Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Polka i czas wolny – czy znajdujemy czas na hobby?

Polka i czas wolny – czy znajdujemy czas na hobby?

Aktywność fizyczna w depresji – czy rzeczywiście jest pomocna?

Aktywność fizyczna w depresji – czy rzeczywiście jest pomocna?

Stretching – czym jest i dlaczego warto włączyć go do codzienności?

Stretching – czym jest i dlaczego warto włączyć go do codzienności?

Nici liftingujące – dlaczego zdobyły serca Polek?

Nici liftingujące – dlaczego zdobyły serca Polek?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Przewlekła grzybica
Data: 07 lis 2018 - 14:55:54

Witam,
przez ponad rok leczyłam się z powodu przewlekłej grzybicy. W końcu udało mi się. Obecnie po dłuższym czasie znowu mam silną infekcję. Wówczas pomogło mi leczenie Natamycyna + Fluconazol 50g w czasie miesiączki. Potem już tylko Natamycyna, na koniec Natamycyna zachowawczo 1 x tydz.

Teraz dostałam Pimafucin (6 szt.). Leczenie nie pomogło. Objawy wzmogły się zaraz po zaprzestaniu leczenia. Lekarz zalecił mi jedynie leczenie doustne - Flucofast 200. Oprócz tego uroFuraginum i wit. C, bo skarżyłam się na parcie na pęcherz (moim zdaniem to od grzybicy, nie od pęcherza - kiedy biorę jakieś leki dopochwowe lub doustne, parcia aż takiego nie ma). Robiłam przy okazji badań badanie ogólne moczu i nie wykazało żadnych bakterii. Wszystko inne w normie. Mam dość wysoki cukier - nie do leczenia farmakologicznego, raczej do pilnowania diety. Po zmianie nawyków schudłam 4kg w kilka miesięcy i obecnie mam niedowagę (3kg), której nie umiem pokonać. Zawsze byłam szczupłą osobą, ale bez węglowodanów prostych nie tyję. Problemy z infekcją zaczęły się pojawiać, kiedy zaczęłam się inaczej odżywiać na rzecz ustabilizowania cukru.

Moje leczenie: 1, 3, 5 dzień - Flucofast 200x1. Później 2 x 200 / tydz. Obecnie wzięłam 4 tabletkę na 12 i nie widzę poprawy. UroFuraginum i wit. C 1000 wybrałam zgodnie z zaleceniami. W dni, kiedy nie biorę leku parcie na pęcherz się zwiększa, upławy praktycznie nie występują albo śladowo - mleczne, o dziwnym zapachu. W dniu brania tabletki przechodzę infekcję jakby od początku do końca - przez cały dzień. Raz jest lepiej, raz gorzej. Wówczas upławy pod koniec dnia zmieniają się w żółtawe, o bardziej kwaśnym zapachu, ale też jest ich mało. Czy to jest normalna reakcja? Czy Flucofast już powinien działać lepiej? Strasznie się męczę. Jeśli ma to cel dam radę, jeśli nie... potrzebuję innego leczenia.

Dodam, że podanie Natamycyny 25 raz na dobę często przynosi mi większą ulgę niż ten Flucofast, ale nie robię tego, bo lekarz zalecił inne leczenie. Wówczas nie mam takiego parcia na pęcherz, a to mnie męczy najbardziej. Pieczenie jestem w stanie znieść.

Stostuję też Trilac Lady doustnie. Nie wiem, czy podczas brania Flucofastu i niedoleczonej infekcji mogę brać probiotyk dopochwowo.

Lekarz tym razem nie zrobił mi posiewu, zbadał tylko wydzielinę pod mikroskopem. Jestem pewna, że to grzybica, bo miałam ją już 100 razy, nie wiem jednak, czy to znowu ten sam patogen.Zmieniany 6 raz/y. Ostatnio 2018-11-07 15:15 przez mushroomhunting.

