Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Jak zbadać wiosenne alergie?

Jak zbadać wiosenne alergie?

Leukocyty w moczu: co mogą oznaczać?

Leukocyty w moczu: co mogą oznaczać?

Hiperstymulacja jajników – o co chodzi?

Hiperstymulacja jajników – o co chodzi?

Piękno dzięki komórkom macierzystym

Piękno dzięki komórkom macierzystym

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4
Re: nadżerka
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 05 sty 2010 - 08:14:28

ODP dla Dziewczyna-z-pytaniami:

Clotrimazolem i flukonazolem nie leczy się nadżerki szyjki macicy. A dzieci będzie Pani rodzić i to jeszcze na pewno kilka razy. Żeby uspokoić Pani skołatane nerwy i wygonić z głowy myśli o raku szyjki macicy w tak młodym wieku to uprzejmie informuję, że jest to choroba rozwijająca się przez wiele lat i przechodząca przez różne stadia, które są wyłapywane podczas profilaktycznej cytologii. Jaki ma Pani wynik badania cytoonkologicznego? Pozdrawiam.

Re: nadżerka
Autor: mariola999 (IP zapamiętane)
Data: 11 sty 2010 - 13:03:23

Mam 20 lat ostatnio po wizycie u lekarza,a potem po badaniach cytologicznych wyszła mi III grupa i stan zapalny .Lekarz podał mi globulki i powiedział , że na wypalanie jestem jeszcze za młoda i ,że dopiero po porodzie będziemy o tym myśleć. Dodał jeszcze ,że najpierw zwalczymy zapalenie i proszę się zgłosić za 3 miesiące na wizytę.
Czy lekarz podjął odpowiedni sposób leczenia czy to nie za mało?

Re: nadżerka
Autor: mariola999 (IP zapamiętane)
Data: 11 sty 2010 - 13:28:49

Mam 20 lat ostatnio po wizycie u lekarza,a potem po badaniach cytologicznych wyszła mi III grupę i stan zapalny .Lekarz podał mi globulki i powiedział , że na wypalanie jestem jeszcze za młoda i ,że dopiero po porodzie będziemy o tym myśleć. Dodał jeszcze ,że najpierw zwalczymy zapalenie i proszę się zgłosić za 3 miesiące na wizytę.
Czy lekarz podjął odpowiedni sposób leczenia czy to nie za mało?

Re: nadżerka
Autor: lulunia (IP zapamiętane)
Data: 17 sty 2010 - 17:51:12

Witam
Mam dosyć duży dla mnie problem, mianowicie... Podczas stosunku strasznie krwawię, jest to taka czysta krew,jakby była z obtarcia, tylko w zdecydowanie dużej ilości. Nie odczuwam przy tym żadnego bólu. Wydaje mi się, że jest to nadżerka sad smiley Jakiś czas temu prawdopodobnie doszło do zarażenia mnie wirusem brodawczaka( został zaleczony Heviranem)... może to również ma jakiś związek z tym??
Dzieję się tak od 2 miesięcy, zazwyczaj w pozycji "od tyłu" i "na jeźdźca"... Nie wiem czy to ma jakiś związek.
Ostatnio jednak nawet podczas delikatnego seksu.Dodam iż mój Partner jest dosyć mocno obdarzony przez naturę. Spędza nam to sen z powiek i szczerze mówiąc odbiera ochotę na cokolwieksad smiley Poród już mam za sobą. Jestem w grupie podwyższonego ryzyka, rodzice zmarli na nowotwory, w związku z czym jeszcze bardziej się boję.
Proszę mi powiedzieć Doktorze, ile trwa rekonwalescencja po zabiegu usunięcia nadżerki, ile musimy odczekać by ponownie odbywać stosunki i czy Partner również musi stosować jakieś maści itp. zapobiegawczo, by nie było jakiegoś zapalenia, gdy tam jest wszystko naruszone??

Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedźsad smiley
Jestem załamana

Re: nadżerka
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 18 sty 2010 - 09:53:31

ODP dla mariola999:

Jak najbardziej tak. Proszę zaufać swojemu lekarzowi. Pozdrawiam.

