Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Polka i depresja: RAPORT

Polka i depresja: RAPORT

10 błędów w pielęgnacji, które sprawią, że szybko będziesz wyglądała na 10 lat starszą

10 błędów w pielęgnacji, które sprawią, że szybko będziesz wyglądała na 10 lat starszą

Smog znów atakuje – jak się przed nim bronić?

Smog znów atakuje – jak się przed nim bronić?

Jak najdłużej zachować jędrność piersi?

Jak najdłużej zachować jędrność piersi?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: 12Następna
Bieżąca strona: 1 z 2
Ryzyko zapłodnienia preejakulatem
Data: 10 kwi 2018 - 14:55:17

Czesc, 24 lutego w dni plodne uprawialam petting z chlopakiem, 9 marca dostalam miesiaczke i bylo wszystko ok, do kolejnego zblizenia doszlo 17 marca, z tym ze nie mialam dni plodnych. Chlopak robil mi palcowke, penis nie mial kontaktu z pochwa, ale mozliwe, ze na palcach mial preejakulat, chociaz to nie jest az tak prawdopodobne. Powinnam dostac miesiaczke 8 kwietnia, a do tej pory nie dostalam, mam wzdety brzuch i taki bialy gesty sluz, nie jest jakos bardzo obfity. Myslalam ze moze przez stres przez mozliwosc ciazy mi sie opoznila owulacja bo niedawno mialam takie typowe objawy owulacji. Aa i jeszcze jakis czas temu mialam 1/2 dniowe krwawienie. Okres spoznia mi sie teraz trzeci dzien,, jestem obecnie w 33dc a zazwyczaj mam 28/29 dniowy. Czy jest jakies ryzyko ciazy? bardzo sie boje, stresuje sie i nie moge spac po nocach
Co do tego śluzu to jest go naprawde mało ale jak już jest to czuje jak wypływa i lecę od razu do toalety sprawdzać czy to przypadkiem nie okres.. wczoraj miałam sluz a dzisiaj sucho, a przed okresem mam wlasnie sucho, albo sluz ale i tak się strasznie boje
Naczytałam się wiele artykułów i podobno plemniki obecne w preejakulacie (jeśli w ogole są) są bardzo mało żywotne, upośledzone ruchowo i ze giną w środowisku zewnętrznym ale nie wiem, potrzebuje jakiegoś uspokojenia czy coś nie wiem
Jeśli cjodzi o test to jestem tchórzem i nie chce go robic póki co.. dzisiaj bola mnie teoche piersi i podbrzusze. I tez nie jestem przekonana czy miał ten preejakulat na palcach, bo mozliwe ze nie. Przepraszam ze tak chaotycznie ale jestem strasznie zdenerwowana :-(

Re: Ryzyko zapłodnienia preejakulatem
Autor: kasia123 ()
Data: 11 kwi 2018 - 14:00:13

To raczej nie ciąża. Mało możliwe w tej sytuacji. Pewnie za parę dni dostaniesz miesiączkę.

Data: 24 kwi 2018 - 21:36:28

Mam dylemat i nie wiem co zrobic moje cykle sa 26-28 dniowe w 7 dniu cyklu partner ocieral sie penisem o moja lechtaczke wzgorek lonowy i troche o wargi sromowe. Bylo to w pozycji stojacej. Czy moge byc od tego w ciazy? Boje sie... Nie wytrzymalam i wzielam ellaone nie wiem czy zrobilam to slusznie czy nie wzielam w 2 dobie od zdarzenia, ale wole dmuchac na zimne.Czy w tej sytuacji mam sie czym martwic?

Data: 25 kwi 2018 - 07:27:32

Hej,

Nie mam możliwości ciaży w tej sytuacji. Nie było konieczności brania tabletki ellaone. Na przyszłość pomyśl o jakiejś metodzie nantykoncepcji, żebyś już więcej nie musiała się stresować.

Data: 25 kwi 2018 - 07:50:19

Nawet jezeli pojawil by sie preejakulat? A wtedy mialam jeszcze nieplodne? Muszw pomyslec o jakiejs antykoncepcji zeby na przyszlosc nie denerwowac sie.

Data: 25 kwi 2018 - 08:40:21

Miałaś wtedy dni niepłodne. zresztą nie doszło do penetracji, plemniki nie są aż takie zwinne, żeby dotrzeć do jajnika z warg sromowych.

Data: 25 kwi 2018 - 09:01:37

Dziękuję za uspokojenie. A jezeli chodzi o ellaone to jako tako nie mam skutkow ubocznych jedynie jestem taka przygaszona i troche pobolewa mnie podbrzusze pewnie to przez pigulke czy raczej nie? W ogole na tym etapie co ja wzielam miala/ma szanse zadzialac? Tak profilaktycznie pytam.

Data: 25 kwi 2018 - 09:19:58

Ma szansę zadziałać. możesz się po niej trochę źle czuć. Możesz być osłabiona, ból głowy, ból brzucha. Teraz może też "poprzestawiać" ci się cykl tzn może być dłuższy lub krótszy, mogą wystąpić plamienia lub krwawienia w trakcie cyklu. To sa niestety efekty po zastosowaniu ogromnej dawki hormonów tabletki "po", ale może też zupełnie nic Ci nie być. Musisz obserwować.

Data: 25 kwi 2018 - 09:41:58

Rozumiem. Pamietam ze rok temu tez bralam ale wtedy sie dobrze czulam i okres dostalam normalnie. Wiec mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie. A jezeli chodzi o alkohol to jezeli tabletke wzielam w poniedzialek rano to czy w piatek wieczorem moge spozyc alkohol ide na imprezę okragle urodziny przyjaciolki. A nie wiem czy alkohol koliguje z ta pigulka? Czy skutecznosc bedzie mniejsza itp.?

