Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Jak zdiagnozować zespół metaboliczny?

Jak zdiagnozować zespół metaboliczny?

Rekonstrukcja piersi: ekspander i endoproteza

Rekonstrukcja piersi: ekspander i endoproteza

Rak skóry: BCC

Rak skóry: BCC

Czerniak: nie tylko na skórze!

Czerniak: nie tylko na skórze!

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Krostki
Autor: aga25 (IP zapamiętane)
Data: 20 lip 2008 - 09:13:10

Mam pytanie. Na dłoniach i stopach pojawiły sie u mnie malutkie krostki o średnicy 1-2 mm, są one na zew stronach dloni, na śródręczu i delikatnie wychodzą na przedramię. Na stopach są na podbiciu, symetrycznie do środka( tak jakby na wew stronach) i również wychodza na łydki. Są malutkie i swędzą, a jeżeli je drapię nic z nich sie nie wydobywa i wogóle nie są mocno widoczne. Na początku mialam tylko na lewej dłoni więc mam wrażenie że się rozprzestrzeniają. Biotę tab. anty. i wyczytałam że działaniem niepożądanym może być wysypka ale czy to chodzi o taki rodzaj wysypki. Czy powinnnam zacząć się marwić. Bardzo bym prosiłaa o szybką odp. Pozdrawiam.

Re: Krostki
Data: 20 lip 2008 - 20:28:01

Prosiłabym o jakąś odpowiedź bo zauważyłam te krostki już na dekolcie i zaczynam się naprawdę obawiać. Dodam że we wtorek zaczęłam 4 opakowanie tabletek Cilest. a zmiany pojawiły się ok czwartku. Posmarowałam to maścią Clotrimazolum i tak jakby jest poprawa. Pod koniec tygodnia powinnam dostać leki p/grzybicze ale do tego czasu muszę sobie radzić.Są to malutkie krostki delikatnie zaczerwienione i są liczne i skupione. Proszę pomożcie.

Data: 20 lip 2008 - 20:32:40

Zastanawiam sie nad zmianą tabłetek, bo najpierw grzybica potem pkrwawienie w środku opakowania a teraz ta wysypka. Czy słusznie podejrzewam że to przez tabletki??

Autor: Leo (IP zapamiętane)
Data: 20 lip 2008 - 21:24:59

Witaj,
jeśli chodzi o grzybice pochwy to zmiana tabletek na inne nic nie pomoże, bo grzybice są efektem ubocznym wszystkich tabletek anty. Po prostu estrogeny zmieniają środowisko (pH) w pochwie co sprzyja namnażaniu drożdżaków. Żeby zmniejszyć ryzyko złapania grzybicy powinnaś zacząć przyjmować probiotyk doustny np. Lacibios Femina aby uzupełniać naturalną florę bakteryjną. Jeśli chodzi o krostki na stopach i dłoniach to Clotrimazolum jest lekiem przeciwgrzybiczym i w tym przypadku nie o taki lek chodzi, nie sądzę, że to grzybica i stosowanie tego kremu nie ma sensu. Jeśli miałabyś dostać wysypki (alergicznej) od tabletek anty to myślę, że dostałabyś ją wcześniej a nie przy czwartym opakowaniu. Przy alergiach stosuje się inne leki niż przeciwgrzybicze (chyba, że grzybica dołączy się wtórnie) więc radzę odwiedzic dermatologa i na razie nie przerywać antykoncepcji hormonalnej.
Jeżeli krostki bardzo swędzą to spróbuj do czasu wizyty u dermatologa pić wapno musujące albo kup w aptece bez recepty 0,5% hydrokortyzon w maści - przeciwalergiczny i przeciwświądowy, jednak aby dermatolog właściwie to zdiagnozował, musi widzieć jak zmiany wyglądają.
Pozdrawiam.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2008-07-20 21:30 przez Leo.

Data: 21 lip 2008 - 18:11:01

Proszę się nie obrażać ale spodziewałam się że lekarz się wypowie. W sume to on najbardziej wie co jest grane, ale nie wiem czemu tego nie zrobił. A z wykupieniem leków nie jest tak prosto bo jestem za granicą. Nino albo Agnieszkag napiszcie co o tym myślicie bo wasza wiedza też jest obszerna. Pozdrawiam.