Re: nadżerka
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 18 sty 2010 - 11:50:34

ODP dla lulunia:

Okres gojenia się zmian po zabiegowym leczeniu nadżerki ( el-konizacja ) trwa zazwyczaj od 28 do 56 dni. Po tym okresie zmiana ulega całkowitej epitelializacji i współżycie nie powinno być związane z ryzykiem ponownego krwawienia z uszkodzonej mechanicznie szyjki macicy. Partner nie wymaga żadnego leczenia. Pozdrawiam

Re: nadżerka
Autor: ona_90 (IP zapamiętane)
Data: 20 sty 2010 - 23:17:48

Witam
Panie Doktorze mam pytanie:
stwierdzono u mnie nadżerkę i niedawno odebrałam wyniki cytologii i wyszło że mam 2 gr, mój lekarz stwierdził że nic nie należy z tym robić tylko czekać bo wg niego jest wszystko w porządku...czy oby na pewno nie powinno się tego leczyć??
w dodatku ostatnio zaraz po stosunku wydziela się ze mnie śluz pomieszany z krwią lekko brunatny...
czy należy się tym martwić?
o tym również wspomniałam lekarzowi ale tak jak wyżej napisałam nie zalecił on żadnej terapii...
I jeszcze jedno Panie Doktorze:
czy to że mam nadżerkę może mieć jakikolwiek związek z pojawiającym się bólem przy wejściu pochwy podczas stosunku, jeżeli nie to co innego może mieć na to wpływ??
już minęło ponad półtorej roku od kiedy zaczęłam współżycie i do tej pory pojawia się ten problem i nie wydaje mi się to rzeczą normalną...
Proszę o odpowiedź i poradę. Z góry dziękuję!

Re: nadżerka
Autor: mariola999 (IP zapamiętane)
Data: 23 sty 2010 - 18:05:03

Witam ma 20 lat ostatnio stwierdzono ummie nadżerkę i stan zapalny lekarz podał mi globulki i leki . Po zażyciu lekarstw i globulek okres mi się spóźnia już 4 dni, a i nigdy jeszcze tak nie miałam .Oczywiście wykluczam zajście w ciąże , a także stres. Czy do dobra oznaka ,czy zła ,czy opóźnienie okresu spowodowały leki?

Re: nadżerka
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 25 sty 2010 - 10:43:57

ODP dla mariola999:

Jakie leki Pani stosowała? Pozdrawiam

Re: nadżerka
Autor: anetka11101 (IP zapamiętane)
Data: 14 lut 2010 - 15:40:13

Witam. 5 dni temu miałam usuwaną nadżerkę (przez wypalanie). Wiem, że nie można uprawiać seksu przez ok. 6 tygodni. Ale, czy nie wskazany jest też petting (tzn seks francuski, orgazm łechtaczkowy, etc.)? Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Re: nadżerka
Autor: agnes92 (IP zapamiętane)
Data: 18 lut 2010 - 11:44:43

Witam!
Zażywałam globulki na nadżerkę przez 7dni. Teraz powinnam dostać okres i spóźnia mi się 3dzień. Czy to możliwe żeby przez te globulki okres się opóźniał?? Globulki te to Albothyl.
Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-02-18 12:07 przez agnes92.

Re: nadżerka
Autor: patyska2626 (IP zapamiętane)
Data: 06 mar 2010 - 23:01:00

Witam!
Mam 23 lata, dwa lata temu urodziłam dziecko i nigdy wcześniej nie miałam nadzerki a wyniki cytologi miałam zawsze dobre. Ostatnio po wizycie u ginekologa, stwierdził, że mam niewielką nadzerkę i kazał zrobic cytologie (stosuje tabletki antykoncepcyjne). Jedyne objawy jakie miałam to upławy.
Czy można uprawiac sex z tą dolegliwością??? Czytałam także że przyczyną nadżerki może byc uraz mechaniczny, ale co to dokładnie oznacza. Jak moge sama troche podleczy nadżerke??? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Ps. Kiedy lepiej zrobic cytologie; przed okresem czy zaraz po???Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-03-07 09:21 przez patyska2626.

Re: nadżerka
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 08 mar 2010 - 08:31:03

ODP dla patyska2626:

Jak najbardziej tak. Jeżeli stosuje Pani tabletki, termin wykonania cytologii nie ma większego znaczenia- byleby Pani nie krwawiła. Pozdrawiam

Re: nadżerka
Autor: Bella88 (IP zapamiętane)
Data: 22 mar 2010 - 18:08:04

Witam!

