10 błędów w pielęgnacji, które sprawią, że szybko będziesz wyglądała na 10 lat starszą

10 błędów w pielęgnacji, które sprawią, że szybko będziesz wyglądała na 10 lat starszą

„Masz 34 lata? No co ty, dałabym ci 40 minimum!” – chyba każdą z nas po usłyszeniu takich słów mocno zabolałoby serce. Pragniemy wyglądać młodo albo chociaż adekwatnie do swojego wieku. Trudno jednak to osiągnąć, popełniając liczne błędy w pielęgnacji. Dlatego dzisiaj – ku przestrodze, opisujemy 10 błędów, które skutkują szybkim starzeniem się skóry. Unikaj ich jak ognia!

  1. Rezygnacja z kremu z filtrem na co dzień.

Latem łapiesz krem z największym filtrem, ale wraz z nastaniem września odkładasz go do szafki razem z bikini? To wielki błąd! Wiele z nas sądzi, że jesienne, zimowe czy wiosenne słońce nie szkodzi i nie opala – właściwie to w ogóle nie ma wpływu na skórę. Jest jednak inaczej, a skóra wystawiana na promienie UV będzie starzała się szybciej. Dlatego koniecznie zmień ten nawyk i zacznij używać kremu z filtrem przez cały rok – smaruj twarz nawet, gdy wychodzisz lepić z dziećmi bałwana.

  1. Opalanie się w solarium.

Zalety korzystania z solarium można by długo wymieniać: odrobina ciepełka poprawia nastrój, skóra wygląda zdrowiej, gdy nie jest taka blada, makijaż lepiej się prezentuje, opalone ciało wygląda zgrabniej i szczuplej… To wszystko prawda. Jednak nie można zapominać, że korzystanie z solarium ma także ogromne wady: zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry i sprawia, że cera bardzo się wysusza. Jeśli więc chcesz zachować młody wygląd i wolałabyś jednak uniknąć raka – machnij ręką na tę piękną opaleniznę. Nie warto!

  1. Lekceważenie konieczności złuszczania naskórka.

Czasami z obawy o zniszczenie wspomnianej opalenizny, innym razem po prostu z – nazwijmy to wprost – lenistwa czy zapominalstwa. Niezależnie od powodów powinnaś pamiętać, że skóra po peelingu lepiej „oddycha”, wygląda młodziej i bardziej świeżo. Wykonuj go raz na tydzień – to wystarczy.

  1. Spanie w makijażu.

Oczyszczona wieczorem skóra może „oddychać” około 8 godzin na dobę i ma to ogromny wpływ na jej kondycję. Gdy jednak kładziesz się spać w makijażu, nie dajesz jej tej chwili wytchnienia od wszystkich zanieczyszczeń. Oczywiście gdy raz się zdarzy – trudno. Ale nie dopuszczaj do tego na co dzień – to przecież tylko 5 minut!

  1. Niestosowanie kremów pod oczy.

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna, to właśnie w jej okolicach powstają pierwsze zmarszczki. Aby nie było ich dużo w szybkim tempie, należy ją napinać i odżywiać specjalnymi kosmetykami – żelami oraz kremami. Nie wystarczy jednak nałożenie zwykłego kremu do twarzy w skórę pod oczami – musisz mieć dedykowany preparat i stosować go każdego dnia.

  1. Zapominanie o pielęgnacji dekoltu.

Wiek kobiety często zdradza… szyja. Szybko traci jędrność i staje się zwiotczała, a proces ten przyspiesza brak pielęgnacji. Jeśli należysz do grupy kobiet, które wklepują krem tylko w twarz, beztrosko zapominając o szyi i dekolcie – koniecznie to zmień. Znaczna różnica w kondycji tych dwóch obszarów skóry z pewnością nie odejmie ci lat i nie doda urody.

  1. Niedobrany krem.

W kontekście doboru kremu zazwyczaj popełniamy trzy błędy. Pierwszy – o zapobieganiu zmarszczkom zaczynamy myśleć dopiero po 30 i dopiero wtedy kupujemy odpowiednie kosmetyki, chociaż należy zabezpieczać się przed skutkami starzenia już po 25 roku życia. Drugi błąd to kupowanie „uniwersalnego” kremu, bez uwzględnienia typu skóry i w końcu trzeci – stosowanie tego samego kosmetyku przez bardzo długi czas.

Warto udać się do kosmetyczki i sprawdzić, jakiego typu jest nasza cera, a potem regularnie zmieniać kosmetyk – tak, jak zmienia się nasz wiek.

  1. Brak nawilżania tłustej skóry.

Wiele posiadaczek tłustej cery unika jej nawilżania z uwagi na strach przed pojawieniem się nowych niedoskonałości. To błąd! Z tłustej skóry codziennie trzeba zdejmować nadmiar sebum, a potem ją nawilżać właściwymi preparatami. Tylko taki sposób działania sprawia, że cera jest zdrowsza, a jej posiadaczka wygląda piękniej i młodziej.

  1. Byle jakie nakładanie kremu.

Nie traktujemy delikatnie naszych twarzy – zamiast ostrożnego wklepywania, szybko i byle jak wcieramy kosmetyk do pielęgnacji. Po latach takiego nawyku efekty zaczynają być widoczne i – jak pewnie się domyślasz, nie są one korzystne dla wyglądu.

  1. Unikanie kosmetyczki.

Chociaż raz w miesiącu – tyle wystarczy, żeby dodać skórze blasku i zadbać o młody wygląd. Odwiedzanie kosmetyczki jest tak ważne, ponieważ dysponuje ona kosmetykami i zabiegami, których nie uświadczysz w swojej własnej łazience. Koszty drobnych zabiegów odżywiających skórę nie są bardzo wysokie, ale mają istotny wpływ na nasz wygląd. Koniecznie zacznij odwiedzać gabinet kosmetyczki – dla młodej skóry oraz… odrobiny relaksu.

Dodaj komentarz