Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Antykoncepcja dostosowana do potrzeb

Antykoncepcja dostosowana do potrzeb

Jak rozmawiać z lekarzem w celu dobrania najlepszej dla Ciebie metody antykoncepcji hormonalnej?

Jak rozmawiać z lekarzem w celu dobrania najlepszej dla Ciebie metody antykoncepcji hormonalnej?

Niepłodność Polaków – przegląd badań i niepokojące doniesienia

Niepłodność Polaków – przegląd badań i niepokojące doniesienia

Instrukcja: W jaki sposób wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Instrukcja: W jaki sposób wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
CYTOLOGIA 3
Autor: agnieszka1982 (IP zapamiętane)
Data: 22 lut 2014 - 12:55:54

witam....odebrałam w tamtym roku wynik cytologii o nastepujacej tresci.Ogolna charakterystyka rozmazu-stwierdzono obecnosc nieprawidłowych komórek nabłonkowych.Czynniki infekcyjne-zmiany flory bakteryjnej.Inne zmiany nienowotworowe-zmiany odczynowe zwiazane z zapaleniem łacznie z typowa regeneracja.Nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego-o nieokreslonym znaczeniu ASC-US.....gr 3...lekarz stwierdził ze to zapalenie i przepisał tabletki .w lutym tego roku poszłam do innego lekarza zbadał mnie stwierdził nadzerke duzy stan zapalny oraz powiedział mi ze mam peknieta szyjke macicy .wypisał skierowanie do szpitala gdzie pobrano mi wycinki ,czekam teraz na wyniki i panicznie sie boje .nikt nie powiedział mi w szpitalu czego nie wolno po pobraniu wycinków i jak długo wyczytałam w internecie ze zakaz sexu i kapieli .Panie Doktorze bardzo prosze o informacje jak długo mi tego nie wolno i o napisanie co pan mysli o moich wynikach .z gory serdecznie dziekuje

Re: CYTOLOGIA 3
Data: 22 lut 2014 - 13:48:23

chyba juz pan doktor nie odpisuje sadzac po postach bez odpowiedzi z 2013r :(

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 25 lut 2014 - 10:36:05

ODP dla agnieszka1982:

Postępowanie zależy od Pani wieku, rodności, liczby partnerów etc, etc. Standardem jest po leczeniu p/zapalnym wykonanie kolposkopii, kontrolnej cytologii najlepiej LBC oraz typowania wirusa HPV. Ponieważ u Pani pobrano juz wycinki - proszę po prostu czekać na ich wyniki ( rozumiem, że były celowane). Co do współżycia - okres gojenia to 28-56 dni. Sugeruję na pewno nie odbywać stosunków płciowych, a juz na pewno z głęboką immisją prącia. Po prostu może Pani zakrwawić. Poza tym wpływ tego typu postępowania na inne Pani aktywności jest zerowy. Pozdrawiam.

Data: 26 lut 2014 - 07:28:23

na poczatku dziekuje bardzo za odpowiedz.Rodziłam 2 razy ,pierwsze dziecko siłami natury drugie cearka .mam 31 lat ,ilosc partnerów -2.tak pobranie wycinków było celowane czyli moze nic z nich nie wyjsc .Panie doktorze nie napisał mi pan nic o tej peknietej szyce -czy to normalne ze na 4 ginekologów tylko jeden to stwierdził?jesli ona jest peknieta jak to powiedział to chyba zle prawda ,moze jest bardziej narazona na jakies choroiby?nie wiem..dodam ze ginekolog u ktorego robiłam cytologie powiedział tylko ze pewnie zapalenie ,nie kierował mnie na wycinki ,stwierdził tez ze mam zespół policystyczny jajników (miesiaczka nieregularna a odstepy jedna od drugiej nawet 4 miesiace).a i jeszcze jedno-mozna sie kapac ?bo powiedzieli mi ze nie wolno wchodzic do wanny zeby sie nie dostała woda poniewaz cos tam moze wtedy sie dziac?z góry dziekuje i czekam na odp.wyników jeszcze nie ma juz idzie 3 tydz.:(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.