Mam 22 lata. Dzisiaj podczas badania ginekologicznego lekarz wykrył u mnie nadżerkę. Zauważyłam plamienia brunatne (jakby śluz z krwią). Jestem strasznie zmartwiona i szukam różnych informacji w internecie.
Tym bardziej, że lekarz powiedział że nie jest to duża nadżerka i że na razie poczekamy do zrobienia cytologii a potem ewentualnie zastosujemy koagulacje chemiczna, z tego względu, że jeszcze nie rodziłam. Tylko najgorsze jest to, że powiedział,iż cytologię możemy wykonać dopiero w lipcu, ponieważ ostatnią cytologię miałam w ubiegłym roku w lipcu a badanie cytologiczne robi się raz do roku.
Martwi mnie to że muszę czekać z tym, bo do lipca jeszcze sporo czasu i czy ta nadżerka w międzyczasie może się rozwinąć?
Dodam jeszcze że w zasadzie cały czas byłam pod obserwacją ginekologa (ze względu na moje nawracające infekcje grzybicze, którą teraz "doprowadziłam do porządku" głownie dzięki probiotykom) i że wynik tej ostatniej cytologii był dobry (II) i nadżerkę stwierdzono dopiero teraz, wcześniej nie.

Jeszcze mam jedno pytanie czy zwykłe badanie ginekologiczne przy użyciu wziernika jest tak samo skuteczne jak usg? Bo właśnie mój ginekolog nie posiada usg w gabinecie i martwi mnie to:/

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.

Re: nadżerka
Autor: basiek (IP zapamiętane)
Data: 22 mar 2010 - 21:59:21

Witam!

Mam pytanie, zdiagnozowano u mnie po badaniu ginekologicznym niewielką nadżerkę, badanie histopatologiczne wykazało że to : erosio glandularis papillaris in statu epidermisationis colli uteri. Dziś miałam wypalaną nadżerkę, jednak martwię się ponieważ nie rodziłam jeszcze a czytałam że nie jest to polecana metoda dla kobiet przed ciążą. Może teraz za późno na zmianę decyzji ale czy metoda na pewno była właściwa? I jakie konsekwencje mi grożą. Dodam że mam 29 lat.

Pozdrawiam

Re: nadżerka
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 30 mar 2010 - 07:52:21

ODP dla Bella88:
Szyjkę macicy pokrywają dwa rodzaje nabłonka. Widoczna na zewnątrz część pochwowa szyjki macicy pokryta jest nabłonkiem wielowarstwowym płaskim nierogowaciejącym. Niewidoczny zazwyczaj kanał szyjki wyścielony jest nabłonkiem gruczołowym. W okolicy ujścia zewnętrznego kanału szyjki macicy oba nabłonki stykają się ze sobą. W sytuacji gdy nabłonek wielowarstwowy płaski jest zastępowany nabłonkiem walcowatym pochodzącym z kanału szyjki macicy na szyjce macicy pojawia się nieregularny obszar o żywo czerwonym zabarwieniu (erytroplakia), powszechnie ale nie zawsze prawidłowo, nazywany nadżerką (erozja). O nadżerce prawdziwej mówimy wtedy, gdy pod wpływem różnych czynników (uraz mechaniczny, stan zapalny pochwy, odleżyna) dochodzi do ubytku nabłonka o charakterze owrzodzenia. Za nadżerkę rzekomą (ektopia), uważa się zmianę powstałą na skutek zastąpienia nabłonka wielowarstwowego płaskiego, pokrywającego zewnętrzną powierzchnię części pochwowej szyjki macicy, nabłonkiem wyścielającym jej kanał. Ektopia ulega często samowyleczeniu. Przemieszczony nabłonek gruczołowy jest stopniowego zastępowany przez nowopowstający nabłonek płaski. Proces ten trwa rozmaicie długo i zależy od wielkości zmiany. U kobiet dojrzałych płciowo kobiet często spotyka się nadżerkę wrodzoną, która zazwyczaj jest zmianą niewielkich rozmiarów, o charakterze dyskretnego zaczerwienienia zlokalizowanego w okolicy ujścia zewnętrznego kanału szyjki macicy. Jej przyczyną są zazwyczaj zmiany hormonalne związane z cyklem miesiączkowym. Często obserwuje się ją u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, po urodzeniu dziecka lub po poronieniu. Stan ten wedle aktualnej wiedzy nie jest traktowany jako patologiczny. Stosunkowo rzadko dochodzi do przeobrażenia erytroplakii w kierunku dysplazji (stan przednowotworowy). Po kilkunastu latach, z zaniedbanej i nie leczonej dysplazji może rozwinąć się rak szyjki macicy.
Przyczyn powstawania erytroplakii jest wiele. Najczęściej są to infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze prowadzące do przewlekłych stanów zapalnych dróg rodnych. Porody, poronienia i związane z tym uszkodzenia mechaniczne szyjki macicy, antykoncepcja hormonalna, ryzykowne zachowania seksualne, częste zmiany partnerów wiążą się z większym ryzykiem zakażenia onkogennym typem wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), opryszczki narządów płciowych, rzęsistkiem pochwowym czy chlamydiozą – to uznane czynniki sprawcze nadżerki rzekomej. Częściej nieprawidłowe obrazy dotyczące nabłonka szyjki macicy obserwuje się u kobiet stosujących tampony higieniczne, spermicydy, kapturki naszyjkowe lub krążki pochwowe.
Ponieważ wszystkie obszary zaczerwienienia na szyjce macicy (erytroplakia), zarówno nadżerka prawdziwa jak i ektopia, mają makroskopowo podobny wygląd, ginekolog zazwyczaj informuje pacjentkę o konieczności uzyskania komórek do oceny cytoonkologicznej (rozmaz). Często zaleca się zweryfikowanie stanu szyjki macicy badaniem mikroskopowym (kolposkopia). Na podstawie tych badań lekarz decyduje o konieczności dalszej diagnostyki i pobraniu wycinków do oceny histopatologicznej ze zmienionych chorobowo miejsc lub od razu kwalifikuje do odpowiedniego leczenia, czy to zachowawczego, czy też zabiegowego.