Re: Przewlekła grzybica
Autor: kasia123 ()
Data: 13 lis 2018 - 08:23:58

Hej,

powinnaś brać jak najwięcej probiotyków. Tylko stosuj je 1 godzinę przed lub 3 godziny po przyjęciu leku przeciwgrzybiczego.Stosuj probotyk doustnie i dopochwowo. W przewodzie pokarmowym jest źródło zakażenia, odporność bierze się z jelit. Jeżeli w jelitach jest dysbioza, to nie wyeliminujesz jej w układzie moczowo-płciowym.
Mogę polecić serię lacibios femia- doustny probiotyk ginekologiczny oraz płyn do higieny intymnej-naturalny, bez sztucznych substancji. Mogę polecić również doustny probiotyk Estabiom.
A nie masz jeszcze wyników badań posiewu?

Re: Przewlekła grzybica
Data: 13 lis 2018 - 15:06:30

hej,
lekarz nie zrobił mi posiewu. a teraz jest na dłuższym urlopie. ja z kolei zaraz będę miała miesiączkę. sytuacja jest bez zmian. zostało mi jeszcze kilka tabletek i po miesiączce pewnie trafię znowu do lekarza i już będę wymagać bezwzględnie posiewu. po flucofaście mam różne przeboje w układzie pokarmowym. probiotyki stosuję. niestety, tylko doustne. ostatnio po zaaplikowaniu invagu dopochwowo czułam takie pieczenie, że nie byłam w stanie użyć kolejnego. sad smiley wcześniej (rok leczenia - ciągle candida albicans) pomogła mi natamycyna i fluconazole w małych dawkach. miałam spokój przez 2-3 lata. teraz mam wrażenie, że jestem jakaś oporna na flucofast. ten stan powoli wprowadza mnie w jakąś nerwicę.Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2018-11-13 15:08 przez mushroomhunting.

Re: Przewlekła grzybica
Autor: kasia123 ()
Data: 14 lis 2018 - 07:49:41

Nie przerywaj stosowania probiotyków, a nawet zwiększ dawkę. A co stosujesz doustnie, jaki probiotyk?
Możesz spróbować też irygacji z tantum rosa, ale po nich musiałabyś użyć probiotyku dopochwowego, żeby odbudować florę pochwy.

Re: Przewlekła grzybica
Data: 14 lis 2018 - 13:16:03

Stosowałam już różne, zaczynając od Trillac Plus. Potem Trillac, Trillac Lady, teraz Lacibos Femina. Do ilu mogę zwiększyć? czy jest sens przyjmować LF i Trillac jednocześnie, podczas gdy Trillac jest typowo na jelita.

Re: Przewlekła grzybica
Autor: kasia123 ()
Data: 14 lis 2018 - 13:27:20

LaciBios Femina jest i na jelita i na pochwe, także wystarczy. Stosujesz doustnie i działa na jelita i na układ moczowo płciowy. bakterie migrują z przewodu pokarmowego do pochwy i cewki moczowej. Proponuję jednak zastosować jedną doustnie, a jedna na noc dopochwowo, żeby od razu zadziałała w miejscu docelowym.
Spróbuj również te irygacje, a potem probiotyk dopochwowo.

Re: Przewlekła grzybica
Data: 14 lis 2018 - 23:47:31

dziękuję. spróbuję tak zrobić. dziś udało się z lacobios, nie było przy tym takiego dyskomfortu jak wcześniej w wypadku invagu.
co do irygacji - szczerze mówiąc boję się z racji tego, że kiedyś takie irygacje bardzo mnie wyjałowiły.

Re: Przewlekła grzybica
Autor: kasia123 ()
Data: 15 lis 2018 - 07:54:50

Tak, to prawda irygacje wyjaławiają, dlatego od razu po irygacji dopochwowo probiotyk. Ale spróbuj na razie probiotyk doustnie i dopochwowo, możesz też smarować clotrimazolum. Możliwe, ze masz np. infekcję mieszaną tzn grzyb+bakteria i to już wymaga leczenia pzreciwgrzybiczego i przeciwbakteryjnego, ale tu konieczne są badania, żeby to potwierdzić.Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.