Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Urojona ciąża?
Autor: gigi43 ()
Data: 02 mar 2016 - 18:21:53

Witam. Około 2 miesiące temu wraz z partnerem uprawialiśmy petting, dotykał penisem wejścia do pochwy ale nic więcej. Niespodziewanie nastąpił wytrysk w okolice warg sromowych, martwię się że niewielka ilość spermy mogła ,,spłynąć** do pochwy. Tydzień po tym zajściu zrobiłam test ciążowy-wyszedł negatywny. Kilka dni później dostałam okres, jednak był dużo mniej obfity niż zazwyczaj i towarzyszył mu silny ból brzucha stąd moje obawy że było to plamienie implantacyjne w dodatku pojawiły się bóle piersi. Nie dawało mi to spokoju więc ponad miesiąc później wykonałam kolejny test ciążowy- również negatywny, dostałam także okres tym razem normalny, obfity. Jednak ciągle zauważam u siebie objawy wczesnej ciąży- zaparcia, wzdęty brzuch, białe upławy. Czytałam bardzo dużo w internecie, czy bez stosunku może dojść do zapłodnienia jednak nigdzie nie znalazłam jasnej odpowiedzi dlatego martwię się coraz bardziej chyba popadam w paranoje. Czy to możliwe abym była w ciąży?

Re: Urojona ciąża?
Autor: kalina123 ()
Data: 02 mar 2016 - 21:14:46

Gigi43 mam podobne dylematy winking smiley. W necie nawet wśród specjalistów są odpowiedzi dość rozbieżne, jeśli chodzi o ciążę z pettingu. Najwięcej jest jednak odpowiedzi, że to bardzo mało prawdopodobne.
Jestem pewna, że w ciąży przez tę sytuację nie jesteś- dwa testy nie mogłyby się mylić. Poza tym dostałaś dwóch okresów. Ale wiem umysł i tak swoje- a może to były krwawienia, które występują w ciąży, a może testy się myliły itp. A strach nakręca całe błędne koło. I to lęk właśnie tworzy Tobie to wszystko, a im więcej czytasz tym bardziej się nakręcasz i dopasowywujesz objawy do siebie. Jest mi Ciebie szkoda, bo widzę siebie w tym poście i wiem jakie to męczące.
Dla uspokojenia można zrobic test beta hcg z krwi- on jest pewniejszy niż te moczowe, ale tylko dla uspokojenia, bo sądzę że nie masz najmniejszego powodu do zmartwień smiling smiley.

Autor: gigi43 ()
Data: 02 mar 2016 - 21:24:41

Dziękuję, swoimi słowami podniosłaś mnie trochę na duchu smiling smiley

Autor: kasia123 ()
Data: 03 mar 2016 - 08:10:55

Oczywiście, ciąża jest wykluczona. Jeżeli dostałaś juz 2 miesiaczki, a testy wyszły negatywne, to nie masz się czym martwić.

Autor: agnieszkag ()
Data: 03 mar 2016 - 08:45:28

Witaj,
te objawy o których piszesz to albo objawy które pojawiają się zwykle przed miesiączką (bolesność piersi, bóle brzucha itp), albo objawy gastryczne (wzdęcia pojawiają się przy okazji jakiejś niestrawności), jak sobie człowiek coś wmawia to zawsze można dopasować do tego jakieś objawy... W twoim wypadku ciąża jest na 100% wykluczona + nie doszło do pełnego stosunku, dostałaś ju 2 miesiączki we właściwym terminie, a testy wyszły negatywnie. Ciąży nie ma !!! Pozdrawiam smiling smiley

Data: 02 lis 2018 - 10:09:56

Dzień dobry Pani doktor. Szukajac w internecie odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie trafilam na forum z Pani wypowiedziami jednak ze forum zamkniete mam nadzieje ze uzyskam tu odpowiedz. Opowiem moja historie nie wspolzylam z "kolega" jednak doszlo u nas do innej formy zblizenia otoz rano po wstaniu z lozka kolega zrobil mi palcowke i stad moje pytanie czy tym sposobem moge byc w ciazy? bylo to w polowie cyklu wiec najprawdopodobniej byly to dni plodne cykle mam 21-32dni takie wahania. Zakladam ze jezeli wczesniej bawil sie sam swoim przyrodzeniem i nie doszlo do wytrysku jedynie pojawienie sie preejakulatu to za nim zabral sie za mnie dotknal koldry swoich rzeczy ktore zakladal klamke itd. Wiec ta droga napewno wytarl go z rak czy tym sposobem moge byc w ciazy?

I jak by to tez wygladalo jakby sladowe ilosci preejakulatu zostaly wprowadzone na palcu do.pochwy?

Data: 05 lis 2018 - 08:54:15

Wykonalam w 12 13 dniu od zdarzenia testy z porannego moczu o czulosci 25 negatywne 13 dnia rowniez z krwi negatywny 16 dnia czyli juz w terminie miesiaczki gdzie zaczelam plamic rowniez z porannego moczu o czulosci 10 tez negatywny czy moge spac juz spokojnie? Czy te testy sa wiarygodne?

Autor: Dunia ()
Data: 09 lis 2018 - 18:16:42

Malutka1701 mozesz byc spokojna, w ciazy nie jestes. Poza tym sytuacja jaka opisalas jest wysoce malo prawdopodoba by mogla doprowadzic do zaplodnienia. Nawet plemniki w preejakulacie nie maja opcji przezycia na klamce poscieli czy reczniku smiling smiley Rozumiem jednak twoj strach bo sama bedac nastolatką tez miewalam rozne stresy przy akcjach zwiazanych z petingiem itd. teraz jestem starsza i madrzejsza, zabezpieczam sie tabletkami vines ktore notabene zaczelam brac bardziej pod katem regulacji cyklu (nie majac partnera) niz zabezpieczenia przed ciaza ale nie ukrywam ze teraz jak poznalam obecnego chlopaka jest to mega wygodna metoda bo dzieci narazie nie planujemy grinning smiley

Autor: kasia123 ()
Data: 13 lis 2018 - 08:02:54

Ciąża w tym przypadku jest niemożliwa. Nie masz się czego obawiać. Jeśli właśnie rozpoczynasz życie seksualne, to myslę, że warto zastanowić się nad odpowiednią metoda antykoncepcji.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.