Erytroplakia zazwyczaj nie powoduje żadnych dolegliwości i objawów. Kobiety najczęściej zgłaszają się do lekarza z powodu upławów, niekiedy o nieprzyjemnym zapachu, a zmiana wykrywana jest przypadkowo w trakcie badania ginekologicznego. W zależności od wielkości erytroplakii wydzielina śluzowa produkowana przez ektopowe komórki walcowate może być mniej lub bardziej obfita. Nadmierna ilość wydzieliny pochwowej powoduje macerację i podrażnia okolicę sromu, często usposabiając do powstania infekcji. Z tego powodu kobieta może odczuwać pieczenie i swędzenie intymnych okolic ciała. Objawem budzącym niepokój onkologiczny jest krwawienie kontaktowe podczas stosunku czy niewyjaśnione plamienia międzymiesiączkowe.
Niewątpliwie erytroplakii nie można lekceważyć. Część lekarzy uważa, że małe nadżerki wykrywane u młodych kobiet, które nie rodziły, nie wymagają leczenia, lecz tylko obserwacji. Niekiedy wystarczy tylko wyeliminowanie czynnika powodującego powstanie zmiany chorobowej jak np. w zmianach wywołanych działaniem substancji chemicznych czy ciał obcych (np. globulki i pianki antykoncepcyjne, tampony, krążki i kapturki pochwowe). Z samoistnym wyleczeniem erytroplakii spotykamy się zazwyczaj u młodych kobiet, u których zmiana ma najprawdopodobniej podłoże hormonalne. Aż 60 % wykrytych na tarczy części pochwowej zmian o charakterze erytroplakii zniknie samoistnie w przeciągu roku.
Wybór najlepszej opcji terapeutycznej zależy od wyniku badania cytologicznego, kolposkopowego lub histopatologicznego, rozległości zmiany i jej etiopatogenezy, wieku pacjentki i wywiadu położniczego. U nieródek preferuje sie metody wyczekujące (obserwacja i kontrolne rozmazy cytologiczne), zachowawcze (koagulacja chemiczna, lokalna estrogenoterapia, gałki p/zapalne) lub zabiegowe (niedestrukcyjne) do których zalicza się krioterapię lub waporyzację energią lasera. Tylko w szczególnych sytuacjach wykonuje się zabiegi bardziej inwazyjne jak elektrokonizację lub chirurgiczną konizację stożkową. Zazwyczaj dotyczy to kobiet które już rodziły dzieci. Co do cytologii- wynik nie budzi niepokoju onkologicznego. Może Pani spokojnie odczekać do lipca. Co do USG- zależy to po prostu od tego czy lekarz oceniając Panią nie miał wątpliwości co do stanu Pani zdrowia ginekologicznego. Jeżeli nie miał- USG nie jest bezwzględnie potrzebne - chyba ze po prostu Pani sobie życzy wykonania takiego badania. Pozdrawiam.

