Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: Poprzednia1234Następna
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: brazowe upławy
Autor: oliwka33 ()
Data: 16 wrz 2010 - 11:21:19

witam mam 30lat i borykam sie od 3miesiecy z plamieniami miedzy miesiaczka byłam u lekarza i powiedział iz to normalne i taka moja natura,przepisał mi tabletki atykoncepcyjne Diana35, niby to ma pomóc?! ale jest to dyskonfor równiez podczas odbywania stosunku gdyz te plamy to maja odczyn koloru brazowego , boje sie iz partner moze sie tez zniechecic. nie wiem co mam robić i w jaki sposób temu zaradzić Pozdrawiam

Data: 16 wrz 2010 - 14:59:32

ODP dla Majuuchaa:

W opisanej przez Panią sytuacji zawsze należy myśleć o ciąży. Sugeruję wykluczenie jej na 100 % ocena HCG ( o ile nie wystąpiło normalne krwawienie miesiączkowe). Pozdrawiam.

Autor: Anulka999 ()
Data: 25 wrz 2010 - 12:07:05

Panie Doktorze,
od czterech lat mam brązowe plamienia po okresie, tak jakby okres nie chciał się skończyc. Brązowe plamienia pojawiły się po poronieniu - najpierw było tak:miesiączka 5 dni i około 3 dni plamień, w międzyczasie urodziłam dziecko, i od kiedy mam miesiączki brązowe plamienia są znacznie dłuższe razem z miesiąBrązowe plamienia pojawiły się po poronieniu zką trwa to już do 14 dni. Byłam na łyżeczkowaniu w grudniu 2008 r. - wynik nie wykazał nic złego. co rok robię cytologię - wynik I lub II ostatnio - pół roku temu - II. Lekarze (byłam u kilku ginekologów) stwierdził, że to wina hormonów - zrobiłam TSH i Prolakynę - wynik w normie, badanie USG też nic złego nie wykazało - nie mam mięśniaków ani nadżerki. czy to na pewno hormony? A jeśli tak, to dlaczego wyniki TSH i prolaktyny są w normie? Jakie powinnam wykonac badania, by byc pewną że nie dzieje się nic złego. Proszę o poradę.
Pozdrawiam

Data: 14 pa 2010 - 13:17:56

ODP dla Anulka999:

Proszę o wykonanie oznaczenia progesteronu pomiędzy 20-22 dniem cyklu. Pozdrawiam.

Autor: agatta123 ()
Data: 16 pa 2010 - 20:10:13

Witam.
Mam bardzo podobny problem. W połowie cyklu pojawiły się u mnie brązowe upławy, trwające ok. 2 dni do tego podczas oddawania moczu pojawiło się pieczenie. Zastosowałam dwukrotnie gynalgin po pół kapsułki.upławy ustały, pieczenie również. Tydzień później znów odczuwałam pieczenie podczas oddawania moczu, był on ciemniejszej barwy niż zwykle. Od 5 dni biorę urosept 2 razy po jednej tabletce + lactovaginal od dwóch dni codziennie na noc. Okres spóźnia mi się 5 dni, dziś znów miałam brązowe upławy.. Nie wiem czym może być to spowodowane? Czy powinnam zrobić jakieś szczegółowe badania?

Autor: kasia123 ()
Data: 19 pa 2010 - 07:50:33

Hej,

Powinnaś pójść do ginekologa. Nie lecz się na właśną rekę boniedoleczona infekcja powróci i możesz sobie zaszkodziać. Zanim pójdziesz do lekarza możesz zacząć stosować Pro uro i doustny probiotyk ginekologiczny laciBios femina. Są to preparaty bezpieczne i kupsz je bez recepty.

