Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Jakie badania dla kobiet i mężczyzn po 50-tce?

Jakie badania dla kobiet i mężczyzn po 50-tce?

RAPORT: Polka i operacje plastyczne

RAPORT: Polka i operacje plastyczne

Letnia „depresja” – gdy zamiast cieszyć się słońcem, czujesz się… coraz gorzej!

Letnia „depresja” – gdy zamiast cieszyć się słońcem, czujesz się… coraz gorzej!

5 popularnych błędów podczas wakacyjnego opalania!

5 popularnych błędów podczas wakacyjnego opalania!

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Mirena, torbiel, Duphaston
Autor: outorka ()
Data: 04 lip 2018 - 18:39:50

Cześć dziewczyny, w listopadzie a zatem 8 miesięcy temu założyłam wkładkę Mirena - mam endometriozę i taką metodę wybrała ginekolog. Plamiłam parę tygodni, ale to podobno normalne. Potem było już czysto i praktycznie bez miesiączek. 1,5 miesiąca temu znów pojawiło się plamienie, ale jakieś dziwne, zdecydowanie nieodmiesiączkowe. USG wykazało, że mam torbiel na jajniku - dodam, że NIGDY nie miałam takich problemów. Strategia lekarza to ponowne wywołanie okresu tabletkami o nazwie Duphaston (hormony, które zażyłam po wizycie przez kolejnych 10 dni) i docelowo uruchomienie pracy jajnika, by torbiel samoistnie się wchłonęła w perspektywie następnych 4 miesięcy. Duphaston miałam przyjmować każdego 16 dnia cyklu przez 10 dni. Po pierwszej serii Duphastonu to dziwne plamienie zanikło zupełnie, ale okresu jak nie było tak nie ma a przecież miał się pojawić. Dziś mija już... 36 dni. Ginekolog karze czekać, a ja się martwię. Czy któraś z Was miała podobny problem?

Re: Mirena, torbiel, Duphaston
Autor: kasia123 ()
Data: 05 lip 2018 - 08:15:42

Poczekaj jeszcze do następnego cyklu. Jeżeli miesiaczka się nie pojawi idź do lekarza. Teraz miałaś zaburzenia hormonalne, więc przez to miesiączka mogła się nie pojawić.

Autor: outorka ()
Data: 09 lip 2018 - 07:26:36

Dziękuję za podpowiedź. Poczekam, choć coś mi mówi "niedoczekanie twoje".

Autor: kasia123 ()
Data: 10 lip 2018 - 13:31:22

poczekaj cierpliwie i nie stresuj się i nie myśl o tym. stres żle wpływa na pracę hormonów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.