Re: nadżerka
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 30 mar 2010 - 07:53:45

ODP dla basiek:

To pytanie musi zadać Pani właśnie swojemu lekarzowi. Nie mogę komentować działań innych lekarzy. Co więcej, komentarz taki nie znając zakresu zabiegu i wszystkich wskazań do niego- może być nieobiektywny. Pozdrawiam.

Re: nadżerka
Autor: ona zalamka (IP zapamiętane)
Data: 04 maj 2010 - 13:18:47

eh bylam dzis u ginekologa powiedzial ze mam nadzerke ale nic wiecej nie wyjasnil. czytajac to forum wynika ze musze zrobic badania a nie da rady np samo to wyleczyc ja nienawidze lekarzy i naprawde chcialabym ominac ich wielkim lukiemsad smiley ratunku

Re: nadżerka
Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 04 maj 2010 - 14:15:06

Witam,
Niestety nie wyleczysz sama nadżerki. Musisz z tym problemem zgłosić sie do lekarza. Czasem nadżerka sama znika, ale należy ją stale kontrolować u ginekologa, ponieważ może się również powiekszyć. Niekontrolowana nadżerka może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych dla ciebie konsekwencji.

Re: nadżerka
Autor: dlong (IP zapamiętane)
Data: 09 maj 2010 - 14:10:48

Witam,

Panie doktorze,
2 miesiące temu przy kontrolnym bad. ginekologicznym usłyszałam, że mam niewielką nadżerkę. Profilaktycznie p. doktor wykonała wymaz pochwy oraz cytologię - wyniki dobre.
Na następnej wizycie p. doktor stwierdziła, że nie jest to nawet nadżerka tylko ektopia, ale martwi ją to że krwawi przy kontakcie dotykowym. Wspomnę tylko, że nie mam krwawień podczas stosunku, ani poza okresem. Zaproponowała usunięcie laserem i zapewniła, że jest to metoda, która nie ma wpływu na rozrodczość kobiety i może być wykonywana nawet w ciąży.
Mam 34 lata i staramy się z mężem o dziecko. Lekarka poinformowała mnie również, że mogę zajść w ciąże już po pierwszym okresie po zabiegu.
Chciałam zapytać czy zabieg laserem jest bezpieczny i czy jest potencjalne ryzyko jeżeli poddam się temu zabiegowi.

Dziękuję

Re: nadżerka
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 21 maj 2010 - 09:56:41

ODP dla dlong:

Waporyzacja energią lasera jest bezpiecznym zabiegiem i nie niesie za sobą większego ryzyka zdrowotnego - w tym nie powinna mieć żadnego znaczenia na Pani próby zajścia w ciążę. Pozdrawiam

Re: nadżerka
Autor: balbinka5 (IP zapamiętane)
Data: 25 cze 2010 - 21:36:57

Witam serdecznie!
Mam 21 lat.Moje badanie cytologiczne dało wynik III i wykryty HPVsad smiley. Byłam w tak głębokim szoku, że w pewnym momencie przestało do mnie dochodzić to co mówi Pani dr. Na wstępie na pewno zasugerowała szczepionkę na raka szyjki macicy. Jak wiadomo jej koszt jest dosyć wysoki. Chciałam zapytać o opinie na temat tej szczepionki jej skuteczności etc.oraz tego co dalej z moim HPV i jego wpływie na mojego partnera??niestety Pani dr udała się teraz na urlop a strasznie zależy mi na czasie, gdyż wyjeżdżam na 2.5 miesiąca z Polski. Dzisiaj byłam u bardzo sympatycznego Pana dr.zobaczył moja cytologię, zbadał mnie i stwierdził stan zapalny i lekka nadżerkę. Dostałam gynalgin i za 2 tyg. kontrola. Czy ten lek działa też w jakimś stopniu na HPV bo lekarz nie wspominał nic na ten temat? Poprzednia dr. zaleciła mi również irygator tantum rosa ale spotkałam się tu na forum ze złą opinią o tym urządzeniu. czy faktycznie nie działa ono zbyt dobrze i lepsze byłyby zalecane wyżej tabletki LaciBios??? Irygator niestety już kupionysad smiley.
Z góry dziękuję Panu dr. za odpowiedź.

