Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Zmiana z Zoely na Qlairę - problem
Data: 28 sie 2019 - 11:16:10

Dzień dobry,
z racji braku dostępności tabletek Zoely byłam zmuszona zmienić je na inne. Lekarz zaproponował Qlairę.W ustaleniu z nim wybrałam do końca paczkę Zoely - 24 tabletki plus 4 dni przerwy (dopiero po niej miałam zacząć Qlaire z racji tego, że kiedyś miałam plamienia sródcykliczne (dopiero po kilku latach stosowania Belary, która w końcu przestała trzymać cykl) i lekarz chciał, aby krwawienie wystąpiło). Krwawienie z odstawienia pojawiło się 27 dnia, po skończeniu Zoely zaczęłam Qlairę. Krwawienie trwało jeszcze ze 2 dni. Przy 10 tabletce pojawiło się plamienie, które przeszło w niemal tygodniowe krwawienie - dość obfite, ze skrzepami. Wybrałam całą paczkę Qlairy i niestety dziś pierwszy dzień nowego opakowania, a tego "właściwego" krwawienia z odstawienia brak. Dodam, że lekarz ostrzegł mnie, że przy takim schemacie zmiany - innym niż w ulotce, pierwsza paczka Qlairy może nie mieć działania antykoncepcyjnego. Przez cały miesiąc zabezpieczyłam się dodatkowo prezerwatywą. Czy mimo braku krwawienia mogę dalej bezpiecznie przyjmować tabletki? Czy powinnam wykonać test? Ulotka przewiduje brak krwawienia, natomiast ciąża ze względu na dodatkową metodę jest bardzo mało prawdopodobna. Aktualnie mój lekarz jest na urlopie, więc trudno mi się poradzić u źródła. Nie jestem jeszcze pewna tych tabletek i tego, czy organizm już się przestawił, dlatego nadal się zabezpieczam dodatkowo.

Zmieniany 5 raz/y. Ostatnio 2019-08-28 11:21 przez mushroomhunting.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.