Autor: Nina (IP zapamiętane)
Data: 21 lip 2008 - 18:27:15

Witaj Aga, mamy trzy możliwości tzn. rzeczywiście jest tak, że tabletki antykoncepcyje moga wywoływać zmiany skórne. Jest to tzw. ostuda - rozległe przebarwienia skóry głównie na twarzy. Ale to są przebarwienia. Tu radą jest unikanie słońca i kremy z wysokimi filtrami. Czy nie cierpisz na nadmierną potliwość? Ja np. w trakcie lata mam coś co nazywa się potówką czyli drobne swędzące wypryski na wew. stronie dłoni i stóp. Trzeba wtedy stosować maści wysuszające, wapno. Czy ta wyspka jest na odłoniętych częściach ciała a na tych przykrytych odzieżą jej nie ma? Bo jeśli tak to może to byc też rodzaj fotoalergii na światło słoneczne tzw. osutki świetlne. Ma to mój kolega. Małe drobne wypryski podskórne, swędzące, nasilają sie pod wpływem słońca i pokrywają miejsca skóry nieosłonięte odzieżą. Cierpiał na to kilka ładnych lat. Wyleczył sie stosując preparaty zawierające luteinę [ związek roślinny który wykazuje ochronne działanie na siatkówkę oka oraz jak ostatnio udowodniono na skórę]. Praktycznie od roku czasu ma spokój. Musisz się nad tym spokojnie zastanowić i napisać mi co sądzisz. Potem będziemy działać dalej. Pozdrawiam ciepło

Data: 21 lip 2008 - 19:11:16

Dziękuję Nino za szybką odp. Tak jak napisałam wcześniej są one na zew stronach dłoni i stóp. Na pocżątku miałam na lewej dłoni a teraz i na nogach i dłoniach a wczoraj nie czy zpaniki czy rzeczywiście ale i na dekolcie. Na nadmierną potliwość też nie choruję. Obecnie jestem w Holandii i ostatnio za dużo słońca nie było i chodziłam w zakrytym obuwiu wiec nie wiem.Ostuda całkowicie odpada. Już mi ręcę opadają. Będę na pewno starała się dostać do lekarza tutaj ale na razie to jest niemożliwe. bo w przychodni nie ma jednego lekarza i nie przyjmują nowych pacjentów. Więc muszę czekać cierpliwie. Na razie mogę liczyć tylo na was. A czy istnieje możliwość że te tabletki są po prostu za słabe dlatego to wszystko sie dzieje.

Data: 22 lip 2008 - 07:09:11

Witaj Aga, a co Ty robisz w Holandii tzn. chodzi mi pracę którą wykonujesz. Nie zmieniałaś ostatnio kosmetyków? Stosujesz jakieś zioła tzn. leki/preparaty ziołowe? Może zmieniłaś ostatnio proszek do prania? Nie jesteś uczulona za żaden rodzaj żywności [ sery pleśniowe, owoce morza, orzeszki, truskawki, mleko etc.?]. Jakie leki ostatnio stosowałaś? Pozdrawiam ciepło ps. a jaki rodzaj tabletek anty stosujesz [ możesz podać nazwę?].

Data: 22 lip 2008 - 19:13:29

Witaj Nino. Pracuje z odzieżą ( przez moment przeleciało że może to być uczulenie na kurz bo miejsce zamknięte, ale pracuje tam od roku i jak coś to wcześniej bym zauważyła, poza tym wtedy miałabym całe ręce i nogi w krostach). Kosmetyków ostatnio nie zmieniałam. Żadnych ziół nie stosuję. Proszku nie zmieniałam. Nie jestem uczulona na żadną żywność. Ostatnio stosuję pro uro, lacibios femina cały czas o 2-3 tygodni bo czekam na leki p/grzybicze z Polski. A tabletki antykoncepcyjne kttóre stosuję to Cilest. A dzisiaj było słoneczko to specjalnie wystawiłam dłonie żeby zobaczyć czy coś będzie się dziać i nic. Żadnego swędzenia czy pieczenia pod wpływem słońca. Pozdrawiam cieplutko i szczerze dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Data: 22 lip 2008 - 19:20:58

witaj Aga, no więc tak w działaniach niepożądanych Cilest jest napisane że wywołuje " wysypkę skórną, ostudę, rumień wielopostaciowy, trądzik, łojotok". U ciebie jest wysypka. Czy cały czas stosujesz Cilest czy moze wczesniej stosowałaś inne tabletki? Po drugie jeśli to nie tajemnica to na czym polega twoja praca z odzieżą? Czy masz do czynienia z rękawiczkami lateksowymi? Czy ostatnio brałaś jakieś inne leki [ oprócz prouro i lacibios feminy?] Czy wysypka dalej utrzymuje się z takim samym nasileniem? Pogorszenie lub polepszenie? Pozdrawiam

