Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

RAPORT: Polka i operacje plastyczne

RAPORT: Polka i operacje plastyczne

Letnia „depresja” – gdy zamiast cieszyć się słońcem, czujesz się… coraz gorzej!

Letnia „depresja” – gdy zamiast cieszyć się słońcem, czujesz się… coraz gorzej!

5 popularnych błędów podczas wakacyjnego opalania!

5 popularnych błędów podczas wakacyjnego opalania!

Czy można zajść w ciążę, gdy…? Rozwiewamy wątpliwości!

Czy można zajść w ciążę, gdy…? Rozwiewamy wątpliwości!

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Opóźnienie w przyklejeniu plastra EVRA - pewne obawy
Data: 04 lip 2018 - 18:48:01

Cześć!
Dręczy mnie dosyć irracjonalny problem. Otóż zwykle przyklejam plaster w piątek rano.Tuż po ostatniej miesiączce (zakończyła się w czwartek 28.06) zapomniałam przykleić nowego plastra (czyli 1.) w piątek rano, zrobiłam to wieczorem, miałam może 8/9 godzin opóźnienia. W sobotę (6. dnia cyklu) kochałam się z moim chłopakiem, stosunek zakończył się wytryskiem. Mam idealny, 28-dniowy cykl, przy czym dni płodne zaczynają się zwykle w 10 dniu cyklu, podczas gdy miesiączka trwa do 5 dnia cyklu.
Wiem, że to być może zupełnie niepotrzebne i pewnie wywołane tym, że w ciągu początku tego tygodnia przeżywałam wiele stresu, ale od wczoraj straciłam apetyt. Od razu powiązałam to ze stosunkiem, tym bardziej, że na ulotce EVRY jest zaznaczone, że jeżeli pominie się pierwszy plaster, istnieje podwyższone ryzyko zajścia w ciążę...

Nie po raz pierwszy mam obsuwę w przyklejaniu plastra (najczęściej nie więcej niż kilka godzin), ale jak już pisałam, teraz boję się jakoś szczególnie. Czy jest czego?

Re: Opóźnienie w przyklejeniu plastra EVRA - pewne obawy
Autor: kasia123 ()
Data: 05 lip 2018 - 08:13:15

Hej,
Stosując plastry nie możesz mieć dni płodnych. Podczas stosowania plastrów jesteś cały czas niepłodnasmiling smiley
Jeżeli to było kilka godzin to działanie antykoncepcyjne prawdopodobnie było jeszcze zachowane. Dla pewności zrób test ciązowy.

Data: 11 lip 2018 - 17:30:14

Raczej chodzi o to, czy działanie antykoncepcyjne zostało wznowione. Opóźnienie w przyklejaniu plastra było kilkugodzinne, nie został on przecież pominięty.

Autor: kasia123 ()
Data: 12 lip 2018 - 07:50:59

Myślę, że zostało wznowione.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.