Trwa aukcja żużlowych trofeów i gadżetów w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”

Kilkanaście żużlowych trofeów i gadżetów można zlicytować w ramach kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”, do której włączyli się żużlowcy Enea Ekstraligi. Miłośnicy czarnego sportu już teraz mogą o nie powalczyć pod internetowym adresem www.charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=37909851&page=1.

Cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby młodych pacjentów z oddziałów onkologicznych.

Walka o nie trwała do ostatniego metra przed metą. Poprzedziły je wieloletnie treningi i litry wylanego potu. Mowa oczywiście o bezcennych, żużlowych trofeach zdobytych przez kluby Enea Ekstraligi, które będzie można wylicytować wspierając szczytny cel w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”. A jest o co powalczyć! Wśród wystawionych do aukcji przedmiotów znajdą się m.in: plastrony Tomasza Jędrzejaka i Patryka Dudka z finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski 2013 oraz Srebrnego Kasku 2011. Ponadto medal Drużynowych Mistrzostw Polski z 2011 roku, który przekazała Stal Gorzów. Do zdobycia będą też dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski Falubazu Zielona Góra z 2011 roku oraz prawdziwa „perełka” - złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski z 1993 roku, który zdobył, jeszcze jako zawodnik, Piotr Baron, aktualny trener Betardu Sparty Wrocław.

- Wartość tych przedmiotów zrozumieć mogą tylko zagorzali kibice żużla. To trofea unikatowe, których nie można po prostu sobie kupić, a stać mogą się własnością każdego, kto przystąpi do licytacji – mówi Wojciech Stępniewski, prezes Enea Ekstraligi, który zachęca do wsparcia szczytnego celu.

Cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby młodych pacjentów oddziałów onkologicznych z klinik we Wrocławiu oraz Lublinie.

Licytacja organizowana jest za pośrednictwem serwisu Allegro pod nazwą Charytatywna aukcja żużlowa kampanii „Rak. To się leczy!”. Potrwa do 25 września br. (23:00) (w sprawach organizacyjnych aukcje wspiera Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, partner kampanii).

Przypomnijmy, że w czerwcu zawodnicy oficjalnie przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii, której celem jest nakłanianie Polaków do badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia. 15 czerwca kibice na 4 stadionach i przed telewizorami zobaczyli specjalny film, w którym udział wzięli: Klaudia Szmaj (SPAR Falubaz Zielona Góra), Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów), Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) oraz Stanisław Chomski (trenera Unibaxu Toruń). Sportowcy promowali w nim profilaktykę i zdrowy styl życia.

Szczegóły licytacji na www.speedwayekstraliga.pl i www.rak.tosieleczy.pl.

Licytacja na: www.charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=37909851&page=1.

Dodaj komentarz