Autor: justa 2929 ()
Data: 19 pa 2010 - 12:48:03

mam problem przez ostatnie dwa miesiace moja miesiączka trwała jak nigdy dwa dni i to przemineła bez boleśnie ale w tym miesiącu tez trwała dwa dni ale pojawiły sie plamienia które trwają już 10 dni co mam robic pomocy

Data: 29 lis 2010 - 13:38:19

Panie Doktorze, Wykonałam badanie progesteronu w 22 dniu cyklu - wynik: 3,64 ng/ml. Co to oznacza?
Pozdrawiam

Data: 29 lis 2010 - 13:44:29

Panie Doktorze,
Wykonałam badanie progesteronu w 22 dniu cyklu - wynik: 3,64 ng/ml. Co to oznacza?

Data: 06 gru 2010 - 09:18:21

ODP dla Anulka999:

Wynik jest poniżej dolnej granicy normy dla progesteronu. Może to wskazywać na cykle bezowulacyjne lub niewydolność luteinową ciałka żółtego. Pozdrawiam

Autor: blossom88 ()
Data: 29 gru 2010 - 23:03:28

Witam,
Mam 22 lata. Od kilku lat biorę tabletki Cilest. W lipcu tego roku zgłosiłam się do lekarza z powodu brązowych plamień, lekarz zdiagnozował zapalenie szyjki macicy. Właściwie nie chciał mi niczego przepisać, bo uznał, że tak naprawdę się tego nie leczy i powinno samo minąć, ale nalegałam i przepisał mi Clotrimazolum i Gynalgin w tabletkach. Miałam je brać a przemian, jednego wieczoru jedną C, drugiego jedną tabletkę G. Jednak dopiero podczas przyjmowania tych tabletek wystąpiło obfite krwawienie, które zmusiło mnie do używania podpasek. Mimo, że za jakiś czas umowiłam się ponownie do lekarza, to sprawa przycichła i odwołałam wizytę.
Od 19 grudnia do dnia dzisiejszego odczuwam ból w podbrzuszu, mam plamienia krwawe i brązowawe. Niepokoi mnie fakt, że trwają one tak długo. Biorąc tabletki nie robię przerw w ich przyjmowaniu, ponieważ przekonał mnie do tego mój lekarz, zapewnił, że to całkowicie bezpieczne. Co mi może dolegać?
Proszę o pomoc.

Autor: jolkaz ()
Data: 31 gru 2010 - 11:09:28

wiesz co kup globulki vagical i Floragyn Silver to pianka dopochwowa napewno poczujesz ulge do tego trivagin lub vagisan. polecam tech.farm

Data: 05 sty 2011 - 09:08:05

ODP dla blossom88:

Właśnie z tego powodu ma Pani całkowicie nieprzewidywalny profil krwawienia/plamienia/brudzenia z dróg rodnych, typowy dla ciągłego stosowania złożonej antykoncepcji. Lekarz powinien o tym Panią uprzedzić. Pozdrawiam

Autor: Asiulka896 ()
Data: 20 sty 2011 - 15:40:08

Witam. Mam 21 lat, okresu dostałam równo w terminie. Pierwszego dnia było wszystko w porządku, natomiast dnia drugiego krwi było bardzo dużo i była bardzo rzadka, trwało to jeden dzień, natomiast już dnia 3 było wszystko w porządku, dziś jest już dzień 6, teoretycznie miesiączka powinna się już zakończyć, natomiast na wkładce są jeszcze brązowe ślady. Pierwszy raz coś takiego mi się przydarzyło, jakie mogą być tego przyczyny? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Autor: agnieszkag ()
Data: 21 sty 2011 - 07:25:26

Witaj,
Nie widze nic dziwnego w miesiaczce, którą opisałas, zwykle pierwsze dni są bardziej obfite, a gdy miesiaczka sie kończy mogą wystąpić brązowe plamienia. Pzdrawiamsmiling smiley

Data: 21 sty 2011 - 08:45:25

Ja wiem, że pierwsze dwa dni mogą być obfite, bo zawsze pierwsze dwa dni takie mam, natomiast podczas tej miesiączki 2 dnia gdy wstałam rano dosłownie chlusnęło ze mnie krwią po nogach na podłogę i tego dnia przez cały dzień krwi było dużo i była bardzo rzadka, jak nigdy. 3 dnia już się wszystko uregulowało. Zazwyczaj gdy okres mi się kończy są resztki krwi ciemnej ale nie tak jak teraz brązowej, dlatego zapytałam, ponieważ w moim wypadku te brązowe plamienie po raz pierwszy się zdarzyło. Pozdrawiam

