Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
antykoncepcja A antybiotyk
Data: 10 lis 2018 - 11:32:54

witam

1 listopada rozpoczelam antykoncepcje pierwszy raz w moim życiu. dziś mamy 10 więc dziś wezmę 10 tabletke z blistra. tabletki te przyjmuje o godzinie 19. niestety, dziś zachorowałam na odgórnie drogi oddechowe i rano rozpoczęłam antybiotyk amosiclav (875mg + 125mg), będę przyjmować 2 razy dziennie przez 7 dni. tabletki antykoncepcyjne to yasminelle 00,2 mg + 3 mg ethinylestradiolum+drospirenonum. mam pytanie czy i w jakim stopniu antybiotyk ma wplyw na antykoncepcje, jak mam dalej postępować, czytałam na forach że w takich przypadkach kobiety nie zostawiają tylko biorą dalej, ale nie chce tak mieszać w organiźmie, zresztą jeśli tak bym miała postąpić to wolę wpierw skonsultować się z ginekologiem. wiem że skończeniu antybiotyku muszę zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni, a czy potem ochrona antykoncepcyjne wraca do normy tak jak chronila przed chorobą? bardzo proszę o rozważenie i poradę. z góry dziękuję.

Re: antykoncepcja A antybiotyk
Autor: kasia123 ()
Data: 13 lis 2018 - 08:10:00

Hej,

Przy antybiotykach nie zawsze trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie. Przeczytaj dokładnie ulotkę i tam znajdziesz info czy antybiotyk osłabia skuteczność antykoncepcji.
Jeżeli jednak się bardzo obawiasz, to możesz się dodatkowo zabezpieczyć.

Autor: finlandia ()
Data: 13 lis 2018 - 15:20:56

To właśnie dobrze zrobisz, jak przeczytasz ulotkę i w razie jeszcze jakiś wątpliwości porozmawiasz ze swoim ginekologiem. Jak u mnie ale to jakiś czas temu musiałam przyjmować antybiotyk to i tak nie miałam ochoty na igraszki, więc nie musiałam się dodatkowo zabezpieczać. Ale lekarz i tak mi powiedział, że nie będą te leki osłabiały antykoncepcji. Dopiero jak wyzdrowiałam całkowicie to znowu z moim facetem wróciliśmy do naszym wspólnych chwil razem grinning smiley

Autor: ilciaka ()
Data: 13 lis 2018 - 16:58:52

Tabletki przyjmuj normalnie i przy tym się dodatkowo zabezpieczaj w trakcie i 7 dni po. To nie jest tak że na pewno tabletki będą gorzej działać ale może się tak zdarzyć dlatego na wszelki wypadek uważaj. Ja biorę belarę i jak muszę wziąć jakiś dodatkowy lek to zawsze czytam od razu ulotki tabletek i tego leku właśnie.

Autor: kasia123 ()
Data: 14 lis 2018 - 07:45:20

Przy antybiotyku radzę zastosować probiotyk, bo inaczej może się skończyć infekcją grzybiczą niestetysad smileyJa zawsze stosuję doustny probiotyk ginekologiczny Lacibios Femina.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.