzających grzybicze tło zakażenia jest bezpośrednie badanie mikroskopowe patologicznej wydzieliny i wykonanie jej posiewu aby precyzyjnie określić gatunek grzyba. Skuteczność leczenia może poprawić wykonanie antymikogramu. Badanie to dostarcza informacji o wrażliwości danego grzyba na środki przeciwgrzybicze.

W cytologicznych badaniach skriningowych w około 10% przypadków stwierdza się grzybnię Candida albicans, która nie powoduje objawów klinicznych. Zdiagnozowanie bezobjawowej grzybicy jest wskazaniem do zastosowania leczenia przeciwgrzybicznego.

Autor: verona777 ()
Data: 25 lis 2011 - 20:02:41

od 16 dnia cyklu mam lekko brązowe plamienia teraz mam 20 dzień cyklu i temp 37,1 jestem lekko przeziębiona czy takie plamienia związane są z owulacją?

Autor: kasia123 ()
Data: 28 lis 2011 - 14:31:33

Hej,

Tak to może być związane z owulacją. A ile trwaja twoje cykle? Nie stosujesz żadych leków?

Data: 01 gru 2011 - 14:54:21

Witam. Piszę odnośnie tematu brązowych upławów.

Jestem zaniepokojona, bo dziś o poranku 1 raz w życiu zauważyłam u siebie brązowe upławy. Nie występują w jakiejś wielkiej ilości, ale są! Wydaje mi się,że to może być coś groźnego - bo upławy o tym kolorze chyba nie należą do normalnych, choć widzę,że wiele z Was ma podobno taki problem.
Dodam, iż regularnie miesiączkuję co 28 dni, okres mam około 5 dniu. Pozostało mi jeszcze 14 dni do miesiączki, więc upławy o tym kolorze pojawiły się w połowie cyklu. Należy dodać,że.. nic mnie nie boli - ani krzyże, ani piersi, ani brzuch - jak niektóre z koleżanek tutaj pisały, nie współżyję, ale fakt mnie ten nie pokoi, bo ma to woń taką jakby krwi i występują znikome ilości takich jakby czerwonych nitek.

Proszę o odpowiedź, bardzo mnie ta sprawa stresuje i obawiam się,że to może być coś groźnego.

Data: 01 gru 2011 - 14:57:19

aaa... musiałabym dodać do powyższej notatki,że jestem zaszczepiona przeciw rakowi szyjki macicy od około roku!!! Co to może być?

Data: 01 gru 2011 - 17:55:03

Witam.
Ja brązowe upławy miałam tak 2 dni po i przed okresem. Od trzech tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. I teraz non stop mam brązowe upławy. Co mam zrobić? Przestać brać tabletki? Cytologię robiłam w prawdzie 2 lata temu i wyszła mi 2, lekarz przepisał mi Gynalgin. Proszę o poradę.

Autor: kasia123 ()
Data: 05 gru 2011 - 14:47:13

Hej,

Te "upławy" to najprawdopodobniej krwawienie/plamienie okołoowulacyjne. Nie msz sie czym martwić, to znaczy, że masz owulację.

Autor: za_nia ()
Data: 16 gru 2011 - 15:33:24

Witam!
Mam pewne zmartwienie od jakiegoś czasu. Nie wiem czy jest powód do zaniepokojenia, czy muszę wybrać się do ginekologa. A mianowicie:
Używałam przez dłuższy czas krążka antykoncepcyjnego Nuvaring, pojawiła się nadżerka, po jej usunięciu, przez wymrożenie, na miesiąc odstąpiłam od jakiejkolwiek antykoncepcji. Równo po 28 dniach od odstawienia, włożyłam krążek, mimo, że miesiączka nie wystąpiła. Byłam w tym czasie w Egipcie, więc myślałam, że nie ma jej może przez zmianę klimatu. Miesiączka po powrocie do Polski nadal się nie pojawiła, jednak od jakichś niecałych 2 tyg występują u mnie brązowe upławy, czasem dodatkowo jakby z kawałkami ciała stałego. Nic mnie nie boli, może trochę piersi. Ciąży nie biorę w ogóle pod uwagę, nie było żadnych przygód winking smiley Oprócz tego podczas mies, kiedy nadżerka miała się goić nie współżyłam, nie brałam kąpieli w wannie. Wydaje mi się, że odpowiednio o siebie dbałam. Jeżeli macie jakieś sugestie co może mi dolegać, bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Autor: ułan93 ()
Data: 26 kwi 2013 - 17:00:19

Witam! Mam pewien problem i nie wiem czy to jest coś poważnego. Od dwóch miesięchy mam brązowe upławy i dość duże. Mysłałam, że to normalne do chwili, gdzie zaczęłam mieć 6dzień po miesiączce. Mam dopiero wizyte i ginekologa pod koniec maja i się troszkę nie pokoje. Trochę poczytałam na internecie, że to są objawy raka szyjki macicy i boję się, że to może być prawda. Jestem już rok po pierwszym poronieniu i się strasznie boję. Może ktoś mi doradzić? Pilne;/

Idź do strony: Poprzednia1234
Bieżąca strona: 4 z 4

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.