Data: 21 sty 2011 - 09:10:01

Po prostu tym razem miałaś bardziej obfia miesiaczkę, to się zdarza. Nie ma powodu do niepokoju. Krwawienie obfite nie trwało długo, miesiaczka wystąpiła w terminie, trwała tyle co powinna. Jest OK. Pozdrawiamsmiling smiley

Data: 21 sty 2011 - 17:00:19

Dzięki w takim razie za odp. Pozdrawiam

Data: 02 maj 2011 - 13:47:46

Witam!
Moj problem polega na tym, ze biore tabletki anty po to aby miec regularne okresy i aby nie tworzyly mi sie torbiele. Ostatnio bralam tabletki Naraya, ale z powodu wysokiej ceny poprosilam o zmiane na tansze i lekarz przepisal mi Microgynon 21, ktorego musialam wziac w pierwszym dniu miesiaczki, wiec miedzy Naraya a Microgynon mialam tylko 1 dzien przerwy. Krwawienie trwalo ok 5 dni a teraz przez kolejne 6 dni mam jakies brazowe uplawy. Nie mam pojecia skad mi sie to wzielo, nigdy wczesniej takiego czegos nie mialam, nic mnie przy tym nie boli ani nie piecze, ale bardzo mnie to irytuje. Czy to przez ta zmiane tabletek? Czy powinnam sie udac z tym do ginekologa czy przeczekac? Bardzo prosze o rade.
Pozdrawiam

Data: 04 maj 2011 - 08:41:57

Hej,

Musisz przeczekać. To normalne przy rozpoczęciu stposowania lub zmianie tabletek anty. Plamienia mogą występować nawet przez 3-4 miesiace.

Autor: kajka123 ()
Data: 07 maj 2011 - 11:06:58

Witam Panie Doktorze!
Mam pytanie.Prawie 2 miesiace temu współzyłam w partnerem.Zebezpieczylismy sie prezerwatywą,do wytrysku nie doszło i dodam ,ze stosunek odbył sie w dzien niepłodny. Po kilku dniach dostałam miesiączke. Problem pojawił się w tym miesiącu.Nie wspołzylismy jedynie uprawialismy petting.Jednak miesiesiączka spóznia się 17 dzien.Mam nabrzmiałe piersi ,lekko boli mnie podbrzusze i pojawiła sie dzisiaj bardzo gesta ciemna wydzielnia z niewielka iloscia krwi.Takie jakzazwyczaj mialam w ostanim dniu miesiaczki. Robiłam również rano test ciązowy,który wyszedł negatywnie.Ale wciaz mnie to jakos nie uspokoiło.Czy sa to objawy ciązowe?

Data: 09 cze 2011 - 09:34:18

hej widzę ze nie tylko ja mam ten problem tez mam brązowe upławy o brzydkim zapachu wystepują one po okresie .miałam też półtorej miesiaca tem wypalana nadrzerke czy to moze od tego?

Data: 20 cze 2011 - 14:48:01

ODP dla dodusska188:

Trudno mi bez zbadania Pani jednoznacznie się wypowiedzieć. Związek wydaje się być oczywisty, ale na wszelki wypadek rozsądnie będzie rozważyć wizytę u lekarza. Pozdrawiam

