Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Jakie badania dla kobiet i mężczyzn po 50-tce?

Jakie badania dla kobiet i mężczyzn po 50-tce?

RAPORT: Polka i operacje plastyczne

RAPORT: Polka i operacje plastyczne

Letnia „depresja” – gdy zamiast cieszyć się słońcem, czujesz się… coraz gorzej!

Letnia „depresja” – gdy zamiast cieszyć się słońcem, czujesz się… coraz gorzej!

5 popularnych błędów podczas wakacyjnego opalania!

5 popularnych błędów podczas wakacyjnego opalania!

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Kolposkopia
Autor: Iza-p1 ()
Data: 24 cze 2018 - 12:23:20

Witam
Bardzo proszę eksperta o interpretację moich wyników. Bardzo się boję.
W marcu miałam robiona cytologia. Wynik: rozmaz nadaje się do oceny ale ograniczony dla oceny zaburzeń nablonkowych że względu na liczne komórki zapalne. Nie stwierdza się neoplazji srodnablonkowej ani raka. Odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem . Wskzana kontrola po leczeniu zapalnym. Leczenie było a lbothylem. Ponowna cytologia

:rozmaz nadaje się do oceny. Niezbyt czytelny dla oceny zaburzeń nablonkowych. Nie stwierdzono neoplazji ani nowotworu. Odczynowe zmiany komórkowe spowodowane zapaleniem . Znowu leczenie albothyl i kolposkopia
Wynik kolposkopii:tz1. Rysunek naczyniowy wzmożony naczynia krzewiaste kruche. Proba octwa zbielenie I stopnia na tarczy części pochwowej na granicy przejściowego na godz. 3. Próba schlera nablonek jodojasna. Kolposkopia satysfakcjonująca. Pobrano wycinek i wulyzeczkowano kanał szyjkim nie mam jeszcze wynikow hist pat. Bardzo się boję że to może być poważne. Proszę o odpowiedź.

Re: Kolposkopia
Autor: kasia123 ()
Data: 25 cze 2018 - 07:38:07

Hej,

Myślę, że nie masz się czego obawiać. Z tego co piszesz wyniką, ze miałaś jakiś stan zapalny, w związku z czym cytologia była trudna do oceny. Wynik kolposkopii nie wskazuje na nic złego. Czekaj spokojnie na wyniki hist-pat, nie masz się czego obawiać.

Autor: Iza-p1 ()
Data: 25 cze 2018 - 08:24:22

Bardzo dziękuję za odpowiedź mam nadzieję że jest tak jak piszesz

Autor: julitkaa ()
Data: 23 lip 2018 - 17:43:17

Jak masz jakieś wątpliwości to najlepiej wybierz się do ginekologa, czasem takie diagnozowanie przez internet może pogorszyć sytuację albo napędzić stracha [ranking.abczdrowie.pl]

Data: 30 wrz 2018 - 01:29:16

Nic się nie dzieje, sama chciała bym mieć takie wyniki kolposkopii jak Ty, lekarze wola dmuchać na zimne w Twoim przypadku. Dostaniesz wyniki i zalecenie kontroli co pół roku. Nie ma się czym przejmować

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2018-09-30 02:00 przez paulinakalczynska26.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.