Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Poród: zamiast męża przy boku – mama. Czy to dobry pomysł?

Poród: zamiast męża przy boku – mama. Czy to dobry pomysł?

Modne zdrowie: objawy uczulenia na gluten

Modne zdrowie: objawy uczulenia na gluten

Jak zbadać wiosenne alergie?

Jak zbadać wiosenne alergie?

Leukocyty w moczu: co mogą oznaczać?

Leukocyty w moczu: co mogą oznaczać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Bakterie u 4 letniej córki... sad smiley pomocy..prosze o poradę
Autor: Doriss28 (IP zapamiętane)
Data: 17 kwi 2018 - 07:41:17

Witam .wiem że jest to forum ginekologiczne dla kobiet Ale nie wiem gdzie mam szukać pomocy czy w ogóle jej szukać czy może panikuje.Corka ma 4 latka od kilku miesięcy zaczęła narzekać na siedzącą pupę kał zrobiliśmy 3x nic nie wyszło. uspokoiło swędzenie na chwile kiedy nagle wejście do pochwy i okolice odbytu całe czerwone się zrobiły i piekły ją i swedzialy...smarowalam clortimazolum , tormentiol oraz sudocremem zaczerwienienie zniklo ,choć kłopot nie zniknął. Lekarz rodzinny zlecił nam badanie moczu w wyniku wyszło :liczne bakterie oraz dość liczne szczawiany wapnia i ph7 stwierdził lekarz że jest infekcja dróg moczowych dostała antybiotyk amotaks ..wcale nie przeszło.do tego zaczął ja też brzuszek boleć. Czy to związane jest z całą reszta nie wiem.. sad smiley.Lekarz zlecił usg brzuszka wszystko w porządku granicach normy jedynie to co powiedział że koło jelit są węzły chłonne krężowe i że to mogą być robaki dostaliśmy tabletki na robaki problem nadal nie zniknął pupa dalej swędzi i okolice pochwy zaczerwienienie i pieką i bolą. Kolejne badanie zlecone to wymaz z przedsionka pochwy i powsiew moczu.w powsiewie wyszło że wychodowano bakterie enterococcus fecalis i jest zrobiony do tego antybiogram lekarz stwierdzil ze nie trzeba nic z tym robic (dodam ze ja mam ta sama bakterie bralam wkasnie teraz zastrzyki z gentamycyny) byłam w szpitalu na kolonoskopi i przypuszczam ze może mam ta bakterie stamtąd a córka skąd? No i teraz przyszedł ten wymaz z przedsionka pochwy córki.pisze tam że wychodowano liczne drobnoustroje; e coli enetrecoccus spp oraz staphylococcus nie ma w wyniku antybiogram.pytalam w laboratorium pani powiedziała że nie ma antybiogram bo one nie są chorobotworcze.Wiec co mam myślećnie leczy sie tego czy co??. Mała płacze całe okolice intymne i pupę znów ma czerwoną czy to od tych bakterii..?? Co robic gdzie się udać? Ta enetrecoccus fecalis się nie przejmować ani taktyki dronnoustrojami choć są liczne? Jestem zrozpaczona matka bo nie mogę jej pomóc ...dezynfekujemy ręce i myjemy.bielizne ma codziennie zmieniana nie podmywam jej niczym jak woda.nie zmieniliśmy proszków ani płynów.Bardzo proszę o pomoc i poradę co zrobić i gdzie się udać... sad smiley

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2018-04-17 07:53 przez Doriss28.

Re: Bakterie u 4 letniej córki... sad smiley pomocy..prosze o poradę
Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 24 kwi 2018 - 11:25:21

Hej,

Spróbuj zosować preparat z żurawiną dla dzieci są takie w syropie. Podawaj przez 2 tygonie. Możesz myć córce okolice intymne specjalnym żelem do higieny intymnej dla dzieci. kiedyś był dostępny super żel LAciBios Femina 3+, teraz już go chyba nie ma, ale myślę, że możesz spokojnie kupić żel LAciBios Femina Protecta i zastosować go u córki ( a także u siebie)Odrobacz również córkę, bardzo prawdopodobne, że przyczyną mogą być pasożyty. Często w badaniach kału nie wychodzą, a jednak są. Polecam kupić ekstrakt z czarnego orzecha. Nie jest smaczny, ale podaje się po 2- 3 krople dziennie z piciem, więc można przeżyć. Najlepiej przy okazji odrobaczyć całą rodzinę.

Autor: Doriss28 (IP zapamiętane)
Data: 24 kwi 2018 - 19:45:48

Ślicznie dziękuję za odpowiedź.niestety trafiliśmy z tymi dolegliwościami córki do szpitala.teraz robia jej wszystkie potrzebne badania. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 25 kwi 2018 - 07:25:38

W takim razie życzę powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.