Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Podejrzewasz, że masz depresję? Oto plan postępowania!

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

Bolą Cię nerki? Sprawdź, co powinnaś zrobić

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

5 naturalnych sposobów łagodzenia bólu

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

Postanowienia noworoczne Polek. Czy ich dotrzymujemy?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
grzybica i zapalenie pęcherza
Autor: Dominika77 ()
Data: 15 lut 2008 - 22:41:35

Mam 20 lat i od 2 lat walczę z grzybicą ( pod okiem lekarza)i muszę przyznać ze jest coraz lepiej nie przechwalając ponieważ już nie odczuwam ani swędzenia ani upławów jedynie występuje zaczerwieniona powierzchnia w kształcie łuku w poprzek wzgórza łonowego Jednak od jakiegoś czasu mam problem z pęcherzem brałam już furagin i przestawało ale na krótki okres ok tygodnia potem wracało i tak już jest kolejny raz czyli po raz trzeci mam serdecznie dosyć tego bolu nie wyspanych nocy itp. Zastanawiam sie w czym tkwi mój problem czy zapalenie pęcherza moczowego może być spowodowane choroba grzybiczą?? Czy problem w leczeniu zapalenia oraz jego nawrotów ma również związek z grzybicą? Jak leczyć? Jak znosić ból? i czy na to zaczerwienienie wystarczy linomag?

Re: grzybica i zapalenie pęcherza
Autor: Nina ()
Data: 16 lut 2008 - 18:39:06

Witaj Dominiko, skomplikowany jest Twój przypadek i przewija sie w nim kilka wątków. Ale tak po kolei. Skąd wiesz, ze Twój problem to grzybica pochwy? Czy miałaś robioną diagnostykę w tym kierunku czy lekarz Ci tak powiedział ( oni lubią tak leczyc "na oko" i prawie każda infekcja intymna to dla nich grzybica. Tak było w moim przypdku, błędne leczenie, długie i bez efektów). Podstawowa sprawa to prawidłowe określenie rodzaju infekcji tzn. czy jej powodem są grzyby ( wtedy to jest grzybica pochwy) czy bakterie ( wtedy masz waginozę bakteryjną ) czy może masz infekcję mieszaną grzybiczo-bakteryjną. Wszystkie one leczy zupełnie inaczej i lekami na grzybice nie wyleczysz waginozy i na odwrót ( poczytaj o tym na tym serwisie w zakładce pt. skąd się biorą infekcje. Jest tam mnóstwo przydatnych informacji.). Druga sprawa to jeśli lekarz leczy Cię antybiotykami lub lekami przeciwgrzybiczymi i nie daje Ci osłonowo żadnego probiotyku kobiecego to masz 100% pewność, że infekcja za chwilę wróci. Ale to też lekarze nagminnie ignorują. A takie leki to niszczą wszystkie bakterie i grzyby w tym i te dobre lactobacillusy, które nas kobiety chronią przed infekcjami pochwy i pęcherza. Ale jak je zniszczysz to one same tam nie wrócą, tylko musisz je dostarczyc do organizmu wraz z probiotykiem kobiecym, doustnym czyli takim co zawiera specjalne szczepy probiotyczne, które podane doustnie kolonizują jelita i pochwę i zabierają miejsce do rozwoju dla złych bakterii i grzybów. Mnie tego wszystkiego nauczył mój obecny gin, mądry lekarz. Wbił mi do głowy, że jak biorę jakiś antybiotyk ( na gardło czy w innej sytuacji) to zawsze od początku biorę probiotyk kobiecy dosutny. Muisz wiedzieć, że wszystkie infekcje pochwy i pęcherza moczowego ich przyczyną są bakterie i grzyby, które są w naszym jelicie i po skórze wędrują do pochwy i pęcherza. Jak mi to mój lekarz omówił to mnie olśniło, przecież to takie oczywiste. Zdrowe jelita to zdrowa pochwa. Genialne proste. Ale poszukałam w necie i wszystko sie zgadza. Jeśli chodzi o tą zaczerownioną powierzchnię to to może byc grzybica skóry. A twoje problemy z pęcherzem zapewne biorą się właśnie z zachwianej flory jelita i pochwy. Jak nie masz lactobacillusów w obu miejscach to pęcherz jest bezbronny i pojawia sie infekcja. Ból jest oznaką choroby i minie jak się wyleczysz. Ja też cierpiałam, a najgorsze, że to sie przekładało na relacje z partnerem. Moim zdaniem powinnaś zrobic posiew mikrobiologiczny z moczu. Robi go każde laboratorium i nie musisz mieć skierowania od lekarza. Zrób i będziesz wiedziała czy masz zakażenie bakteryjne pęcherza. A z tym zaczerowneiem to idż do dermatologa bo ginekolog ci tego nie wyleczy i linomag też, musisz dostać specjalne maści przeciwgrzybicze, ale one są na receptę więc lekarz cie nie minie. A jak chcesz odbudować swoje lactobacillusy, a moim zdaniem to absotutna podstawa to bierz Lacibios femina. U mnie działa znakomicie, jestem zdrowa i szczęśliwa. To prawdziwy probiotyk, sprawdzony, o naukowo udowodnionym działaniu i mogę go stosować z antybiotykiem czy lekami przeciwgrzybiczymi. No i jest doustny, więc działa osłonowo na jelita i pochwę. Nie plami i nie brudzi bielizny, jak dla mnie super. Tylko musisz pamiętać, ze na chorobę pracowałaś kilka miesiecy więc żeby odbudować swoją dobre lactobacillusy będziesz potrzebować co najmniej 2-3 tygodni. Sorry, cudów nie ma. Ale potem jest tylko dobrze. I poczytaj coś wiecej o probiotykach, żeby w aptece nie sprzedali ci byle czego, bo w aptece też nie mają o nich pojęcia. U nas to taka moda na probiotyki jest, tylko nikt nie wie o czym mówi. Przykre! A przecież tu chodzi o twoje zdrowie. Na tym serwisie też o tym piszą - o probiotykach. I nigdy w życiu nie stosuj irygacji bo to prosta droga do infekcji. Zatem pędź do apteki kup lacibios feminę i zażywaj od dziś na zdrowie. Warto. Trzymam za Ciebie kciuki. Uff tom się rozpisała. Pozdrawiam

