Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Czym krem na noc różni się od kremu na dzień?

Czym krem na noc różni się od kremu na dzień?

Polka i prace domowe – RAPORT

Polka i prace domowe – RAPORT

Kontrowersyjna kampania Libresse, czyli „Viva la Vulva”. O co w niej chodzi i czy jest potrzebna?

Kontrowersyjna kampania Libresse, czyli „Viva la Vulva”. O co w niej chodzi i czy jest potrzebna?

Depresja, nerwica, chandra, baby blues, zaburzenia dwubiegunowe – czy wiesz, czym się różnią?

Depresja, nerwica, chandra, baby blues, zaburzenia dwubiegunowe – czy wiesz, czym się różnią?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
miesiączka po usunięciu polipa szyjki macicy
Autor: ackne ()
Data: 07 sty 2019 - 14:20:15

witam, 02.12.2018 dostałam normalnego okresu, mam 40 lat, tyłozgięcie macicy, miesiączki co 31-33 dni, 7-dniowe obfite i czasem ze skrzepami. Szóstego dnia cyklu krwawienie ustępowało ale pojawiły się duże skrzepy -powyżej 5 cm. Byłam w szpitalu, dożylnie exacyl, duża anemia. Wypisano mnie po zaleczeniu krwawienia, które nie ustąpiło jednak. Poszłam na wizytę prywatną. W USG wyszedł polip szyjki macicy, był to już 10 dc rosnący pęcherzyk czyli normalny cykl. Dostałam proverę i ewentualnie exacyl. Skrzepy nie ustępowały. Po dwóch dniach w 12 dc lekarz zdecydowała się na usunięcie polipa. Miałam też łyżeczkowanie szyjki. Skrzepy nie pojawiły się, dwa dni lekko plamiłam. Wszystkie leki odstawiłam oprócz żelaza i kwasu foliowego. 27.12.18 dostałam miesiączkę, przedwcześnie. Okres był łaskawszy, bez skrzepów, bez bólu. Trwał 7 dni, po czym do 9-go dnia plamiłam na brązowo. Dwa dni nie miałam już nic, tylko śluz przygotowujący się do owulacji. Dziś jest 12 dc i od rana znów krwawię. Nie wiem dlaczego. Czy skrzepy to była wina polipa? Czy krwawienie obecne to przedłużająca się miesiączka i źle działające hormony. Bardzo się boję, choć wyniki które mi pobrano-badano wycinek z endometrium, polipa, pozostałości po łyżeczkowaniu szyjki, oraz zrobiono mi cytologię płynną, wszystkie wyniki są dobre. konsultowałam je już z lekarzem. Przy polipie jest opis "z cechami obrzęku i przewlekłego zaostrzenia zapalenia". Obecnie nie mam żadnych leków oprócz żelaza i kwasu foliowego oraz letroxu (mam hashimoto). Bardzo proszę o jakąś pomoc.

Re: miesiączka po usunięciu polipa szyjki macicy
Autor: kasia123 ()
Data: 13 mar 2019 - 12:23:34

Najlepiej będzie poradzić się lekarza do korego chodzisz i kóry ma pełen obraz sytuacji. Pójdź na badanie kontrolne i niech lekarz sprawdzi czy wszystko ok. Ponadto około 40 roku życia u niektórych kobiet mogą już występować takie objawy jak niepzrewidziane plamienia, krwawienia i jest to związane z e zbliżającą się menopauzą. Może to wystąpić nawet na kilka lat przed ostatnią miesiączką.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.