Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Jakie badania dla kobiet i mężczyzn po 50-tce?

Jakie badania dla kobiet i mężczyzn po 50-tce?

RAPORT: Polka i operacje plastyczne

RAPORT: Polka i operacje plastyczne

Letnia „depresja” – gdy zamiast cieszyć się słońcem, czujesz się… coraz gorzej!

Letnia „depresja” – gdy zamiast cieszyć się słońcem, czujesz się… coraz gorzej!

5 popularnych błędów podczas wakacyjnego opalania!

5 popularnych błędów podczas wakacyjnego opalania!

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Pomocy
Data: 13 sie 2018 - 09:29:05

Witam
Mam kilka wątpliwości i proszę o pomoc:
1. Chcemy starac sie o dziecko .Mąż przyjmuje antydepresant elicea 10mg . Czy ten lek moze miec jakichs wpływ na starania na ewentualna ciaze i na dziecko? Czy moze jakos zaszkodzic?Czy trzeba odstawic jakis czas odczekac i dopiero zaczynac starania?
2. Prowadze metode obserwacji objawowo-termizna śluz = codienny pomiar temperatury, Ryuje wykresy. Teraz jest cos takiego 2 cykle ze nie zazuwazam skoku temperatury o minimum 0,2 st, w tym cyklu sluzu plodnego tez bylo jakos tak malo (.Wczesniej zawsze przez 4-5 dni bylo go b duzo i byl b sliski jak bialko kurze) ale odczuwalam jakis taki dykomfort w brzuchu, taka sztywnosc jakby szyjki i podwyzszona temperature.Najwyzsza temp jaka zauwazylam to 36,90. Co prawda byly upaly pracuje ciezko fizycznie na zewnatrz , temp tez mierzylam w odstepach casowych wiecej niz 0,5 h a poza tym wyjezdzalam na wazkacje- zmiana klimatu.Co to moze oznaczac ? ze owulacja nie wystapila gdy nie bylo skoku o 0,2 st?Wystraszylam sie ze to moze wyczerpujaca sie rezerwa jajnikowa?
3. Odnosnie cytologii .Czy wystarczy ja wykona raz na 3 lata tak jak mowia lekarze?Jesli wynik jest dobry.Ostatnio robilam w pazdzierniku bedzie 2 lata stopien drugi.Czy wykonac przed ciazą? Czy moge czuc sie bezpiecznie?
4 Odnosnie badan na toxoplasmoze.Robilam przed I ciaza igg igm niereaktywna .Rozumiem ze trzeba powtorzyc przed ciazą? i jezeli nie bede miala przechorowanej czyli przeciwcial igg podwyzszonych to musze ciagle powtarzac tak?A na to tez raz tylko mozna zachorowac tak? I czy mozna jej sie nabyc z niemytych warzyw owocow bo mam do czynienia z tym na co dzien?
Cytomegalia igg 69 dodatni igm 0,17 ujemny czyli mialam przechorowana i juz nie zachoruje.
Rozyczka igg -102 dodatni igm- 0,78 niereaktywne czyli tez nie musze powtarzac tak
Czy na toxo powinnam dostac skierow przed ciaza w ranach nfz? bo przed I ciaza na rozyczke cytomegalie i toxo nie dostalam robilam prywatnie
Bardzo dziekuje za pomoc

Re: Pomocy
Data: 23 sie 2018 - 09:40:23

Bardzo proszę o poradę

Autor: kasia123 ()
Data: 28 sie 2018 - 12:50:45

Jeżeli chodzi o antydepresanty, to musisz zapytać jego lekarza psychiatry czy nie ma żdnych przeciwwskazań. Bys może mogę trochę osłabiac płodność.
Poza tym niektóre cykle u zdrowych kobiet czasem są bezowulacyjne. Być może tak właśnie było teraz u ciebie.Jeżeli masz stopień 2 w cytologii to zapytaj lekarza czy nie warto robić badanie częściej niż co 3 lata.

Powiedz również lekarzowi, ze planujesz ciazę, on powie ci jak się do tego przygotować i jakie badania wykonać przed.
Jeżeli chodzi o toxo, to refundowana jest dopiero w ciaży, przed musisz zrobić prywatnie. Może być z niemytych warzyw i owoców.