Autor: Dominika77 ()
Data: 20 lut 2008 - 22:47:38

Dziekuje Bardzo nina za tak duze zainteresowanie moim problemem. Powiem tak ze to jest grzybica to wiem na 100% bo moja lekarz długo mnie leczyla i nie bardzo bylo widac efekty wiec połozyła mnie na dzien do szpitala i tam jakis profesor zrobił mi jakis zabieg podobno wycinek by moc stwierdzic co to rzeczywiscie jest i Pani doktor powiedziala ze mam infekcje grzybiczną i jest ona bardzo silna i bralam naprawde mnostwo lekow kremy dopochwowe czopki dopochwowe rownież jak i tabletki do ustnie dopiero wtedy zaczełam widzieć poprawe i właściwie jesli chodzi o ból, swedzęnie to mam najgorsze za sobą.Jedynie nie podoba mi sie ta zaczerwieniona powierzchnia bo jest to nie wielki obszar ale przebiega w ppoprzek jest czerwony, przesuszony i czasem sa na nim takie płatki zaschnietej skóry tak jakby poprostu jeszcze nie doleczona grzybica a co najdziwniesze powierzchnia ta nie znajduje sie blisko pochwy tylko dużo wyżej bo dokładnie na środku naszego narządu.Co do zapalenia pecherza to miałam robione badania za kazdym razem jak powracało i narazie od kilku dni jest spokojnie mam nadzieje ze tak pozostanie.Ale bardzo zaciekwaiła mnie twoja odpowiedz i mialabym jeszcze jedno pytanko co do tych probiotyków, tej lacibios feminy czy te probiotyki mogę sobie sama dobrać czy potrzebuję pomocy lekarza?Pozdrawiam

