Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Nasze raporty: Polka i… higiena!

Nasze raporty: Polka i… higiena!

RAPORT: Polka i małżeństwo

RAPORT: Polka i małżeństwo

Kosmetyki mineralne do makijażu

Kosmetyki mineralne do makijażu

Wstydliwy problem – „luźna” pochwa

Wstydliwy problem – „luźna” pochwa

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Pominięta tabletka w 1 tygodniu
Autor: akaspaj (IP zapamiętane)
Data: 03 sie 2017 - 20:41:18

Dzień dobry,
Potrzebuje porady ginekologicznej oraz odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań od lekarza, który nie zbędzie mnie odpowiedziami z ulotki.

Stosuje antykoncepcja hormonalna (z 7 dyniowa przerwa)od 4 lat. Po przerwie pierwszą tabletkę zażyłam w niedzielę o 21, druga w poniedziałek o tej samej porze. Zapomniałam wziąć tabletki we wtorek. W środę wzięłam dwie praktycznie pod rząd około 21. I tutaj rodzą się moje pytania, gdyż do stosunku doszło w sobotę (dzień przed rozpoczęciem nowego opakowania):
1. Czy istnieje szansa zajścia w ciążę i jak jest ona duża?
2. Czy mam przyjmować dalej tabletki normalnie czy przerwać? - czy jeśli będę przyjmować tabletki a okaże się że jestem w ciąży, nie zaszkodzi to dziecku?
3. Czy brać tabletkę 72h po? Czy jest sens? Skoro powiedzmy byłam chroniona do wtorku do 21 to czy jest sens brać ta tabletkę w ciągu 72h od tej daty?

Niestety nie jestem w stanie spotkać się żadnym ginekologiem w najbliższym czasie. A bardzo zależy mi na tych informacjach. Jeśli byłaby taka możliwość bardzo prosiłabym o odpowiedzi na te pytania.Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.