Data: 25 kwi 2018 - 11:57:45

I jak długo skutki uboczne sie moga utrzymywac? i czy jeszcze sie moga pojawic skoro sie nie pojawily?

Data: 26 kwi 2018 - 07:56:02

A jezeli by to byly dni plodne to czy tabletka zdążyła by zadzialac ? Bardzo sie boje ze jednak doszlo do czegos.

Data: 08 maj 2018 - 05:36:18

Czy test z moczu wykonany z porannego moczu 17 dni od zdarzenia daje wiarygodny wynik? Gdyby nie ellaone byloby to na 3 dni przed okresem.

Data: 08 maj 2018 - 07:57:21

tak, daje wiarygodny wynik. jeżeli wzięłaś dodatkowo ellaone, to nie ma możliwości ciaży.

Data: 08 maj 2018 - 09:01:49

Tak juz wspomnialas wczesniej ze taka sytuacja nie jest ryzykowna w sumie jezeli przez dotykanie sie narzadami kobiety zachodziły by w ciaze to co druga by z brzuchem musiala chodzić tak mi sie wydaje ale wiedzy nie mam wiec jedynie moge zaufac Tobie ☺ ale test dla swojej psychiki zrobilam mysle ze nie klamie i moge czekac spokojnie na okres ktory tak pewnie przyjdzie z opoznieniem. Pozniej sie zaczal bol piersi u mnie wiec pewnie o taki czas opozni sie okres.

Data: 09 maj 2018 - 09:40:00

Pewnie ze stresu okres ci się spóźnismiling smiley Na przyszłość pomyśl o jakiejś metodzie antykoncepcji.

Data: 09 maj 2018 - 10:29:09

A po tabletce jak duzo moze mi sie opoznic okres? Na przyszlosc napewno pomysle zeby wiecej sie nie stresowac ☺ tylko boje sie ze juz za pozno na to ☹ chociaz z drugiej strony przez samo potarcie bez penetracji i wytrysku ciaza? Jeszcze po zazyciu ellaone.

Data: 09 maj 2018 - 10:51:28

Nie, to nie możliwesmiling smiley Po ellaone może ci się bardzo porzestawiać, ale moze też nie. Musisz poczekać i sprawdzićsmiling smiley

Data: 09 maj 2018 - 13:08:20

dzieki za pocieszenie obys miala racje :-) i faktycznie sie to ciaza nie zakonczyło..

Data: 10 maj 2018 - 08:41:17

smiling smiley

Data: 10 maj 2018 - 09:13:19

dokopałam sie do mojego kalendarzyka sprzed roku gdzie tez bralam ellaone bylo to w marcu to okres spoznil mi sie 5 dni i tez mialam wtedy podobna sytuacje generalnie mozna powiedziec ze taka sama i tez wtedy wzielam tabletke wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze. smiling smiley a tak w ogole to czy taka sytuacja jest grozna jezeli by sie nie wzielo tabletki? w sensie pozycja stojaca samo ocieranie ale nie pochwy bez penetracji i wytrysku?

Data: 10 maj 2018 - 09:22:32

Bez penetracji nie ma szans.

Data: 10 maj 2018 - 09:35:05

czyli nawet jezeli preejakulat by sie znalazl na zewnetrznych narzadach to bez przeniesienia go do pochwy sam sie nie dostanie dobrze rozumiem?

Data: 11 maj 2018 - 12:08:43

Dziś czyli w 20 dniu od zdarzenia a zarazem 1 dniu gdzie powinnna wystapic miesiaczka zrobilam kolejne dwa testy z moczu oba negatywne z tym ze po kilku godzinach jak spojrzalam to na jednym zrobila sie blada druga kreska sad smiley wiem ze testy powinno sie odczytywac po 5 min nie pozniej ale tak mnie cos natklo i po kilku godzinach przy wyrzucaniu spojrzalam jeszcze raz i wlasnie to zauwazylam. Mam nadzieje ze to nie oznacza ze jednak jestem w ciazy? okres nie wystapil poki co ale spodziewalam sie tego po ellaone.

Data: 14 maj 2018 - 07:33:00

Nie, spokojnie. nie masz się czym martwić, to nie ciąża. Testy odczytuje się do 5 min, tak jak zauważyłaśsmiling smiley

Data: 14 maj 2018 - 08:43:23

Jak to zobaczylam to spanikowalam ale ponoc po czasie zachodza jakies reakcje w testach i cuda wianki moga wyjsc smiling smiley poki co okresu dalej nie mam 3 dzien spoznienia idzie sad smiley

Data: 15 maj 2018 - 12:53:04

zaczynam brudzic nie ma tego duzo ale zaczelo sie pojawiac mam nadzieje ze to zwiastun miesiaczki byloby to 4 dni po terminie.

Data: 24 maj 2018 - 11:38:32

Tak, tp pewnie miesiączkasmiling smiley

Data: 25 maj 2018 - 08:15:02

A jak dlugo moga sie utrzymywac skutki uboczne ? jestem 4 dni po miesiaczce czyli zaczelam drugi cykl a mam nadal wzdety brzuch po tej pigułce

Data: 25 maj 2018 - 08:36:44

No skutki mogą się utrzymywać nawet do kilku cykli.

Data: 25 maj 2018 - 08:38:35

Czyli moge byc spokojna ze to na skutek skutkow ubocznych mam jeszcze wzdety brzuch. Zobaczymy jak z kolejnym okresem bedzie.

Idź do strony: 12Następna
Bieżąca strona: 1 z 2

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.