Autor: elizear ()
Data: 01 sie 2011 - 08:31:37

Mam problem , który już bardzo mnie dręczy, otóż od kilku miesięcy mam jakieś 5 dni przed miesiączką brunatne upławy, które ciągną się tez po miesiączce jakieś 3 dni. Teraz znów je mam a do miesiączki jest jakiś dzień lub 2. Dodatkowo pojawiło się swędzenie i ból i jakieś grudki. Zaznaczam, że od kilku miesięcy mam partnera i regularnie współżyjemy. Od momentu rozpoczęcia współżycia zaczęłam depilacje kremami i pojawiła się wtedy grzybica, która leczyłam, ale mi wracała. Co może być teraz przyczyną mojego stanu. Nie współżyłam od ponad tygodnia, wiec wykluczyłam mojego partnera, ale już nie wiem co mam myśleć. Jestem tym zmęczona. Mam nawet ochotę zrezygnować z seksu, bo spadło mi libido do zera. Dziś sama zaaplikowałam sobie krem clotrimazol i propolisowe tabletki.

Data: 01 sie 2011 - 11:55:31

Hej,

Takie plamienie przed miesiaczką i po jest normalne u wielu kobiet. Jednak ból, grudki i swędzenie nie jest juz norma. Powinnaś pójść z tym do lekarza. To najprawdopodobniej grzybica. Jeżeli jej nie doleczysz lub źle leczysz to powraca. Idź do lekarza i zastosuj odpowiednie leki. Przede wszystkim powinnaś kupić sobie probiotyk. Polecam doustny probiotyk ginekologiczny laciBios femina. Pomaga utrzymać równowagę mikrobiologiczną pochwy. Jest super, ja stosuję go profilaktycznie 1 opakowanie w miesiacu i nie mam prolemów z onfekcjami.

Autor: elizear ()
Data: 02 sie 2011 - 07:59:29

Kupiłam sobie Lacidofil doustnie i Lactovaginal i zastosowałam, bo nie mam teraz jak iść do tego lekarza i musze powiedzieć , ze jest róznica. Jakos wytrwam przez miesiączkę a potem biegnę do lekarza i trzeba zrobić z tym definitywnie porządek.

Data: 02 sie 2011 - 08:43:48

Skoro masz miesiączke to powinnaś zastosować coś doustnie, dopochwowe zastosowanie w czasie miesiączki mija sie z celem bo wszystko i tak wypłynie, zreszta dziś sa dostępne nowocześniejsze preparaty od Lactovaginalu, polecam doustny LaciBios femina - szczepy bakterii kolonizują jelito i pochwę, masz dwie korzyści w jednym preparacie, nie musisz kupować dwóch. Pozdrawiamsmiling smiley

Data: 02 sie 2011 - 08:55:10

podczas miesiaczki lepiej brac doustny probiotyk, jest wiele takich na rynku, wiec jest w czym wybierac smiling smiley

Autor: Foxie ()
Data: 17 pa 2011 - 22:04:44

Od jakichś trzech miesięcy przy bardzo mocnej masturbacji nawet palcem jeśli było głeboko i mocno wyjmuję palec, lub przyrząd razem z krwią. nie jestem do końca pewna czy to krew, zaczyna ona wypływać z mojej pochwy dość obficie wcześniej było tak, że gdy masturbowałam się nocą to następnego dnia, przez cały dzień na mojej wkładce była gęsta brązowa wydzielina, dodam, że od prawie 2 lat nie jestem dziewicą, miałam wcześniej grzybicę i mam 16 lat, co się dzieje?

Autor: kacha1234 ()
Data: 21 lis 2011 - 17:03:00

Witam,
9 listopada, parę dni przed planowanym okresem ( cykle zazwyczaj od 22 do 27 dni), zauważyłam brązowe plamienia, które dosyć płynnie przeszły w skąpą miesiączkę i po miesiączce- zostały do teraz. Przed miesiączką nie miałam standardowych objawów, jedynie delikatnie bolały mnie sutki. W ciągu ostatnich miesięcy schudłam pare kg; w kwietniu zażyłam Escapelle; moja mama ma problemy z torbielami- czy któraś z tych spraw może mieć z tym jakiś związek?
Wydzielina nie ma nieprzyjemnego zapachu, ani nic mnie nie swędzi.

Idź do strony: Poprzednia1234Następna
Bieżąca strona: 3 z 4

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.