Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Jak zbadać wiosenne alergie?

Jak zbadać wiosenne alergie?

Leukocyty w moczu: co mogą oznaczać?

Leukocyty w moczu: co mogą oznaczać?

Hiperstymulacja jajników – o co chodzi?

Hiperstymulacja jajników – o co chodzi?

Piękno dzięki komórkom macierzystym

Piękno dzięki komórkom macierzystym

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Ryzyko zapłodnienia preejakulatem
Autor: frenchfries (IP zapamiętane)
Data: 10 kwi 2018 - 14:55:17

Czesc, 24 lutego w dni plodne uprawialam petting z chlopakiem, 9 marca dostalam miesiaczke i bylo wszystko ok, do kolejnego zblizenia doszlo 17 marca, z tym ze nie mialam dni plodnych. Chlopak robil mi palcowke, penis nie mial kontaktu z pochwa, ale mozliwe, ze na palcach mial preejakulat, chociaz to nie jest az tak prawdopodobne. Powinnam dostac miesiaczke 8 kwietnia, a do tej pory nie dostalam, mam wzdety brzuch i taki bialy gesty sluz, nie jest jakos bardzo obfity. Myslalam ze moze przez stres przez mozliwosc ciazy mi sie opoznila owulacja bo niedawno mialam takie typowe objawy owulacji. Aa i jeszcze jakis czas temu mialam 1/2 dniowe krwawienie. Okres spoznia mi sie teraz trzeci dzien,, jestem obecnie w 33dc a zazwyczaj mam 28/29 dniowy. Czy jest jakies ryzyko ciazy? bardzo sie boje, stresuje sie i nie moge spac po nocach
Co do tego śluzu to jest go naprawde mało ale jak już jest to czuje jak wypływa i lecę od razu do toalety sprawdzać czy to przypadkiem nie okres.. wczoraj miałam sluz a dzisiaj sucho, a przed okresem mam wlasnie sucho, albo sluz ale i tak się strasznie boje
Naczytałam się wiele artykułów i podobno plemniki obecne w preejakulacie (jeśli w ogole są) są bardzo mało żywotne, upośledzone ruchowo i ze giną w środowisku zewnętrznym ale nie wiem, potrzebuje jakiegoś uspokojenia czy coś nie wiem
Jeśli cjodzi o test to jestem tchórzem i nie chce go robic póki co.. dzisiaj bola mnie teoche piersi i podbrzusze. I tez nie jestem przekonana czy miał ten preejakulat na palcach, bo mozliwe ze nie. Przepraszam ze tak chaotycznie ale jestem strasznie zdenerwowana :-(

Re: Ryzyko zapłodnienia preejakulatem
Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 11 kwi 2018 - 14:00:13

To raczej nie ciąża. Mało możliwe w tej sytuacji. Pewnie za parę dni dostaniesz miesiączkę.

Autor: Malutka1701 (IP zapamiętane)
Data: 24 kwi 2018 - 21:36:28

Mam dylemat i nie wiem co zrobic moje cykle sa 26-28 dniowe w 7 dniu cyklu partner ocieral sie penisem o moja lechtaczke wzgorek lonowy i troche o wargi sromowe. Bylo to w pozycji stojacej. Czy moge byc od tego w ciazy? Boje sie... Nie wytrzymalam i wzielam ellaone nie wiem czy zrobilam to slusznie czy nie wzielam w 2 dobie od zdarzenia, ale wole dmuchac na zimne.Czy w tej sytuacji mam sie czym martwic?

Data: 25 kwi 2018 - 07:27:32

Hej,

Nie mam możliwości ciaży w tej sytuacji. Nie było konieczności brania tabletki ellaone. Na przyszłość pomyśl o jakiejś metodzie nantykoncepcji, żebyś już więcej nie musiała się stresować.

Data: 25 kwi 2018 - 07:50:19

Nawet jezeli pojawil by sie preejakulat? A wtedy mialam jeszcze nieplodne? Muszw pomyslec o jakiejs antykoncepcji zeby na przyszlosc nie denerwowac sie.

Data: 25 kwi 2018 - 08:40:21

Miałaś wtedy dni niepłodne. zresztą nie doszło do penetracji, plemniki nie są aż takie zwinne, żeby dotrzeć do jajnika z warg sromowych.

Data: 25 kwi 2018 - 09:01:37

Dziękuję za uspokojenie. A jezeli chodzi o ellaone to jako tako nie mam skutkow ubocznych jedynie jestem taka przygaszona i troche pobolewa mnie podbrzusze pewnie to przez pigulke czy raczej nie? W ogole na tym etapie co ja wzielam miala/ma szanse zadzialac? Tak profilaktycznie pytam.

Data: 25 kwi 2018 - 09:19:58

Ma szansę zadziałać. możesz się po niej trochę źle czuć. Możesz być osłabiona, ból głowy, ból brzucha. Teraz może też "poprzestawiać" ci się cykl tzn może być dłuższy lub krótszy, mogą wystąpić plamienia lub krwawienia w trakcie cyklu. To sa niestety efekty po zastosowaniu ogromnej dawki hormonów tabletki "po", ale może też zupełnie nic Ci nie być. Musisz obserwować.

Data: 25 kwi 2018 - 09:41:58

Rozumiem. Pamietam ze rok temu tez bralam ale wtedy sie dobrze czulam i okres dostalam normalnie. Wiec mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie. A jezeli chodzi o alkohol to jezeli tabletke wzielam w poniedzialek rano to czy w piatek wieczorem moge spozyc alkohol ide na imprezę okragle urodziny przyjaciolki. A nie wiem czy alkohol koliguje z ta pigulka? Czy skutecznosc bedzie mniejsza itp.?

Data: 25 kwi 2018 - 11:57:45

I jak długo skutki uboczne sie moga utrzymywac? i czy jeszcze sie moga pojawic skoro sie nie pojawily?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.