Data: 22 lip 2008 - 20:50:07

Wiatm Nino. Więc ulotkę Cilestu mam i czytałam i wiem że wysypka może występować ale nie wiedziałam czy akurat w takiej postaci i w takich miejscach jak u mnie. Tabletki Cilest stosuję od początku maja (aktualnie biorę 4 opakowanie). Wcześniej brałam Harmonet ale że pojawiło się krwawienie w środku opakowania lekarz zmienił na Cilest i Cilestu przyjełam tylko 1 opakowanie a potem zdecydowałam się odstawić tabletki. Ale to wszystko działo się 3-4 lata temu, także wątpię żeby to miało związek. Moja praca polega na składaniu zamówień, skanowaniu ich i ewentualnie pakowaniu w plastikowe worki. Odzież z którą mam styczność to płaszcze, spodnie, bluzki, sukienki etc. Nie mam kontaktu z lateksowymi rękawiczkami. Niektóre z ubrań są w foliowych pokrowcach i czasami one są zakurzone, myślałam że to może to ale jak napisłąm wcześniej wtedy miałabym całe nogi i ręce w wysypce a nie tylko dłonie i stopy. Oprócz w/w leków ostatnio też brałam Urostim który zmieniłam na Pro uro i wit B complex. Więcej leków nie brałam. A co do wysypki to czasami mi się wydaje że czasami jest coraz lepiej, a czasami widzę niznaczną poprawę ( tak jakby znikały na lewej dłoni, a;bo może po prostu mi się zdaje).Mam nadzieję że jak zacznę brać tabletki p/grzybicze to wszystko wróci do normy. Pozdrawiam Cię Nino.

Data: 23 lip 2008 - 07:42:00

Witaj Aga, myślę jednak że to nie grzybica. Gdyby to była grzybica to miałabyś ją ograniczoną do np. jednej ręki ale nie obie ręce i stopy. To jednak wskazuje na jakieś uczulenie. Powinnaś raczej zastanowić się nad lekami p/alergicznymi. Nie stosuj samodzielnie leków p/grzybiczych bo możesz sobie zrobić tylko krzywdę. Spróbuj kupić w aptece wapno, oraz maść/ krem o działaniu przeciwświądowym [ np. z wiesiołkiem], odczyny alergiczne bardzo różnie się umiejscawiają więc to nie jest regułą że miałabyś całe ręce i nogi w wykwitach. Pozdrawiam

Data: 23 lip 2008 - 18:39:51

Witaj Nino, to nie jest tak że ja sobie pomyślałam że to grzybica i zamówiłam leki z Polski bez konsultacji lekarza. Źle mnie zrozumiałaś. Leki p/grzybicze będę przyjmować bo mam grzybicę pochwy. Na razie nie jestem w stanie tutaj iść do lekarza i dlatego zadzwoniłam do swojego lekarza w Polsce i opisałam sytuację a on wypisał receptę, a siostra mi je wysłała i dzisiaj je dostałam ;-) (z czego bardzo się cieszę). A krostki powoli znikają, lewa ręka prawie czysta, ale dla pewności popiję trochę wapna. Tylko się zastanawiam alergia na co?????? Ale dziękuję serdecznie z całego serca za pomoc i zainteresowanie.Pozdrawiam cieplutko ;-*

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 24 lip 2008 - 10:18:02

ODP dla Aga25

Hmm. Jestem ginekologiem a nie dermatologiem. Co więcej, w przypadku chorób skory zmiany musi ktoś to zobaczyć. Opis nie wystarcza. Na podstawie tylko opisu trudno będzie jednoznacznie się wypowiedzieć. Tak wiec mimo najszczerszych chęci pomocy sugeruje jednak wizytę u specjalisty chorób skory. Oczywiście może to być reakcja uczuleniowa ale trzeba tez wykluczyć szkarlatyne. Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.