Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Polka i depresja: RAPORT

Polka i depresja: RAPORT

10 błędów w pielęgnacji, które sprawią, że szybko będziesz wyglądała na 10 lat starszą

10 błędów w pielęgnacji, które sprawią, że szybko będziesz wyglądała na 10 lat starszą

Smog znów atakuje – jak się przed nim bronić?

Smog znów atakuje – jak się przed nim bronić?

Jak najdłużej zachować jędrność piersi?

Jak najdłużej zachować jędrność piersi?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Wygląd krążka NuvaRing w miejscu łączenia
Data: 08 kwi 2018 - 21:25:09

Witajcie

Kilka lat temu dość długo stosowałam NuvaRing, do którego - po przerwie - wróciłam ponownie. Otwierając nowe opakowanie rzucił mi się w oczy nieco niechlujny wygląd w miejscu łączenia krążka. Przyznam, że spanikowałam i udałam się do ginekologa po receptę na nowe opakowanie. Pamiętam, że krążki kiedyś stosowane przeze mnie miały w miejscu łączenia dwa maleńkie wgłębienia, ale niemal niewidoczne. Powłoka była ładna, prawie równomierna. Ten obecny ma aż trzy wgłębienia: dwa na obwodzie wewnętrznym i jeden na obwodzie zewnętrznym. Owe wgłębienia oglądane pod światło dają oczywiście wrażenie większych, jakby zatopionych wewnątrz gumy pęcherzyków powietrza.

Zastanawiam się, czy powinnam go wysłać do reklamacji. Pisałam do MSD Polska - miejscowego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego za dystrybucję NR, ale nie uzyskałam żadnych konkretnych informacji, jakie zmiany wizualne są dopuszczalne. Poradzili, aby przysłać. Mój ginekolog też nie potrafił odpowiedzieć, tłumacząc się, że w zasadzie nie ma porównania. Pani w aptece wyraziła to samo.

Być może niepotrzebnie spanikowałam. Być może w przeciągu kilku lat krążki straciły na swojej estetyce. Niemniej nie potrafię nigdzie znaleźć informacji, jakiego typu uszkodzenia, o których mówi lakonicznie ulotka, są przyczyną obniżenia skuteczności krążka.

Proszę, powiedzcie mi, jak zazwyczaj wyglądają Wasze krążki? Czy ja przesadzam?

Dodam, że kupiłam opakowanie z nowej recepty specjalnie z innej serii niż ta felerna. Miejsce łączenia jest nieco ładniejsze, dwa wgłębienia. Ale i tak większe, niż te, które zapamiętałam z dawnych lat. Niemniej to nowe opakowanie mnie nieco uspokoiło.

Pozdrawiam

Re: Wygląd krążka NuvaRing w miejscu łączenia
Autor: kasia123 ()
Data: 09 kwi 2018 - 08:01:30

Hej,

Możliwe, ze po paru latach te krążki wyglądają trochę inaczej. Dobrze zrobiłaś, jesli cię niepokoił wygląd krązka, to dobrze, że go nie użyłaś.Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.