Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

RAPORT: Polka i operacje plastyczne

RAPORT: Polka i operacje plastyczne

Letnia „depresja” – gdy zamiast cieszyć się słońcem, czujesz się… coraz gorzej!

Letnia „depresja” – gdy zamiast cieszyć się słońcem, czujesz się… coraz gorzej!

5 popularnych błędów podczas wakacyjnego opalania!

5 popularnych błędów podczas wakacyjnego opalania!

Czy można zajść w ciążę, gdy…? Rozwiewamy wątpliwości!

Czy można zajść w ciążę, gdy…? Rozwiewamy wątpliwości!

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Pomocy
Data: 13 sie 2018 - 09:29:05

Witam
Mam kilka wątpliwości i proszę o pomoc:
1. Chcemy starac sie o dziecko .Mąż przyjmuje antydepresant elicea 10mg . Czy ten lek moze miec jakichs wpływ na starania na ewentualna ciaze i na dziecko? Czy moze jakos zaszkodzic?Czy trzeba odstawic jakis czas odczekac i dopiero zaczynac starania?
2. Prowadze metode obserwacji objawowo-termizna śluz = codienny pomiar temperatury, Ryuje wykresy. Teraz jest cos takiego 2 cykle ze nie zazuwazam skoku temperatury o minimum 0,2 st, w tym cyklu sluzu plodnego tez bylo jakos tak malo (.Wczesniej zawsze przez 4-5 dni bylo go b duzo i byl b sliski jak bialko kurze) ale odczuwalam jakis taki dykomfort w brzuchu, taka sztywnosc jakby szyjki i podwyzszona temperature.Najwyzsza temp jaka zauwazylam to 36,90. Co prawda byly upaly pracuje ciezko fizycznie na zewnatrz , temp tez mierzylam w odstepach casowych wiecej niz 0,5 h a poza tym wyjezdzalam na wazkacje- zmiana klimatu.Co to moze oznaczac ? ze owulacja nie wystapila gdy nie bylo skoku o 0,2 st?Wystraszylam sie ze to moze wyczerpujaca sie rezerwa jajnikowa?
3. Odnosnie cytologii .Czy wystarczy ja wykona raz na 3 lata tak jak mowia lekarze?Jesli wynik jest dobry.Ostatnio robilam w pazdzierniku bedzie 2 lata stopien drugi.Czy wykonac przed ciazą? Czy moge czuc sie bezpiecznie?
4 Odnosnie badan na toxoplasmoze.Robilam przed I ciaza igg igm niereaktywna .Rozumiem ze trzeba powtorzyc przed ciazą? i jezeli nie bede miala przechorowanej czyli przeciwcial igg podwyzszonych to musze ciagle powtarzac tak?A na to tez raz tylko mozna zachorowac tak? I czy mozna jej sie nabyc z niemytych warzyw owocow bo mam do czynienia z tym na co dzien?
Cytomegalia igg 69 dodatni igm 0,17 ujemny czyli mialam przechorowana i juz nie zachoruje.
Rozyczka igg -102 dodatni igm- 0,78 niereaktywne czyli tez nie musze powtarzac tak
Czy na toxo powinnam dostac skierow przed ciaza w ranach nfz? bo przed I ciaza na rozyczke cytomegalie i toxo nie dostalam robilam prywatnie
Bardzo dziekuje za pomoc

Re: Pomocy
Data: 23 sie 2018 - 09:40:23

Bardzo proszę o poradę

Autor: kasia123 ()
Data: 28 sie 2018 - 12:50:45

Jeżeli chodzi o antydepresanty, to musisz zapytać jego lekarza psychiatry czy nie ma żdnych przeciwwskazań. Bys może mogę trochę osłabiac płodność.
Poza tym niektóre cykle u zdrowych kobiet czasem są bezowulacyjne. Być może tak właśnie było teraz u ciebie.Jeżeli masz stopień 2 w cytologii to zapytaj lekarza czy nie warto robić badanie częściej niż co 3 lata.

Powiedz również lekarzowi, ze planujesz ciazę, on powie ci jak się do tego przygotować i jakie badania wykonać przed.
Jeżeli chodzi o toxo, to refundowana jest dopiero w ciaży, przed musisz zrobić prywatnie. Może być z niemytych warzyw i owoców.

Data: 29 sie 2018 - 10:24:57

Dziękuje
1 Maz wczesniej pytał lekarza jak ten lek moze wpływac na planowanie ciazy i ew ciaze-powiedział ze nie ma znaczenia .Nie wiem czy werzyc? Jak sadzisz moze jakos zaszkodzic dla dziecka? Jak zauwazylismy i to jest b czeste przy tych lekach powoduje trudnosci ze wzwodem i obniza libido
2 czy z mojego opisu wynika ze cykl byl bezowulacyjny? brzuch mnie pobolewal gdzie nigdy nie boli śluzu bylo mniej a skok temperatury na wykresie zamias 0,2 0, 15 .Czy taki zbyt niski skok oznacza brak owulacji? Bo jesli chodzi o sluz to kiedys pytalam lekarza i pow ze sluz plodny nie musi byc ciagnacy i moze byc ze w dni plodne moze go nie byc.
Lekarz odnosnie cytologii przed 1 ciaza powiedzial ze stopien II to praktycznie to samo co I. Czy wystarczy wykonac raz na 3 lata tak jaksie zaleca?
Jeszcze jedna kwestia OM mialam 20 08 trwala krocej niz zwykle bo 6 dni a zawsze mialam 7 i na 8 jeszcze troche. no i byls obfita tzn czulam jak " ze mnie leci " doslownie Teraz 6 i byla jakby mniej obfita ale byly widoczne jak wczesniej odrywajace sie skrzepy. Teraz jest 9 dzien cyklu czuje suchosc w pochwie i jakby taką wewnętrzna sztywność w pochwie . Co to może oznaczac?
Bardzo prosze o pomoc

Data: 31 sie 2018 - 09:49:34

Bardzo prosze o pomoc

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.