Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Prośba o interpretację wyniku kolposkopii
Data: 25 lip 2018 - 10:09:21

Witam serdecznie.
Bardzo proszę o przetłumaczenie opisu z kolposkopii bo nie jestem w stanie wszystkiego zanalizować, przez co mam jeszcze większy stres a lekarz przeprowadzający badanie właściwie nic mi nie wytłumaczył.
Z góry bardzo dziękuję poniżej opis:

Tarcza części pochwowej szyjki macicy pokryta wielowarstwowym płaskim wokół strefy transformacji a granica między nimi przebiega w odległości około 2 cm od ujścia kanału szyjki macicy i jest wręcz wysztancowana.
W kierunku punktowatego ujścia zewnętrznego rozciąga się strefa transformacji - ektopia groniasta cienko pokryta nabłonkiem wtórnym a w jej obrębie liczne naczynia krwionośne o cechach niepokoju zapalnego.
Między godziną 10 a 13 rozciąga się punkcikowanie w obrębie nabłonka płaskiego. Z ujścia wystaje polip. Kolposkopia satysfakcjonująca. Po próbie octowej punkcikowanie jeszcze bardziej widoczne. Po próbie z płynem Lugola nabłonek płaski pierwotny jest jodopozytywny a strefa transformacji i punkcikowanie jodonegatywne. Pobrano wycinki z tarczy części pochwowej szyjki macicy. Dodam, że jestem w 10 tygodniu ciąży. Czego mogę się spodziewać?

Re: Prośba o interpretację wyniku kolposkopii
Autor: kasia123 ()
Data: 26 lip 2018 - 10:01:35

Hej,

Masz polipa, ale można z tym żyć. Masz lekki stan zapalny-zalecam doustnie i dopochwowo probiotyk najlepiej ALciBios Femina lub Estabiom Pregna.A ektopia występuje praktycznie u każdej kobiety. myślę, ze nie masz się w ogóle czym martwić.

Data: 26 lip 2018 - 16:37:04

bardzo dziękuję Kasiu, czekam na wyniki wycinków i bardzo bym chciała znowu spać spokojnie smiling smiley Serdecznie Cię pozdrawiam!!!

Autor: kasia123 ()
Data: 27 lip 2018 - 07:59:53

Pozdrawiam i życzę powodzenia. możesz spać spokojnie, nie masz się czym martwićsmiling smiley

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.