Irygacje pochwy

irygacja pochwy

Wbrew krążącym opiniom, jeżeli masz problemy z infekcjami grzybiczymi, irygacjaIrygacjaIrygacja polega na przepłukiwaniu pochwy wodą, bądź roztworem leku, który wprowadza się za pomocą irygatora. Zabieg ten wykonywany bez powodu medycznego (tzn. nie będący elementem leczenia stanu zapalnego pochwy) przyczynia się do niszczenia naturalnej flory bakteryjnej pochwy, która odbudowuje się dopiero po około 72 godzinach od zakończenia irygacji, narażając kobiety na zakażenia. Poza tym, podrażnienia spowodowane zabiegiem mogą prowadzić do zapalenia pochwy, drożdżycy, a nawet stanów zapalnych macicy. pochwy nie jest właściwym rozwiązaniem. Tym bardziej jako profilaktyka. Dlaczego? Ponieważ podczas irygacji wypłukujesz wszystkie bakterie - wszystkie, nie tylko te szkodliwe. Jak potwierdzają badania, przez 72 godziny od zabiegu pochwa pozbawiona jest tarczy ochronnej, czyli bakterii potrzebnych do ochrony Twojego organizmu przed zakażeniami. Stosując więc tę metodę, sama „otwierasz drogę” szkodliwym bakteriom, ułatwiając im jednocześnie „zadomowienie”. Szczególnie, że szkodliwe bakterie mnożą się szybciej niż pożyteczne.

Pamiętaj! Stosując częste płukania, osłabiasz swój organizm, zamiast go wzmacniać! Wywołane irygacją zaburzenia równowagi bakteryjnej mogą prowadzić do drożdżycy, zapalenia pochwy, a nawet zakażenia przydatków lub macicy.

Gdy zaobserwujesz u siebie objawy infekcji grzybiczej od razu zgłoś się do lekarza. Zdarza się, że ginekolog poleca irygację, zazwyczaj jednak wspomina, by równocześnie przyjmować probiotykProbiotyk Słowo probiotyk pochodzi z greki od słów pro - „dla" i bios - „życie". Chociaż pierwszy raz o „korzystnych bakteriach" wspomniano na początku dwudziestego wieku, badania nad bakteriami trwają nadal. Probiotyki to preparaty, w których składzie znajdują się żywe kultury mikroorganizmów, najczęściej bakterie kwasu mlekowego. Stosowanie probiotyków przynosi określone korzyści dla zdrowia bez ryzyka przedawkowania i powikłań. Probiotyki wpływają na syntezę witamin B1, B2, B12,K i metabolizm cholesterolu, stymulują układ immunologiczny, regulują wchłanianie jelitowe, utrzymują prawidłowe pH. , zawierający odpowiednie kultury bakterii.

W Internecie można znaleźć dużo przepisów na „domową” irygację: zaczynając od kefirów i jogurtów naturalnych, a kończąc na roztworach z octu i soku cytrynowego. W najlepszym przypadku irygacje tego typu po prostu okażą się nieskuteczne, w najgorszym – doprowadzą do zakażenia. Dlatego jeśli lekarz zaleci irygację, najbezpieczniej korzystać z płynów przez niego polecanych, które kupisz w aptece.

Jeśli jednak masz wybór lub szukasz profilaktyki – zamień irygację na doustny probiotyk, taki jak LaciBios® femina.

Komentarze

Mój ginekolog stanowczo odradził mi irygacji pochwy, zdecydowanie bardziej polecił mi stosować probiotyki dopochwowe np. invag, którym kuracja trwa 7-dni, odbudowuje, wzmacnia naturalną mikroflorę, która stanowi naturalną barierę ochronną przed infekcjami.
ponoć irygacje mogą robić więcej szkody niż pożytku bo wypłukują też "zdrową" florę.Gdzieś czytałam że jeśli już robi się irygację to powinno się zaraz po niej założyć lactovaginal.I jesli już to nie dłużej niż 3 dni pod rząd.
Irygacja jest zabójcza dla zachowania naturalnej flory bakteryjnego w pochwie może doprowadzić Do ciężkiej długiej infekcji,absolutnie nie polecam!!

Dodaj komentarz