Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
pęknięta torbiel jajnika
Autor: muflon ()
Data: 07 sie 2019 - 21:30:49

Bardzo proszę pana doktora o pomoc i opinię. Dwa tyg. temu podczas USG lekarz zdiagnozował na jajniku torbiel 5cm. Dwa dni temu robiłam kontrolne USG jamy brzusznej i poprosiłam lekarza żeby zwrócił szczególną uwagę na ten jajnik. Ku mojemu zdumieniu nie stwierdził żadnej torbieli. Tego samego dnia dostałam spodziewany okres z odstawienia hormonow i zaczął się ból brzucha, ale nietypowy - brzuch był wzdęty, ale nie było gazów i bardzo bolał i boli, ale tylko przy nacisku. Ból zaczął się po stronie jajnika z torbielą ale teraz boli cały. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie na Izbę Przyjęć z podejrzeniem zapalenia wyrostka. Na Izbie chirurg to wykluczył, ale nie wiedział z czego ten ból. Morfologia ok, CRP 80. Doszliśmy wspólnie do konkluzji, że podczas USG torbiel mogła pęknąć, dlatego lekarz już jej nie zobaczył i zaczęły się dolegliwości bólowe. Kazał mi się obserwować i poszłam do domu. Nie mam gorączki, nie wymiotuję, nie mam mdłości. Wzdęty brzuch boli tylko przy dotknięciu, ale dość konkretnie. I w tym wszystkim centralnie siedzi jeszcze wielka macica 12x14cm z mięśniakiem, prawdopodobnie cała do usunięcia (wizyta za 2 tygodnia w tej sprawie). Mam 50 lat i od dawna wczesną menopauzę, biorę Lesine. Lekarz był zdumiony, że taka torbiel powstała w tej sytuacji, nawet robiłam test ROMA. Nie wiem jak sobie pomóc, jeśli to zapalenie otrzewnej, pewnie lekkie, bo brzuch jest miękki. Robiłam okłady z lodu w żelowym kompresie ale nie widzę żeby to coś poprawiało. Co Pan o tym sądzi?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.