Autor: Nina ()
Data: 21 lut 2008 - 13:27:30

Witaj Dominika! Cieszę sie, że sie odezwałaś. Ja podobnie jak Ty długos się leczyłam, co prawda nikt mi nie pobierał żadnych wycinków, a mój nowy gin bardzo prosto stwierdził waginozę po prostu zastosował ocenę pH pochwy papierkiem lakmusowym ( sama możesz sobie zrobic ten test, bo papierek kupujesz w aptece i samodzielnie badasz pH pochwy. O tym sposobie wielokrotnie pisał Pan Doktor na forum. To łatwy sposób na sprawdzenie co Ci jest. A drugie badanie to zwykły preparat mikroskopowy zrobiony przez lekarza w gainecie. I już szybko się okazało, ze to nie grzybice miałam tylko waginozę. Ale, ok rozumiem, ze u ciebie diagnoza jest prawidłowa. Jako doświadczona życiem i infekcjami kobieta tak jak pisałam wsuwam teraz dla zdrowia lacibios feminę, możesz ją kupić bez recepty w aptece lub w aptece internetowej i nie potrzebujesz do tego lekarza. Tylko proszę nie daj sobie wcisnąć w aptece nic innego. Szkoda Twoich pieniędzy, a Panie w aptece to są ci w stanie wmówić, ze wszystko działa tak samo, problem polega na tym, że one nie mają bladego pojęcia o probiotykach i dla nich to wszystko co zawiera lactobacillusy to probiotyki. Żenujące jak niski jest stopień ich wiedzy. Dlatego bądź mądrzejsza i ucz się na cudzych błędach, polecam Ci też te sptronę tu dużo i fajnie piszą o probiotykach. Warto wiedzieć, żeby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy na coś co nie działa, nie ma badań potwierdzających skuteczność. A to w przypadku infekcji intymnych podstawa.Te szczepy muszą mieć mocne dane naukowe, inaczej to oszukiwanie. A szczepy zawarte lacibios feima mają ich mnóstwo. Sprawdziłam w necie i to prawda! Nie żadne tam czarowanie i podpieranie się cudzymi badaniami. Stosuj regularnie a mam głęboką nadzieję że odczujesz wymierne korzyści. Gdybyś miała jeszcze pytania pisz proszę. Pozdrawiam! ps. a to piszesz to skórze to wygląda mi na grzybicę skóry więc mykaj szybko do dermatologa.

Autor: tama ()
Data: 01 lut 2017 - 07:13:16

Kochane sama również mam grzybicę pochwy. Czy długo będę się z tym męczyła?

Autor: kasia123 ()
Data: 01 lut 2017 - 07:51:54

oj możesz długo się męczyć. Trzeba iść do lekarza poo leki i dodatkowo bezwzględnie zastosować probiotyk najlepiej Lacib/ios femina

Autor: bronka ()
Data: 01 lut 2017 - 13:59:15

Niedługo. Ja mam niestety tendencję do łapania grzybicy jak wykąpię się w miejscu publicznym.Na basenie czy w jeziorze ( dlatego też unikam takich miejsc poniewaz nie chcę łapać grzybicy).

Leczenie jednak jest bardzo łątwe, wymaga często maści antygrzybiczych oraz globulek do pochwy. Nie powinno jednak trwać więcej niż kilka dni
[grzybice.net.pl]

Zapoznaj się z tematem na tej stronie.

Data: 07 lut 2017 - 13:55:21

Przy gzrybicy zawsze niezbędny jest probiotyk. Ja polecam LaciBios femina

Data: 02 mar 2017 - 18:41:00

Coraz częściej do problemu infekcji intymnych należy podejść kompleksowo, wybrać odpowiedni dla siebie płyn do higieny intymnej, probiotyk doustny i dopochwowy. Na ten temat można poczytać na stronie: [piramidazdrowiaintymnego.pl]. Można znaleźć tam wiele cennych informacji na temat: jak zapobiegać infekcjom, jak je leczyć itp.

Autor: Ritta66 ()
Data: 08 wrz 2017 - 17:43:14

Ja o ile z grzybicą nie mam problemów, o tyle zapalenie pęcherza zdarza mi się nagminnie

Data: 18 wrz 2017 - 08:32:51

Na zapalenie pęcherza polecam Pro Uro z żurawiną i witaminą C, działa super.

Autor: kobieta90 ()
Data: 18 pa 2017 - 16:33:14

Może brałas go po prostu za krótko. JA też ostatnio jak dostałam zapalenia to brałam urofuraginum max i przeszło mi bardzo szybko. Na następny dzień nie czułam już bólu i pieczenia,ale przeczyłam, że i tak tabletki trzeba brac tydzień, bo można się nie doleczyć i zapalenie szybko wróci

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.