Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Raport: Jak ubiera się Polka? Czy lubi modę?

Raport: Jak ubiera się Polka? Czy lubi modę?

Mastektomia dla kobiet zagrożonych nowotworem piersi – czy wiesz, że od stycznia jest refundowana?

Mastektomia dla kobiet zagrożonych nowotworem piersi – czy wiesz, że od stycznia jest refundowana?

Depresja po śmierci bliskiej osoby – czym różni się od żałoby?

Depresja po śmierci bliskiej osoby – czym różni się od żałoby?

Czym krem na noc różni się od kremu na dzień?

Czym krem na noc różni się od kremu na dzień?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Miesiączka a odchudzanie
Autor: incorrect ()
Data: 08 maj 2012 - 18:54:23

Od stycznia bieżącego roku jestem na diecie.Schudłam 23 kilogramy. Do mojego celu brakuje mi już jedynie 2 kg jednak mój problem jest taki że w całym natłoku diety przestałam miesiączkować. Ostatnią miesiączke miałam 21-27 stycznia i od tego czasu już sie nie pojawiło. A moje pytanie jest takie czy moge wywołać miesiączke jakimiś domowymi metodami ? Czy jakieś nieodwracalne zmiany mogły zajśc w moim organiźmie z powodu tak długiej przerwy w miesiaczkowaniu w wyniku diety ? Czy konieczna jest wizyta u ginekologa ? Czy tylko leczenie hormonami jest w stanie mi pomóc ? Chciałabym uniknąć leczenia hormonalnego aby uniknąć także przybrania dodatkowych kilogramów. Bardzo prosze o szybką pomoc.

Re: Miesiączka a odchudzanie
Autor: nitz0309 ()
Data: 08 maj 2012 - 19:04:03

domowymi metodami - przytyj smiling smiley niestety tylko ginekolog może wywołać miesiączke. i bardzo możliwe, że zaleci Ci nieco przytyć. miesiączkę wywołuje się zazwyczaj luteiną, czyli hormonem progesteronem. nie wiem czy się od tego tyje, ale ja już pare takich kuracji przeszłam (również mocno schudłam) i nie zauważylam wpływu na moją wagę. nieodwracalnych zmian raczej nie ma, jak przytyjesz to pewnie wtedy wrócisz do okresu. ale to juz lepiej zasięgnij pomocy ginekologa.

Autor: incorrect ()
Data: 08 maj 2012 - 19:46:38

obawiam sie tej luteiny własnie ze względu na to że słyszłam że strasznie od niej zatrzymuje woda w organizmie i pobudza się apetyt... a nie chciałabym zaprzepaścić niemal pół roku ćiężkiej pracy nad sobą i kilogramami...

Data: 08 maj 2012 - 20:30:43

kazdy inaczej reaguje na to - taka jest prawda. ja po niej nie przytyłam. w sumie nawet w skutkach ubocznych różnych preparatów zawierajacych luteine wzmianka jest o przybraniu wagi ale jako rzadki skutek uboczny

(luteina)
Możliwe skutki uboczne: W pojedynczych przypadkach opisywano senność, zaburzenia koncentracji i uwagi, uczucie lęku, stany depresyjne, ból i zawroty głowy. Może wystąpić lub nasilić się występująca wcześniej depresja. Rzadko mogą wystąpić nieprawidłowe krwawienia z narządu rodnego, brak miesiączki, zaczerwienienie skóry, trądzik, reakcje nadwrażliwości. Progesteron może powodować zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała.

(lutenyl)
Możliwe skutki uboczne: Zaburzenia miesiączkowania, brak miesiączki, krwawienia międzymiesiączkowe, nasilenie niewydolności żył kończyn dolnych. Rzadko: skórne reakcje nadwrażliwości, gorączka, zaburzenia widzenia (podwójne widzenie, uszkodzenie naczyń siatkówki), zatorowy zakrzep żylny, zwiększenie masy ciała, bezsenność, nadmierne owłosienie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Data: 08 maj 2012 - 20:33:45

no ale niestety rzadko to znaczy ze jednak sie pojawia sad smiley. ja kiedyś mialam wywoluwany okres też jakimiś ziółkami. nie pametam czy byly na recepte, ale pamietam ze absolutnie nic mi nie dały (a mialam wrazliwy, mlody organizm, 16-7 lat)

Data: 15 maj 2012 - 07:10:03

ODP dla incorrect :

Niestety, objaw ten jest najprawdopodobniej konsekwencją Pani determinacji jeżeli chodzi o obniżenie masy ciała. Sugeruję kontakt z ginekologiem, który zdiagnozuje Pani status hormonalny i zaproponuje Pani do wyboru jedną z kilku opcji rozwiązania problemu. Pozdrawiam

Autor: angel90 ()
Data: 30 sty 2019 - 13:40:42

Słyszałam, że po African Mango mogą być takie skutki uboczne!!! Mam nadzieję, że nic takiego nie stosowałaś??!! My kobietki to musimy uważać na takie sprawy, bo konsekwencje mogą być opłakane!!! Dlatego ja sie konsultowałam z lekarzem i powiedziała, że mogę Reducer Thermo Extreme używać, że jest dobry! A jak nie to macie tu naturalne sposoby na odchudzanie [odchudzanie-suplementy.pl] !!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.