Data: 29 sie 2018 - 10:24:57

Dziękuje
1 Maz wczesniej pytał lekarza jak ten lek moze wpływac na planowanie ciazy i ew ciaze-powiedział ze nie ma znaczenia .Nie wiem czy werzyc? Jak sadzisz moze jakos zaszkodzic dla dziecka? Jak zauwazylismy i to jest b czeste przy tych lekach powoduje trudnosci ze wzwodem i obniza libido
2 czy z mojego opisu wynika ze cykl byl bezowulacyjny? brzuch mnie pobolewal gdzie nigdy nie boli śluzu bylo mniej a skok temperatury na wykresie zamias 0,2 0, 15 .Czy taki zbyt niski skok oznacza brak owulacji? Bo jesli chodzi o sluz to kiedys pytalam lekarza i pow ze sluz plodny nie musi byc ciagnacy i moze byc ze w dni plodne moze go nie byc.
Lekarz odnosnie cytologii przed 1 ciaza powiedzial ze stopien II to praktycznie to samo co I. Czy wystarczy wykonac raz na 3 lata tak jaksie zaleca?
Jeszcze jedna kwestia OM mialam 20 08 trwala krocej niz zwykle bo 6 dni a zawsze mialam 7 i na 8 jeszcze troche. no i byls obfita tzn czulam jak " ze mnie leci " doslownie Teraz 6 i byla jakby mniej obfita ale byly widoczne jak wczesniej odrywajace sie skrzepy. Teraz jest 9 dzien cyklu czuje suchosc w pochwie i jakby taką wewnętrzna sztywność w pochwie . Co to może oznaczac?
Bardzo prosze o pomoc

Data: 31 sie 2018 - 09:49:34

Bardzo prosze o pomoc

Data: 01 pa 2018 - 08:31:41

Hej,

Myślę, ze przed ciążą możesz wykonać cytologię-nie zaszkodzismiling smiley

Twój cykl mógł być bezowulacyjny, tak się czasem zdarza. Duzy wpływ ma też stres. Jeżeli bedziesz o tym ciągle myśleć, martwić się i zastanawiać, to może być problem z zajściem w ciązę. Najlepiej się wyluzować i nie myślećsmiling smiley

Data: 01 pa 2018 - 10:27:05

Jeszcze jedna kwestia dotyczaca poprzedniego cyklu: miesiaczke mialam 21 08 trwala krocej niz zwykle bo 6 dni a zawsze mialam 7 i na 8 jeszcze troche. no i byls obfita tzn czulam jak " ze mnie leci " doslownie Teraz 6 i byla jakby mniej obfita ale byly widoczne jak wczesniej odrywajace sie skrzepy. jOd 9 dzienia cyklu czuje suchosc w pochwie i jakby taką wewnętrzna sztywność w pochwie taki jakby ucistk uczucie jakbym cos tam miala i mi napieralo, dziwne uczucie Co to może oznaczac?
OM 21 09 w poprzednim cyklu a takze i w tym odrazu po miesiaczce odczuwam bol w lewym podbrzuszu mysle ze jest to jajnik jest to takie jakby klócie pojawiajace sie przyporuszaniu sie zmiane pozycji chodzeniu a taze w bezruchu ten bol w lewym podbrzuszu czuje takze przy oddawaniu moczu. Ogolnie bol ten jakby promieniuje do lewego boku nadbrzusza.Co to moze oznaczac ?Zrobilam posiew z pochwy jest czysty. Temperatura normalna.Czy moze to byc jakis stan zapalny przydatka?
Bardzo prosze o pomoc

Data: 15 pa 2018 - 07:43:38

Może masz akurat owulację i dlatego odczuwasz te bóle. Jeżeli się niepokoisz, to umów się na wizytę do lekarza,
Polecam również profilaktyczne stosowanie probiotyku np. LaciBios Femina lub Estabiom.

Data: 15 pa 2018 - 11:46:48

Byłam u lekarza i wyglada ze wszystko ok na usg byl 18 mm pecherzyk byl to 16 dc. Powiedzialam ze chce sie starac o ciąże .Lekarz powiedzil ze pecherzyk gdzies tak 19 dc powinien peknac i trzeba probowac wtedy.
Jak okreslioc kiedy peka pecherzyk? Wspołżylismy 20 dnia cyklu. Czy to za pozno czy tez mozliwa jest ciaza? Narazie chyba nie mam zadnych dolegliwosci
Jeszcze druga kwestia moze nie zwiazana z forum ale bardzo prosze o pomocbo b mnie to martwi:
Od tygodnia odczuwam ciąagle wzdecia i non stop gazy. W okolicach odbytu mam dziwne uczucie jakis taki ucisk takie odczucie ciezkosci i jakby mi cos wystawalo szczegolnie odczuwam to podczas poruszania sie. Co to moze byc?Nic mnie nie boli wyproznienia normalne co 1-2 dni i czuje sie jakos tak przez to ociezale. Dodam ze wczesniej ponosilam ciezkie rzeczy.Bsrdzo prosze opomoc bo wstydze sie isc z tym do lekarza

Data: 26 pa 2018 - 08:31:39

Możliwe, że masz hemoroidy (żylaki odbytu), możesz wtedy też odczuwaś, swędzenie, pieczenie.
Zrób test ciążowy to się przekonasz cy jesteś w ciażysmiling smiley Na objawy ciaży jeszcze za wcześniesmiling smiley Możesz też zrobić test na beta hcg z krwi.

Data: 09 lis 2018 - 14:07:31

a po jakim czasie pecherzyk pęka?

Data: 13 lis 2018 - 08:13:07

To zależy od długości cyklu. U każdego jest to indywidualna sprawa. Trzeba obserwować swoje cykle, wiedzieć kiedy jest owulacja i wtedy można w przybliżeniu określić kiedy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.