Re: nadżerka
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 29 cze 2010 - 13:26:21

ODP dla balbinka5:

Proszę się tak bardzo nie niepokoić. Ma Pani 60 % szansa na samoistne wyleczenie w okresie roku. Wymaga Pani po prostu częstszego nadzoru cytoonkologicznego ( dwa kolejne badania w odstępach 6 miesięcy), a jako badanie uzupełniające może Pani wykonać kolposkopię. Co do szczepionek przeciwko HPV. Jeżeli już Pani współżyła i doszło już do zakażenia HPV to efektywność podania szczepionki jest nieudowodniona, a wręcz wysoce wątpliwa. Po prostu może lub wręcz nie będzie Pani chronić. Szczepionka przynosi największą korzyść, jeśli podawana jest, zanim dojdzie do zakażenia którymkolwiek z typów wirusa brodawczaka ludzkiego objętych szczepionką. Jednakże, w przypadku osób zarażonych wcześniej jednym lub kilkoma typami HPV objętymi szczepionką, szczepionka będzie chroniła przed pozostałymi typami HPV zawartymi w szczepionce.
Różnica pomiędzy dostępnymi na rynku szczepionkami dotyczy ich walentności czyli przeciwko ilu typom wirusa dana szczepionka jest efektywna. Silgard jest szczepionką czterowalentną ( 4 typy). Cervarix dwuwaletną (dwa typy).Szczepienie szczepionką Silgard ma na celu zabezpieczenie przed chorobami wywoływanymi przez wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV) typu 6, 11, 16 i 18. Silgard stymuluje układ odpornościowy do produkcji przeciwciał i jak wykazano w badaniach klinicznych, zapobiega tym, związanym z HPV 6, 11, 16, i 18 chorobom u dorosłych kobiet w wieku 16-26 lat. Szczepionka wywołuje również wytwarzanie przeciwciał u dzieci i młodzieży w wieku 9-15 lat. Nie oceniono, czy te specyficznego typu przeciwciała zapobiegają chorobie u dorosłych płci męskiej.
Do chorób tych należą rak szyjki macicy; zmiany przedrakowe żeńskich narządów płciowych (szyjki macicy, sromu i pochwy); oraz kłykciny/brodawki narządów płciowych. HPV typu 16 i 18 odpowiadają za ok.70% przypadków raka szyjki macicy oraz 70% przedrakowych zmian sromu i pochwy związanych z zakażeniem HPV. HPV typu 6 i 11 odpowiadają za około 90% przypadków kłykcin/brodawek narządów płciowych.

W badaniach klinicznych FUTURE I i FUTURE II, które stały się podstawą do rejestracji preparatu, przeprowadzonych w grupie kobiet do 26 roku życia, niezarażonych wirusem, stwierdzono, że szczepionka w 100 proc. zapobiega przypadkom raka nieinwazyjnego oraz zmianom przedrakowym CIN2/3 lub AIS. W składzie szczepionki CERVARIX znajdują się cząstki wirusopodobne HPV16 i HPV18 oraz innowacyjny system adiuwantowy AS04, wielotorowo stymulujący układ odpornościowy. Adiuwant AS04 zwiększa odpowiedź immunologiczną organizmu, dzięki czemu u zaszczepionych osób uzyskuje się wysokie poziomy przeciwciał. Rejestracja szczepionki nastąpiła na podstawie przeglądu wyników badań klinicznych obejmujących kobiety w wieku do 55 lat. Wykazano, że podanie szczepionki zapewnia 100 proc. ochronę przed wystąpieniem zmian przedrakowych (CIN2+) związanych przyczynowo z zakażeniem typami 16 i 18 wirusa HPV. W badaniu 008 udowodniono skuteczność preparatu także w grupie kobiet starszych, które miały już kontakt z wirusem. Dotychczas brakuje jednak rekomendacji towarzystw naukowych dotyczących prowadzenia szczepień u pacjentek mających więcej niż 26 lat.

W styczniu 2007 r. w USA rozpoczęło się badanie kliniczne „head-to-head" porównujące immunogenność konkurencyjnych szczepionek przeciwko HPV w odniesieniu do typów wirusa obecnych w obu preparatach (tj. HPV16 i HPV18).

Pozdrawiam

Re: nadżerka
Autor: federica (IP zapamiętane)
Data: 14 lip 2010 - 15:31:25

Witam Panie Doktorze!
Mam pytanie,ile trwa wstrzemiezliwosc seksualna po usunieciu nadzerki laserem,gdyz zalezy mi,zeby jak najszybciej starac sie zajsc w ciaze.Tydzien temu mialam zabieg laparoskopi jajnikow(naklucia-PCOS).Czy laserowe usuniecie nadzerki moze byc wykonane w dowolnym dniu cyklu,nawet 1-2 przed spodziewana miesiaczka?

Re: nadżerka
Autor: beegirl (IP zapamiętane)
Data: 28 lip 2010 - 23:21:21

Witam serdecznie,
Jakiś czas temu została u mnie zdiagnozowana "nadżerka" wrodzona. Wygląda to jak nieregularny nabłonek wystający poza wejście do pochwy. Ginekolog długo twierdził, że nie należy nic z tym robić, dopóki nie sprawia problemów. Niestety owa "nadżerka" bardzo często zostaje uszkodzona mechanicznie (np. podczas stosunku), i mimo, że nie powoduje to widocznego krwawienia, zaniepokoiło to mojego lekarza. Upewniając się, że w przeciągu najbliższych 2 lat nie planuję dziecka (jeszcze nigdy nie rodziłam, mam 24 lata), zaproponował mi tzw. "wypalankę" twierdząc, że po wymrażaniu gorzej się wszystko goi i czasami zostają - jak to określił - "placki" (nie wiem co miał na myśli).
Czy wymrażanie dałoby równie zadowalające efekty, co wypalanie, bez niepotrzebnego ryzyka, jakie niesie elektrokonizacja?
Czy istnieje ryzyko nawrotu nadżerki, mimo, że jest ona wrodzona, a nie "nabyta"?

Z góry serdecznie dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.

Pozdrawiam

Re: nadżerka
Autor: gagunia27 (IP zapamiętane)
Data: 30 lip 2010 - 15:56:28

Panie Doktorze.

Tydzień po skończonym okresie zaczęłam krwawić. Zastanawiam się czy jest to związane z zamrażaniem nadżerki, które miałam ponad miesiąc temu. Dodam, że od zamrażania miałam już jeden okres a tydzień po nim zauważyła krwawienia, które trwają już 5 dni.Nie wiem co się dzieje. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Re: nadżerka
Autor: gagunia27 (IP zapamiętane)
Data: 30 lip 2010 - 16:03:39

gagunia27 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Panie Doktorze.
>
> Tydzień po skończonym okresie zaczęłam
> krwawić. Zastanawiam się czy jest to związane z
> zamrażaniem nadżerki, które miałam ponad
> miesiąc temu. Dodam, że od zamrażania miałam
> już jeden okres a tydzień po nim zauważyła
> krwawienia, które trwają już 5 dni.Nie wiem co
> się dzieje. Proszę o pomoc.
> Pozdrawiam


Zampomniałam dodać, że tydzień przed plamieniai skończyłam brać antybiotyki (tydzień na zapalenie dróg oddechowych i 2 tyg na zapalenie zatok) Może to ma jakiś związek z tymi krwawieniami. Już sama nie wiem. Pozdrwaim

Re: nadżerka
Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 02 sie 2010 - 11:03:49

Witam,

Krwawienie może mieć zwiazek z zabiegiem usuniecia nadżerki. Myślę, że powinnaś pojść na kontrolne badnie po zabiegu i sprawdzić czy wszystko dobrze sie goi i skąd to krwawienie.

Re: nadżerka
Autor: gagunia27 (IP zapamiętane)
Data: 03 sie 2010 - 11:07:07

Dzwoniłam do swojego ginekologa. Niestety jest na urlopie ale powiedział, że krwawienie nie ma związku z nadżerką. I sam nie wie co to może być. Musi mnie zbadać. tak więc znowu jestem w punkcie wyjścia sad smiley

Re: nadżerka
Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 03 sie 2010 - 14:14:09

Poczekaj spokojnie na lekarza i nie stresuj się z pewnością wszystko ok.

Idź do strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4


Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.